Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

Sostinėje keičiasi gyvūnų registravimo ir rinkliavos mokėjimo tvarka

Nuo 2014 m. sausio 1 d. Vilniuje keičiasi rinkliavos mokėjimo už gyvūnus (šunis, kates) ir lengvatos gavimo tvarka. Renkamų rinkliavų už augintinius suma priklauso nuo augintinio dydžio ir nuo to, ar gyvūnas kastruotas.

Kompensacijas gali gauti aklieji, socialines pašalpas gaunantys, vieni gyvenantys taip pat iš gyvūnų globos namų gyvūnus auginantys žmonės.

Rinkliavų dydis

1) vienkartinė rinkliava už šuns, katės registravimą – 40 Lt;

2) mėnesio rinkliava už nekastruoto mažo šuns* ir ne vyresnio kaip 1 metų nekastruoto šuns laikymą daugiabučiame name – 8 Lt;

3) mėnesio rinkliava už kastruoto mažo šuns ir ne vyresnio kaip 1 metų kastruoto šuns laikymą daugiabučiame name – 5 Lt;

4) mėnesio rinkliava už nekastruoto vyresnio kaip 1 metų šuns laikymą daugiabučiame name – 15 Lt;

5) mėnesio rinkliava už kastruoto vyresnio kaip 1 metų šuns laikymą daugiabučiame name – 10 Lt;

6) mėnesio rinkliava už nekastruoto pavojingos veislės šuns ir pavojingos veislės šuns mišrūno, kuriam laikyti Savivaldybės administracija išdavė leidimą iki 2013 m. sausio 1 d., laikymą daugiabučiame name – 30 Lt;

7) mėnesio rinkliava už kastruoto pavojingos veislės šuns ir pavojingos veislės šuns mišrūno, kuriam laikyti Savivaldybės administracija išdavė leidimą iki 2013 m. sausio 1 d., laikymą daugiabučiame name – 20 Lt;

8) mėnesio rinkliava už kovinio šuns ir kovinio šuns mišrūno, kuriam laikyti Savivaldybės administracija išdavė leidimą iki 2013 m. sausio 1 d., laikymą daugiabučiame name – 60 Lt;

9) mėnesio rinkliava už nekastruotos katės laikymą daugiabučiame name – 4 Lt;

10) mėnesio rinkliava už kastruotos katės laikymą daugiabučiame name – 2 Lt.

*Mažas šuo – šuo, kuris suaugęs (vyresnis kaip 1 metų) sveria ne daugiau kaip 10 kg.

Jei gyvūno savininkas nėra pateikęs veterinarijos gydytojo išduoto dokumento apie gyvūno kastravimą, gyvūno savininkas privalo mokėti mėnesio rinkliavą, nustatytą už nekastruoto gyvūno laikymą. Jei gyvūno šeimininkas pateikia veterinarijos gydytojo pažymą apie gyvūno kastravimą, mėnesio rinkliava už nekastruoto gyvūno laikymą daugiabučiame name skaičiuojama nuo po to einančio mėnesio pradžios.

Taip pat, jei šuns savininkas nėra pateikęs veterinarijos gydytojo išduoto dokumento apie vyresnio kaip 1 metų šuns svorį, jis privalo mokėti mėnesio rinkliavą, kuri yra nustatyta už vyresnio kaip 1 metų šuns laikymą.

Rinkliavos lengvatos suteikimo pagrindai

1. Nuo vienkartinės rinkliavos už gyvūno registravimą atleidžiami:
Asmenys, pasiėmę gyvūną iš UAB „Grinda“ Vilniaus benamių gyvūnų sanitarinės tarnybos ar Vilniaus mieste registruoto gyvūnų globėjo (registruojant augintinį būtina pateikti išduotą gyvūno perdavimo globai aktą)
UAB „Grinda“ Vilniaus benamių gyvūnų sanitarinė tarnyba ir gyvūnų globos organizacijos, kai paženklina šunį (katę) poodine mikroschema ir UAB „Idamas“ pateikia gyvūnui registruoti būtinus duomenis.

2. Nuo mėnesio rinkliavos už gyvūno laikymą daugiabučiame gyvenamajame name atleidžiami:
Aklieji, laikantys šunis vedlius;
Vienas gyvenantis neįgalusis ar vienas gyvenantis pensininkas, laikantis vieną gyvūną (asmuo, kuris gyvūno laikymo adresu gyvenamąją vietą yra deklaravęs vienas);
Šeima (vienas gyvenantis asmuo), kuriam skiriama socialinė pašalpa ir būsto šildymo išlaidų, išlaidų šaltam vandeniui ir išlaidų karštam vandeniui kompensacijos.

3. Nuo 12 mėnesių rinkliavos už gyvūno laikymą daugiabučiame gyvenamajame name atleidžiami asmenys, pasiėmę gyvūną iš UAB „Grinda“ Vilniaus benamių gyvūnų sanitarinės tarnybos ar Vilniaus mieste registruoto gyvūnų globėjo.

Vietinės rinkliavos mokėjimo tvarka

Vienkartinė rinkliava už gyvūno registravimą ir mėnesio rinkliava už gyvūno laikymą daugiabučiame name tiek šiuo metu mokama, tiek nuo 2014 m. sausio 1 d. turės būti mokama į Valstybinės mokesčių inspekcijos surenkamąsias sąskaitas.

Gyvūno savininkas privalo mokėti jam priklausančią rinkliavą kiekvieną mėnesį arba gali iš karto sumokėti rinkliavą už tolesnį laikotarpį.


Sukurta: 2014-01-03
Naujienos numeris: 8199
Peržiūrėjimų skaičius: 27776
Lankytojas: Pliushke

« grįžti


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 38