Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

Penktadienį Vilniaus centre vyks gyvūnų eisena

Artėjant Tarptautinei gyvūnų dienai rugsėjo 27 d. Vilniuje pirmą kartą rengiama gyvūnų eisena. Pagrindinis jos tikslas – pažymėti informacinės kampanijos, skirtos šviesti visuomenę apie kaniterapiją (specialius užsiėmimus su šunimis), pradžią.


Šiuo metu kaniterapija Lietuvoje nėra reglamentuota, todėl Kaniterapijos asociacija siekia, kad terapiniai užsiėmimai su specialiai paruoštais šunimis būtų įtraukti į Sveikatingumo paslaugų sąrašą. Eisenos metu bus siekiama atkreipti valstybės institucijų bei visuomenės dėmesį į kaniterapijos naudą. Eisenoje gyventojai žygiuos su savo augintiniais, joje taip pat dalyvaus ir terapijai parengti, specialų testą išlaikę keturkojai.

Gyvūnų eisenos pradžia – rugsėjo 27 d., penktadienį, 12 val. skverelyje šalia Gedimino pr. 9 pastato. Eisenos dalyviai žygiuos Gedimino prospektu ir Vilniaus gatve iki Sveikatos apsaugos ministerijos (Vilniaus g. 33).

Gyvūnų eiseną organizuoja Kaniterapijos asociacija. Ši asociacija įkurta 2013 m. pradžioje. Kaniterapijos asociacija yra Lietuvos kinologų draugijos narė. Asociacijos steigėjai – skirtingų sričių, profesijų atstovai, siekiantys įtvirtinti kaniterapiją kaip būdą pagelbėti žmonėms.

Apie kaniterapiją

Kaniterapija gali būti skirstoma į tris grupes – susitikimai su šunimis, edukaciniai užsiėmimai su šunimis ir terapija pasitelkiant šunis. Šiuo metu Lietuvoje vykdoma 1 ir 2 lygio kaniterapijos užsiėmimai, kuriems nereikalingas valstybės reglamentavimas.

Pirmojo lygio kaniterapija (susitikimai su šunimis) – žmogaus susitikimui su šunimi konkretūs tikslai nėra užsibrėžiami. Svarbiausia tokių užsiėmimų metu – šuns ir žmogaus kontakto užmezgimas, teigiamai veikiantis emocijas.


Antrojo lygio kaniterapija (mokymasis su šunimis) – intensyvesnis bendravimas su šunimis, kurio metu šuo gali būti pasitelkiamas kaip mokymo priemonė (pavyzdžiui, mokomasi kaip tinkamai elgtis su gyvūnais) arba motyvuojanti priemonė mokantis kitus dalykus (šuns dalyvavimas mokymosi procese).

Trečiojo lygio kaniterapija (terapija pasitelkiant šunis) – šuns dalyvavimas kompleksiniuose terapiniuose užsiėmimuose, siekiant iš anksto užsibrėžtų tikslų. Šuns vaidmuo užsiėmimuose priklauso nuo sprendžiamos problemos tipo. Dažniausiai kaniterapijos metu žmogus mažais žingsniais pratinamas prie gyvūno. Bendravimas su šunimi skirtas žmonių psichiniams, emociniams, socialiniams bei kognityviniams gebėjimams vystyti. Terapijos programa iš anksto aptariama ir suderinama su specialistais, dirbančiais su konkrečiu pacientu.


Kaniterapeutai finasinės pagalbos neprašo

Suprasdami, kad sveikatos apsaugos srityje yra daugiau prioritetinių sričių, kurioms privaloma skirti išskirtinį dėmesį, mes neprašome jokios finansinės paramos – šiuo metu jau turime pirmuosius du apmokytus ir specialius sertifikatus gavusius šunis, tad trečiojo lygio kaniterapijos užsiėmimus, padedami specialistų, pavyzdžiui, medikų, psichologų, pedagogų, praktiškai galėtume pradėti jau dabar“, – teigia Kaniterapijos asociacijos prezidentė Jonaistė Jusionytė.

Kaniterapijos asociacijos vadovė tikisi, kad eisenoje dalyvaus pusšimtis gyvūnų. „Gyvūnų eisenoje kviečiame dalyvauti visus keturkojų šeimininkus su savo augintiniais. Eisenoje dalyvaus ir abu Lietuvoje esantys specialiai kaniterapijos užsiėmimams apmokyti ir sertifikatus gavę šunys“, – sakė J.Jusionytė.

Užsiėmimai su specialiai paruoštais šunimis, skirti terapiniams tikslams, yra plačiai vykdomi Jungtinėse Amerikos Valstijose, Skandinavijoje. Kaniterapija yra reglamentuota ir kaimyninėje Lenkijoje, kur taip pat įteisinta kaniterapeuto specialybė. Užsiėmimų su šunimis naudą patvirtina ir daugybė mokslinių tyrimų. Vaikai, augantys su šunimis turi ženkliai mažesnę galimybę susirgti alergijų formomis, susijusiomis su astmos atsiradimu. Yra nustatyta, kad užsiėmimai su šunimis teigiamai susiję su vaikų nuotaika ir jų dėmesio sutelkimu. Taip pat bendravimas su šunimis padeda susitelkti ir koncentruotis vaikams sergantiems hiperaktyvumu. Tyrimais įrodyta, kad vaikai, kurie auga bendraudami su šunimi, yra labiau pasitikintys savimi, yra labiau empatiški bei linkę turėti daugiau hobių ir užsiimti tokia veikla kaip, pavyzdžiui, sportas.Sukurta: 2013-09-26
Naujienos numeris: 8064
Peržiūrėjimų skaičius: 32144
Lankytojas: Pliushke

« grįžti


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 59