Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

„Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“

Siekiant sumažinti beglobių gyvūnų skaičių nuo 2009 metų pradžios Lesė prisidėjo prie tarptautinių organizacijų, vykdančių benamių kačių sterilizacijos programą „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“.

Kodėl neveiksminga sena sistema („pagauk-užmigdyk-nepaleisk“)?


Benamės katės užima tam tikrą ekologinę nišą. Į dingusios katės vietą atkeliauja kita katė (pvz., atklydusi iš gretimo kiemo). Ji ima veisti kačiukus ir toliau didina benamių kačių skaičių. Be to, katės reikalingos pelių populiacijai mažinti.

Kas yra „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“?

Tai vienintelis humaniškas ir efektyvus būdas norint sumažinti benamių kačių populiaciją. Jis taikomas daugelyje šalių (JAV, Didž. Britanijoje, Graikijoje, Nyderlanduose ir kt.). Jo metu benamės katės yra gaudomos, sterilizuojamos veterinarijos klinikose, vakcinuojamos ir paleidžiamos į tą pačią teritoriją. Kartu yra vykdoma ligų (pavyzdžiui, pasiutligės) prevencija. Katė pažymimos sutartiniu ženklu - nukirptu kairės ausies galiuku. Grįžusios į savo gyvenamą teritoriją, katės ją gina, neprileidžia kitų kačių, neveda kačiukų. Tokiu būdu yra sustabdomas populiacijos augimas. Šios katės toliau mažina pelių ir kitų graužikų skaičių.

Kad programa būtų veiksminga, reikia pagauti ir sterilizuoti visas vienoje teritorijoje gyvenančias kates

Daugiau informacijos rasite čia:

Patarimų ir pagalbos sulaukėme iš tarptautinės organizacijos SNIP International, kurie paaukojo mums du suspaudimo narvus, reikalingus saugiau perkelti gyvūnus iš gaudyklės į transportavimo dėžę.
    

Sukurta: 2009-10-20
Naujienos numeris: 2248
Peržiūrėjimų skaičius: 124936

« grįžti Susijusios naujienos:

