Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

Savanorystė „Lesėje“

Kas yra savanoris? Kuo galėčiau prisidėti prie „Lesės“ veiklos?

Savanorystė - tai pats rimčiausias ir tikriausias darbas (kokius dirbame oficialiai), tik už jį negauname jokio finansinio ar kitokio materialinio atlygio. Žinoma, atpildas yra MORALINIS- kiekvieno savanorio darbas, nors ir labai nedidelis, leidžia kasmet išgelbėti šimtus mažų širdelių. Taip pat, tai - bendravimas su bendraminčiais, darbo patirtis pačiose įvairiausiose srityse bei puikus šansas gauti rekomendacijas stojant į užsienio aukštąsias mokyklas ar ieškant darbo.

Šiuo metu „Lesėje“ aktyviai savanoriauja apie 40 žmonių Kaune, Vilniuje ir Jonavoje. Plečiame savo veiklą Prienuose, Mažeikiuose, Kaišiadoryse ir kituose Lietuvos miestuose.

Darbai, kuriuos atlieka savanoriai patys įvairiausi - nuo gyvūnų priežiūros prieglaudose iki darbo namie kompiuteriu ir internetu. Naujai prisijungę savanoriai gali pasirinkti, ką jie labiausiai moka ar labiausiai nori atlikti, jungiasi prie tos srities komandos, arba pasiūlo savo idėjas, kurias visada malonu išgirsti - juk kuo daugiau pasiūlymų ir minčių, tuo geresnis rezultatas :)

Prašymai būsimiems savanoriams:

 • darbui bent 3 valandas per dvi savaites.
 • savanoris gali dirbti nuotoliniu būdu, bet periodiškas dalyvavimas savanorių susitikimuose yra būtinas. 

Kad būtų lengviau orientuotis darbų gausoje ir pasirinkti sau tinkamiausią bei labiausiai patinkančią sritį, pabandėme savo darbus sugrupuoti, aprašyti, suskaičiuoti konkretų darbą valandomis bei pateikti pavyzdžius.

     

Darbas prieglaudoje (Vilniuje arba Kaune)  

Mūsų prieglaudose Vilniuje ir Kaune (šiuo metu remontuojama) nuolat reikalinga savanorių pagalba šiems darbams:

 • narvų tvarkymas (kraiko keitimas, indelių plovimas, maisto ir vandens papildymas ir pan.),
 • šunų vedžiojimas,
 • gydymo procedūros (vaistų sudavimas, žaizdų valymas ir pan.),
 • prieglaudos patalpų tvarkymas,
 • gyvūnų fotografavimas ir filmavimas skelbimams,
 • gyvūnų vežimas į veterinarijos klinikas,
 • važiavimas į skubių iškvietimų vietas.  

Pavyzdys. Direktorei Vestai šunų vedžiojimas ryte užtrunka 3 valandas, kadangi šunelių šiuo metu yra apie 35; katinėlių tvarkymas užima dar tris valandas. Jei Vestai padėtų bent vienas savanoris, šunų vedžiojimas užtruktų tik 2 valandas, nes kartu būtų galima išsivesti didesnę dalį šuniukų. Išvada: jei bent vienas žmogus kiekvieną rytą skirtų po vieną valandą savo laiko, šunys būtų išvedžiojami dukart greičiau, šuneliams būtų skiriama daugiau dėmesio, daugiau liktų laiko tvarkymuisi prieglaudos viduje, taigi visiems būtų švariau ir mieliau joje gyventi :) 

Lankantis pirmą kartą, visi savanoriai pirmiausia kviečiami į apmokymus

„Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ (PSP)

Reikalingi drąsūs ir veiklūs savanoriai, galintys padėti mieste gaudyti ir vežti laukines katytes sterilizuoti į bendradarbiaujančias klinikas, taip prisidedant prie PSP programos. Tam reikalingas automobilis bei kantrybė, kadangi darbas yra su laukiniais gyvūnais, kurie ne visada lengvai eina į narvelius ir gaudykles. Kuru ir reikalinga įranga aprūpins organizacija. 

Tai vienas lengviausių ir įdomiausių bei veiksmingiausių pagalbos beglobiams būdų. Padėdami pagauti vieną katę, nuo beprasmės mirties išgelbėsite maždaug 10 kačiukų kasmet! O juk dažniausiai PSP savanoris net per vieną dieną pagauna kelias kates. Jūs galite padaryti tikrai didelį skirtumą ne tik vienos katės, o visos kačių populiacijos situacijoje Lietuvoje.

