Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

PANEVĖŽYS: Panevėžio policijos misija – išgelbėti šuniuką nuo puodo

 lrytas.lt

Virginija Petrauskienė   2013-12-20 19:39

 

„Gelbėkite šuniuką, kuris buvo pasiimtas apgaulės būdu. Jis gali būti išvirtas, sudėtas į šaltieną ir suvalgytas“, - į tokį makabriškai nuskambėjusį gyvūnų globėjos pagalbos šauksmą Panevėžyje atsiliepė policijos pareigūnai

 Antradienio vakarą viename iš Kniaudiškių mikrorajono daugiabučių policijos patruliai bandė prisibelsti į 63-ejų metų moters butą. Jame gyvenanti psichikos ligonė neatidarė durų.

Iš pensininkės buto gyvūnų globėjai jau ne kartą gelbėjo išsekusius katinus ir šunis. Šiose gelbėjimo operacijose dalyvavo ir policijos pareigūnai.

Gyvūnams pagalbos prireikdavo tuomet, kai neįgalią moterį jos ligos paūmėjimo metu tekdavo skubiai išvežti į ligoninę.

Pirmadienio vakare bendruoju pagalbos 112 telefonu kreipėsi savanoriškos gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ Panevėžio skyriaus vadovė Gražina Trybienė. Ji pasakojo, kad buvo apgauta. Dieną paskambinusi moteris paprašė globai mažo šunelio.

„Man pašnekovės balsas pasirodė panašus į mums iki skausmo pažįstamos moters, kuri dėl savo sveikatos negali rūpintis gyvūnais. Kai paklausiau jos adreso, ji pasakė ne tą gatvę, kurioje gyvena ir taip mus apgavo“, - prisiminė G.Trybienė.

Vėliau su šunelio pasiimti atėjusia moterimi bendravo jauna savanorė. Todėl jos nepažino. Pasiimdama vos kelių mėnesių amžiaus gyvūnėlį, globėja dokumentuose užrašė savo tikrą adresą.

Šis adresas kartu su neįgalios moters pavarde yra „juodajame“ gyvūnų globėjų sąraše. Vos prieš mėnesį „Lesės“ savanoriai kartu su policija iš šios pensininkės namų paėmė išsekusius du šunis. Apie juos policijai pranešė daugiabutyje gyvenantys kaimynai.

Žmonės informavo, kad viename bute jau kelias dienas kaukia nešerti šunys. Paaiškėjo, kad jų šeimininkė, paaštrėjus ligai, greitosios pagalbos automobiliu buvo išgabenta į ligoninę.

Per pastaruosius kelerius metus tai jau bene šeštas kartas, kai išsekusius, kirmėlėtus ir neprižiūrėtus gyvūnus tenka pasiimti iš šios moters buto.

Penkis kartus teko gelbėti vienus be priežiūros namuose paliktus ligonės globotus katinus. Kartą kaimynams iš šios gyvūnų mylėtojos būsto teko išnešti badu nudvėsusį miauklį.

Išgelbėtiems gyvūnams būdavo surandami nauji šeimininkai. Bet iš ligoninės grįžusios jų globėjos namuose netrukus atsirasdavo naujų keturkojų globotinių.

„Lesės“ savanorės pasakojo, kad per šios panevėžietės rankas perėjo daugybė šuniukų ir katinėlių. Prieš porą metų jie buvo pradėję mįslingai dingti. Kaimynai ėmė pusbalsiu pasakoti baisias istorijas. Neva buto šeimininkė kartu su savo nuomininkais gyvūnus nudaigoja, o jų mėsą išverda ir sudeda į šaltieną.

„Neturiu tą patvirtinančio dokumento. Tačiau žinau, kad buvo ištirta šios moters buto balkone rasta šaltiena. Joje buvo ne tik paukštienos, bet ir šuns kaulelių“, – kalbėjo viena savanorė.

„Žinau, ką kaimynai kalba. Bet argi aš jums esu panaši į tokią, kuri valgo šunis? Jie taip kalba iš pavydo. Va, neseniai kaimynai pavogė mano žiedus. O aš vėl turiu naujų“, - parodė savo abi žiedais apmaustytas rankas pensininkė.

Ji patikino, kad yra baigusi kelias aukštąsias mokyklas. Šiuo metu rengiasi studijuoti teisę ir pradėti mokytis iš karto dviejų kalbų - kinų bei japonų. Šie faktai esą irgi kelia kaimynams pavydą. Todėl jie atkeršija kalbėdami visokius niekus ir kviesdami pas ją policiją.

Pradžioje neįsileidusi į namus policijos pareigūnų, kitą dieną moteris atlyžo ir atidarė duris apylinkės inspektoriui. Šis užėjęs į butą, be kovos paėmė ten buvusį šuniuką. Pūkuotas kamuolėlis atsidūrė G.Trybienės rankose. Bute dar liko vienas gyvūnas - jaunas rainas katinukas.

„Lesės“ Panevėžio skyriaus vadovės nuomone, šiai moteriai negalima leisti laikyti gyvūnų. Tačiau ji nuolatos susiranda naujų globotinių. Todėl galima manyti, kad ši laimingai pasibaigusi šunelio gelbėjimo operacija nebuvo paskutinė. 

grazinaT
Organizacija: „Lesė“, Panevėžio skyrius

Sukurta: 2013-12-20
Naujienos numeris: 8186
Peržiūrėjimų skaičius: 30350
Lankytojas: grazinaT

« grįžti


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 53