Sterilizuotų laukinukių gyvenimas


Komentarai

Vitalija J (2011-01-16)
Dėkui, parašysiu :)
IlonaKolit (2011-01-15)
VITALIJA, Kauno savanorės gali nepastebėti jūsų prašymo. Jeigu galite, parašykite joms el.laišką: http://www.lese.lt/lt/komanda
EditaM („Lesė“, Vilnius) (2011-01-15)
P. Vitalija, parašykite į kaunas@lese.lt, nes Kauno savanorės jūsų komentaro gali nepastebėti :) Arba paskambinkite - +370 604 26451 (Eglė)
Vitalija J (2011-01-15)
Sveikos, pas mane daugiabučio kieme (Kovo 11-osios g. Kaunas) gyvena graži šeimynėlė: du "ryži" broliukai ir pūkuota marga katytė. Ne vienas vis pamaitina juos, tačiau norisi kad tų mažuliukų nedaugėtų, tad būtų gerai katytę sterilizuoti, jei įtrauktumėte ją į PSP programą prisidėčiau finansiškai, kad tik katytei būtų gerai :)
Persona non grata (2010-11-08)
kai pvz mano pukutis- oj iskarpytos jo ausytes:) na ti visa laime jis kastruotas, tik ausies nieks pries 14 metu nekirpo, tai jis pats issikarpe, kad visi zionotu :))))))
Vikikute („Lesė“, Vilnius) (2010-11-08) (foto)
Taip... tarkim, tas katinas, kur Munes globotinis - jei lauke butu, niekad nepamanyciau net, kad jis kastruotas ir taip pazymetas... tikrai atrodo, kad kovos metu nudreksta ar nukasta taip biski...
It („Lesė“, Vilnius) (2010-11-08)
Kaune pradžioj tas ausis irgi tausojom, nes atrodė labai baisu. Bet kai dabar einu per vieną kiemą, ir niekaip, nu niekaip, negaliu suprast, sterilizuotą katę matau ar ne - spalva lyg ta pati, išvaizda irgi, bet ausys lyg ir neliestos... Ir tikėkis tada, kad ne naujai išmestas gyvūnas, o tieiog blogai pakirpta ausis (kiemas įstaigos, kačių ten niekas pernelyg nežiūri, kur kuri). O jei tokių kiemų daugiau būtų? Sakysim, buvo penkios rainos katės, atsiranda šešta, tokia pat raina, ir neina sužiūrėt iš tolo, kuri sterilizuota, kuri ne? Antrą kartą gaudyti ir tikrinti? Mano asmenine nuomone, jei katei tas padės išvengti šungaudžių, nuodijimo ir pan., tai tą ausį kad ir iki pusės galima kirpt, sterilizacijos pjūvis juk realiai daug skausmingesnis ir daug rimčiau gyja. Juk pjaudamosi tarpusavy katės dar ne taip apsidrasko, esu kažkada turėjus porą tokių kovinių katinų, kad iš ausų skuteliai buvo telikę, atrodė kaip iškarpytos.
Irmulia („Lesė“, Vilnius) (2010-11-08)
O vargeli. Prastai visai su lietuviu kalba ir su issireiskimais. Ne problema tai, o skirtingos nuomones. Ir ne "vesk", o "vezk" :).
Irmulia („Lesė“, Vilnius) (2010-11-08)
Cia jau musu, zmogeliuku problema, kad ziurime i kirptaausius taip, kaip ziurim :). O ziurim mes visaip. Jums atrodo baisu - man normalu. Vieni ausu kirpima vadina nehumanisku budu, o ji pripazista pasaulis. Dauguma zmoniu neimtu kirptatauses, o as - imciau :). O kadangi beglobiuku nors vezimu vesk - patenkinsime kiekvineo poreikius (cia siek tiek sarkastiskai del "poreikio" :)).
Polio-mama (2010-11-08)
Kas dėl nukirptos ausytės, kaip kliūties būti "įkatintam". "Lesės" buvusi globotinė katytė Fauna irgi turi nukirptą ausytę. Kai katytė buvo globojama dabartinės jos šeimininkės, tai, kad ji yra "trumpaausytė", šeimininkei sukėlė tik papildomų teigiamų emocijų, lėmusių sprendimą su katyte nesiskirti. "Nes ji trumppausytė". Štai taip ;)
Vikikute („Lesė“, Vilnius) (2010-11-08) (foto)
Mune kada ikirpta? Mes kalbam apie tai, kad turi neatagt visa kates gyvenima, o ne kelis menesius... O kad kartais per daug nukerpama - tiesa ir tai irgi problema.
Mune58 (2010-11-08)
Mano globojamam Tigriui įkirpta ausytė šone ir labai puikiai matosi. Manau, kad to užtenka atpažinimui. Bet kai pamačiau Destos ausytę, tai atsiprašau... ten nukirptas ne ausies galiukas, o visas galas. Net man suskaudo:(((
Wilma (2010-11-08) (foto)
Dar nei viena katė nuo ausies nukirpimo nenumirė ir tikrai jokio diskomforto nejaučia.Beje aš padovanojau 2 kirptaauses, tikrai ati nesutrukdė joms rasti namus.
