Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

Lietuvos iniciatyva pirmą kartą ES lygiu svarstomi šunų ir kačių gerovės klausimai

Pirmadienį Briuselyje vyko konferencija šunų ir kačių gerovės klausimais „Kuriame Europą, kuri rūpinasi gyvūnais augintiniais“. Konferenciją organizavo Europos Komisija, bendradarbiaudama su pirmininkaujančia Europos Sąjungos (ES) Tarybai Lietuva ir nevyriausybinėmis organizacijomis ,,Eurogroup for Animals”, Europos veterinarijos gydytojų federacija (FVE) ir ,,VIER PFOTEN International”.

Lietuvos pasiūlyta konferencijos tema apie šunų ir kačių gerovę sulaukė pritarimo iš Europos Komisijos, veterinarijos specialistų ir kolegų nevyriausybinėse organizacijose. Pirmą kartą Europoje buvo diskutuota apie gyvūnų augintinių gerovę, ES valstybių patirtį ir Europos Komisijos planus šioje srityje. Konferencijos dalyviams buvo priminta, kad ES lygiu yra nustatyti veterinarijos reikalavimai prekybai gyvūnais augintiniais ir jų nekomerciniam judėjimui tarp valstybių narių. Diskusijų metu buvo akcentuota gyvūnų augintinių ženklinimo ir registracijos svarba, būtinybė kontroliuoti naminių gyvūnų veisimą bei prekybą, nes šiose srityse dažniausiai kyla pavojai šunų ir kačių gerovei. 

Renginio metu dalyviams buvo pristatyta brošiūra apie ES 2012-2015 metų gyvūnų gerovės strategiją ir Lietuvos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą, kurią išleido Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, bendradarbiaudama su Europos Komisija, Seimu, Žemės ūkio ministerija ir nevyriausybine organizacija ,,VIER PFOTEN International”. Renginyje taip pat buvo eksponuojama Lietuvos moksleivių piešinių paroda „Gyvūnas – žmogaus draugas“.

Antradienį Briuselyje, Lietuvos nuolatinėje atstovybėje vyks neformalios darbo grupės susitikimas, kurio metu bus aptariami komerciniais tikslais naudojamų šunų ir kačių gerovės klausimai. Gyvūnų gerovės ekspertai išskyrė tris svarbiausias sritis – gyvūnų augintinių veisimą, prekybą jais valstybėse narėse bei ženklinimo ir registravimo svarbą. Darbo grupės metu bus parengta informacija Europos Komisijai, apibendrinanti gyvūnų augintinių gerovės problemas, ir pasiūlymai, kurias sritis būtų galima reglamentuoti ES lygiu. Lietuvai pasiūlius, pirmą kartą ES lygiu svarstomi šunų ir kačių gerovės klausimai

 

 


Sukurta: 2013-10-29
Naujienos numeris: 8117
Peržiūrėjimų skaičius: 31650
Lankytojas: Pliushke

« grįžti


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 52