Patogiausia PSP vykdyti dviese. Kiekvienoje tokioje dviejų žmonių grupelėje reikalingi dviejų rūšių PSP savanoriai:

 1. Savanoris Vairuotojas. Šio savanorio svarbiausias darbas, žinoma, vairuoti mašiną (paimti savanorį-gaudytoją iš sutartos vietos ir nuvežti į gaudymo vietą, o baigus gaudymą jį parvežti atgal į sutartą vietą, nuvežti gaudymo įrangą iki gaudymo vietos, nuvežti katytes į kliniką, parvežti katytes iš klinikos bei jas paleisti). Šis savanoris taip pat padeda gaudytojui - pagavus katytę perkelti ją iš gaudymo narvo į suspaudimo narvą lengviau dviese :) Taip pat, juk ir gaudyti dviese smagiau. Jei kartais vairuotojas neturi labai daug laiko, jis gali savanorį gaudytoją su įranga palikti gaudymo vietoje ir išvažiuoti, o po to atvažiuoti tik tada, kai katytės jau bus sugautos. Šis savanoris turėtų būti pilnametis, turėti teises vairuoti mašiną ir turėti mašiną(reiktų nepamiršti prieš važiavimą gaudyti kačių mašinos iškloti celofanu ar kartonu!)

 2. Savanoris Gaudytojas. Šio savanorio svarbiausias darbas gaudyti katytes. Šis savanoris turėtų vykdyti visus gaudymo punktus nesusijusius su transportavimu - susisiekti su Vesta, kačių šerėjais, savanoriu vairuotoju, statyti gaudymo narvus, gaudyti kates graibštu, pagautas katytes įdėti į suspaudimo narvus. Savanoris turėtų būti 16 metų ar vyresnis.

Gyvūnų globa namuose

Dalis mūsų gyvūnų yra globojama savanorių namuose. Paprastai globa namuose itin reikalinga:

 • neskiepytiems mažyliams, kurie prieglaudoje rizikuoja užsikrėsti mirtinomis ligomis,
 • katėms ir kalytėms su naujagimiais,
 • gyvūnams, kurių neturime galimybių priimti prieglaudoje, pvz., itin dideliems šunims,
 • silpniems, sužeistiems ir ligotiems gyvūnams, kuriems reikalinga rami aplinka ir ypatingas dėmesys. 
Gyvūnų globėjus aprūpiname gyvūnų maistu, kraiku ir visomis veterinarinėmis priemonėmis, reikalingomis gydymui ar priežiūrai. 

Skelbimai

Darbai atliekami Jums patogiu metu namie (ar darbe, jei tai įmanoma :) internetu:
 • „Lesės“ globotinių skelbimų talpinimas įvairiuose skelbimų portaluose;
 • „Lesės“ skelbimų dėliojimas sutartose informacinėse lentose;

Pavyzdys. Savanorė Alina dėlioja globotinių skelbimus į 7 svetaines. Tam ji kasdien paaukoja 1 valandą savo laiko, nes kasdien Lesėje atsiranda nuo vieno iki dešimties naujų gyvūnų, be to, reikia kartas nuo karto atnaujinti jau esamus skelbimus. Išvada: jei Alinai padėtų bent vienas žmogus, kuris per dieną skirtų bent po valandą savo laiko, apie Lesės gyvūnus sužinotų dvigubai daugiau žmonių, taigi atsiranda ir šansai padovanoti dvigubai daugiau gyvūnų. 

Švietimas 

Reikalingi savanoriai, mėstantys bendrauti su vaikais ir paaugliais, gebantys įdomiai ir įtikinamai perteikti jaunuomenei aktualią informaciją apie gyvūnų auginimą, priežiūrą, dresūrą, žiaurų elgesį ir jo pasekmes, įstatymus bei gyvūnų teises. 

Pavyzdys. Savanorė Eglė kasdien nuvažiuoja į dvi mokyklas ar darželius ir praveda po dvi pamokėles. Jei jai padėtų bent vienas žmogus, kuris per dieną skirtų bent valandą savo laiko, apie gyvūnų teises ir priežiūrą sužinotų 20-30 vaikų daugiau. O jei prisijungtų ne vieną žmogus, kiek tada vaikų galėtų gauti naudingos informacijos?! 