Vikikute („Lesė“, Vilnius) (2010-11-08) (foto)
Siberyah, jei IKIRPTUM ausies galiuka tai jis vel uzaugtu. Net nukirpus per mazai kartais atauga. O jei nesimatys kad kate pazymeta, ja gali pagaut Grinda, kur laukinei katei 100% mirtis. Be to, tai tarptautinis zymejimas, aiskus, matomas is pakankamai didelio nuotolio (nors turiu pasakyt ir tai kartais galima nepastebet, tai ka kalbet jei butu ikirpta). O laukines kates siaip jau nedovanojamos dazniausiai.
Persona non grata (2010-11-08)
O čia nehumaniško... juk ausytę pakerpa dar veikiant narkozei, o ir sakyčiau ganėtinai simboliškai, dar ne kiekvienu kampu matosi:) aš sugebėjau pasigaut antrą kart kirptaausę. Ir kerpa tas ausytes tik laukinukėms, kurias paimt į namus praktiškai neįmanoma, jos jau įpratę prie laisvės
Affaja (2010-11-08)
Įsivaizduokit, atvažiuoja Grinda ir tyrinėja kurios ausis tiesiog buvo traumuota, o kuriai padarytas tiesus chirurgiškas įkirpimas:) Manau atsakiau į klausimą
Affaja (2010-11-08)
Jūs pagalvokit, jei tik įkirptų, kaip atpažinti, kuti susižeidė ausį, kuri sterilizuota, juk kieminukės, tai ne naminės, nesužiūrėsi, kada kur prasidrėskė ką, o būna visko.
Siberyah (2010-11-08)
Atsiprašau, bet kas sugalvojo NUKIRPTI katėms ausies galiuką??? Nejaugi nėra kitų būdų žymėti? PAVYZDŽIUI, galima tik įkirpti galiuką! Ir gyvūnui, ir tam, kas paimti norėtų gyvūną tai juk būtų humaniškiau... o_O
Alina („Lesė“, Vilnius) (2010-08-16)
Modish, gerai, pasistengsiu
Modish (2010-08-15)
Alina, gal turit galimybę tą raštą nuskanuot ir el-paštu persiųst?
Alina („Lesė“, Vilnius) (2010-08-14)
As galiu parodyti rasta, kuri gavau Antakalnio seniunijoje, galima padaryti kopija ir parodyti Pasilaiciu seniunijai.
Serioza (2010-08-14)
Tel. Nr. duotas tiesiai pries paveikslelius, Linnute.
Linuute („Lesė“, Tautmilė) (2010-08-14)
Sveiki. Noreiciau uzsiregistruoti siai programai keturias kates. Jos gyvena Baltupiu rajone. Zmogu nelabai prisileidzia. "Pagauk sterilizuok paleisk" butu vienintele iseitis. Kazkiek padeciau finansiskai. Kam man tiesiogiai rasyti ar skambinti situo klausimu. Is anksto dekoju.
Linuute („Lesė“, Tautmilė) (2010-08-14)
Lankytojas pašalino komentarą
Kropkė (2010-08-14)
Angelina, jei norite, parašykite man į az'ą, pabandysiu paaiškinti, ko nenoriu viešai. Ko nesupranta Pašilaičių sen., ar nesupranta, nes nenori, ar nesugeba ir tt.?
Vesta („Lesė“, Vilnius) (2010-08-14)
Angelina, pasiulykite seniunijai kreiptis i Zirmunu, Antakalnio, Karoliniskiu, Seskines seniunijas, kad jiems isaiskintu kas ir kaip :)
Serioza (2010-08-14)
Radau jau:))) Ziopla as biški. Maisto noriu.
Vesta („Lesė“, Vilnius) (2010-08-14)
Serioza, nelabai supratau klausimo, taisyklese, XIII skirsnyje viskas labai aiskiai parasyta
Serioza (2010-08-14)
Angelina. radau ta83. Asmuo, ketinantis vykdyti benamių kačių populiacijos mažinimą, turi kreiptis į seniūniją, kurios teritorijoje bus atliekami populiacijos mažinimo veiksmai. Seniūnija, atsižvelgdama į asmens pasiūlymus, teritorijos ypatumus ir kitas aplinkybes, išrenka vietą, kurioje bus galima šerti kates. Kačių šėrimo vieta turi būti žmonių nelankoma ar mažai lankoma, kiek galima nuošalesnė, atokiau nuo gydymo, švietimo įstaigų, visuomeninių pastatų ir gyvenamųjų namų. 84. Išrinkusi vietą, seniūnija surašo kačių šėrimo vietos parinkimo aktą, kuriame nurodo: seniūnijos pavadinimą, akto surašymo datą, akto numerį, kačių šėrimo vietos adresą ar vietą, asmens, kuris šers kates, vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą (jei turi). Akte turi būti nurodyta, kad asmuo susipažino su benamių kačių populiacijos mažinimo reikalavimais, nurodytais Taisyklėse, įsipareigoja jų laikytis ir teikti reikalingą informaciją Savivaldybės pareigūnams. Aktą pasirašo seniūnas ir asmuo, kuris vykdys benamių kačių populiacijos mažinimą. Prie akto pridedama kačių šėrimo vietos schema. 85. Benames kates galima šerti tik toje vietoje, kurią nustatė seniūnija. Benamės katės šeriamos turint tikslą jas sugauti ir atlikti kitus veiksmus, susijusius su kačių populiacijos mažinimu. Draudžiama šerti kates, jei tai nesusiję su jų populiacijos mažinimu. 86. Asmuo, šeriantis kates, pasibaigus šėrimui, turi sutvarkyti šėrimo vietą (surinkti maisto likučius, šiukšles, indus ir panašiai) ir nuolat ją prižiūrėti, valyti, tvarkyti. 87. Gaudant benames kates, draudžiamas kenksmingas elgesys su gyvūnais, turi būti užtikrinta, kad katė patirs kiek įmanoma mažesnį stresą ir nebus padaryta žalos jos sveikatai.
Serioza (2010-08-14)
Vesta, nerandu taisyklese tokio skirsnio apie aiksteles serimui. ANGELINA, jie daug ko gali nezinoti, bet tai nereiskia, kad taip nera. Reiskia LABAI blogi darbuotojai. Nevykdo net gi aksciau stovincios org.. priimtu nutarimu.
Angelina (2010-08-14)
Musu Pasilaiciu seniunijoi nieko apie tokius leidimus negirdejo ,ir nezino ,kaip jie ju turi isduot.
Vikikute („Lesė“, Vilnius) (2010-08-14) (foto)
Modish, koks Jusu el pastas?
Modish (2010-08-14)
Esmė ta, kad mūsų kieme katinu žmonės nekenčia, likę – abejingi. Yra dar viena šerėja – sena, pusiau pamišus moteris (nenoriu nieko įžeist). Gyvenu Vilniaus centre. Na, pabandysiu aš susižinot apie tą seniūniją. Parašykit, prašau, tiksliai, ko man iš jų reik, nes net nežinočiau, kaip formuluot klausimą. Ačiū :)
Vikikute („Lesė“, Vilnius) (2010-08-14) (foto)
Modish, manau, tikrai prasmingas. Tik del tu seniuniju kaip ir serejas turetu eiti ten, bet gal atsirastu koks kitas kieme zmogus, kuris galetu tuo reikalu apsiimt? Pagaut kates tikrai galetume ir mes - Leses savanores, realiai dazniausiai taip ir daroma - zmogus papraso musu, o mes jas pagaunam, vienintele problema, jei buna labai uzsispyrusiu katinu tada serejui juos lengviau pagauti, nes kai atvaziuoji 1x i diena tos butent kates nebuna, arba ji pradeda musu bijoti, nes supranta, ko mes cia vis atvaziuojam ir iskart pasislepia... Tokiu atveju jas lengviau pagauti toje vietoje gyvenanciam zmogui... Siaip, manau, mes su Vaiva, kai ji gris, galetume padet tas kycias sugauti... O kur mazdaug Jus gyvenate?
Modish (2010-08-14)
Mano kieme yra apie 7 kates/katinus. Čia gyvenu apie pusę metų – jau mačiau dvi vadas – iš 9 kačiukų išgyveno 3 (vienam pasisekė patekt į mano pačios namus, dar du mažylius iš rūsio jų mama kažkur naujai perslėpė). Domėjausi PSP programa, tačiau nesu organizuotas žmogus ir man yra komplikuota eit į seniūniją (net nežinau, kur tai), gaut kažkokius popierius ar kažką. Taip pat morališkai nesugebėčiau dalyvaut katinų gaudymo procese (vien parodyt, kur, kokie katinai, bet prie narvų nestovėt ir šio proceso nestebėt). Ilgai mąsčiau šia tema ir nusprendžiau, kad sutikčiau pilnai finansuot savo kiemo katinų sterilizavimą/kastravimą, bet tik su sąlyga, kad kažkas apsiimtų tai suorganizuotį. Ar toks pasiūlymas yra prasmingas?
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-07-01)
Serioza, galim juk parasyt naujiena, kas nors paaukotu ir sutvarkytume :)
Serioza (2010-06-21)
Kai tik vel bus vykdoma PSP programa (kiek zinau kol kas pinigeliu stygius), uzsirsau vienai katei sterilizuoti. Aisku, su priemoka. Tyriu pagaliau nutraukti ta "durna" rata: neščia, gimdo, vaikučiai užkasami ir vel nėščia....
Weronica (2010-06-16)
Na 60 lt tikrai nera daug, kitur ir po 150 reikia moket... Tikrai galetu patys zmones susirinkt po kelis litus, juk viskas ju labui...ramu visam gyvenimui...
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-06-16)
Kiek žinau, Lesėje buvo sunaudoti visi finansai PSP programai :/ aukok.lt nebepaskelbia naujo projekto, todel reikia arba kad surinktu pinigeliu zmones is kieme arba parasytume naujiena ir prasytume kitu zmoniu paaukoti, per kazkiek laiko atsirastu lesu (tik dabar tu naujienu beproto daug...). 1 kates sterilizacija klinikoje kainuoja 60lt (pateles)