Teisinė pagalba

Ieškome teisininkų, kurie galėtų padėti siekti žmonių atsakomybės už žiaurų elgesį su gyvūnais. Dažnai susiduriama su atvejais, kai gyvūnai išmetami, marinami badu ar kitaip kankinami neatsakingų šeimininkų. Mums reikalinga pagalba atstovauti tų gyvūnų teises, kad šeimininkai būtų nubausti. Darbas sudarytų:

 • Pareiškimų VMVT pildymas
 • Bendravimas su liudininkais ir švietimas
 • Domėjimasis bylų baigtimi ir pagalba „Lesei“ viešinant atvejus žiniasklaidoje.

Vienas iš daugiausiai atgarsių sukėlusių atvejų „Lesėje“ buvo šuns Lapino istorija. Šuo buvo ilgą laiką marinamas badu. Kai pateko į mūsų globą, vidaus organai jau buvo negrįžtamai pažeisti, todėl teko su juo atsisveikinti. Šuns šeimininkai buvo asociali alkoholiu piknaudžiaujanti šeima kaimo vietoje, kuri, šunims mirus, paprastai pasiimdavo auginti kitų gyvūnų, kurių laukdavo panašus likimas. Neturėjome galimybių toliau sekti šios šeimos istorijos ir užkirsti kelią kitų gyvūnų kankinimui, todėl labai ieškome savanorių, kurie turėtų stiprią motyvaciją ir pasiryžimą siekti, kad tokie atvejai neliktų nubausti, gyvūnų kankinantys asmenys sulauktų atitinkamų bausmių ir nebegalėtų auginti kitų gyvūnų.

Marketingo ir komunikacijos komanda

Marketingas ir komunikacija yra labai plačioa sritys, kuri apima viską, kas susiję su „Lesės“ žinomumo ir įvaizdžio formavimu. Komandos užduotys ir darbai yra patys įvairiausi, pavyzdžiui: 

 • renginių ir reklamos akcijų organizavimas (pvz., viešumo akcijos, koncertai, parodos ir pan.),
 • projektų organizavimas (pvz., sterilizacijos nuolaidų akcijos),
 • „Lesės“ atstovavimas ir pristatymas renginiuose ir žiniasklaidoje,
 • ryšių mezgimas ir palaikymas su potencialiais rėmėjais ar partneriais,
 • paramos fondų paieška,
 • „Lesės“ pristatymų rengimas ir paramos projektų rašymas,
 • straipsnių ir pranešimų spaudai rašymas,
 • reklaminės medžiagos platinimas (naujienlaiškiai, skrajutės ir pan.).
 
Su marketingo ir komunikacijos vadove galite susisiekti: vilnius@lese.lt (Diana) 

Dizaino darbai ir fotografavimas 

Pagrindiniai darbai:

 • Plakatai
 • Lankstinukai, skrajutės
 • Atvirutės, kalendoriukai
 • Internetiniai skydeliai
 • Pristatymų ir ataskaitų maketavimas
 • Fotografavimas  

Ką turiu mokėti?

 • Kurti ir maketuoti su kuria nors iš tam skirtų programų (Photoshop, InDesign,

   Illustrator).

 
Besidomintys susisiekti galite vilnius@lese.lt 
   

Kaip tapti savanoriu?   

Laukiame savanorių nuo 16 metų. Jei Jums dar nėra 18 metų, dėl dalyvavimo mūsų veikloje turėsite gauti tėvų sutikimą Lese-Savanorio_tevu_sutikimas.pdf. Jei Jums dar nėra 16 metų, į prieglaudą galite ateiti tik kartu su tėvais arba vyresniais giminaičiais, kurie būtų už Jus atsakingi.

Norinčius prisidėti prie beglobių gyvūnų gelbėjimo ir iš esmės pakeisti jų likimus, prašome užpildyti naujo savanorio anketą.  

Užpildžius anketą, Jūsų duomenys bus įtraukti į mūsų savanorių kontaktu sąrašus, ir ateityje su Jumis tiesiogiai susisieks savanorių koordinatoriai, atsakingi už atskiras sritis. 

Labai laukiame Jūsų prisijungiant prie mūsų komandos!

Kontaktai pasiteiravimui: 

Vilnius:  nariai@lese.lt 
 (Eimantė)
Kaunas:  kaunas@lese.lt 
 (Eglė) 
       
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 64