Mylėk (2010-06-16) (foto)
ar už šią paslaugą reikia mokėti? kieme dvi katytės..
Nagyte (2010-02-26) (foto)
Aciu už konsultacija ,rytoj butinai pasiskambinsiu duotu numeriu ir ziuresiu kaip ka galima padaryti,aciu veliau parasysiu kaip kas.
Vikikute („Lesė“, Vilnius) (2010-02-26) (foto)
Nagyte, jei tik truputuka nescios geriau sterilizuot, nei leist vaikuciams kankintis kol galiausiai dauguma mirs, o keli like toliau dauginsis... Jei jau nestumas koks 1,5 men tada problematiskiau... Bet reiktu paskubet, nes, kaip suprantat, laikas bega...
Nagyte (2010-02-26) (foto)
dėkui už patarimus,paskambinsiu,bet manau kad jau vėlu nes mačiau kaip kieme gauydė katinai jau kates....,taip bet vistiek pasiskambinti reike spresti ta klausima nes jau yra ę maziukai katinukai ziema atsivede matyt.
Wilma (2010-02-24) (foto)
Nagyte greičiau bus, jeigu pasiskambinsite nurodytų tel nr. Dabar gal dar truputį per šalta po sterilizacijos paleisti į kiemą, bet kaip suprantu turite galimybę palaikyti rūsyje. Taip pat ir "Pifas" (http://www.pifas.org) vykdo benamių kačių sterilizciją.
Nagyte (2010-02-23) (foto)
Labadiena,labai noreciau padeti savo kieme gyvenancioms katems,pas mus kaimynai geri maitina jas ziema net i rusi nesa maisto kad lauke nesusaltu,bet kiekviena vasara tenka visiems pamatyti kraupiu vaizdu kai musu katyciu vaikucius suvazineja kiemais lakstantys erelei su zaleis klevo lapais,daugebuciu kieme leistinas greti 20 km per h bet pravazuojama tikrai greiciau ir varksus kaciukus suvezina,ir metai is metu tas pats,mes mylim savo kiemo katytes vardus davem valgyt duodam bet matyt ta ziaure "naturale atranka" yra perbaisu ir netgi traumuoja kieme zaidzencius vaikus. Labai buciau dekinga jai paaiskintumete kaip galima butu jas sterilizuoti.ACIU
Irina P. („Lesė“, Vilnius) (2010-02-09) (foto)
As irgi noriu kastruoti katina uz savo saskaita. Kur galeciau ji nuvezt?
EditaM („Lesė“, Vilnius) (2010-02-06)
Orinta, parašiau jums į privatą :)
Orinta (2010-02-06) (foto)
Kieme yra juoda jauna katytė - sterilizuoti nuvežčiau savo sąskaita, tik gal galite aprašyti, kur kreiptis ir kiek po operacijos laiko reikia ją laikyti stacionare?
Evelinaaa („Lesė“, Vilnius) (2009-12-09)
Aukodami Lesei aukok.lt portale „Swedbank“ prie kiekvienos paaukotos sumos, iki 2010 m. sausio 6 d. pervestos per šio banko internetinės bankininkystės sistemą, pridės dar tiek pat savo lėšų http://www.swedbank.lt/lt/articles/view/1116
Lincė (2009-12-02)
Xslinux, parašykite savo el.pašto adresą, parašysiu Jums ir viską papasakosiu kas ir kaip :)
Xslinux (2009-12-02)
Sveiki...noreciau daugiau info...mano kaimynu dvi kates, be galo mielos ir saunios, bet....kaciukus sunesa prie mano namu...tada jau mano rupestelsi kur ir kam juos dovanot..kalbejau su kaimyne apie sterilizacija, bet...zinot, atsiprasau, bet musu zmones dar labai labai "tamsus" tai pamaniau, ar galeciau as jas abi atvezti (vis tiek kasdien miestan lekiu)...kiek mazdaug kainuotu, nes finansuot pati tureciau....seimininkai neprisidetu....? Aciukas uz info
Irina P. („Lesė“, Vilnius) (2009-09-27) (foto)
Ar veikia si programa? Mano kiemo katyte nescia.
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2009-06-25)
Sveiki, vykdome :) Tik finansavimas šiek tiek šlubuoja, susisiekit su manimi g.vaiwa@gmail.com paaiškinsiu tvarką ir patarsiu, ką daryt :)
Vikon (2009-06-24)
noriu pasiteirauti, ar šiuo metu jūsų organizacija vykdo šią programą? ar gal kokia kita organizacija gali finansuoti benamių sterilizaciją? nes mano kieme yra kačių, kurias mielai pagaučiau sterilizavimui :>


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 58