Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

Po darbo – į darbą su gyvūnais

Galbūt ir jums teko parėmus galvą mąstyti, kodėl 8 valandas per dieną darbe plušantis žmogus užsiverčia ir visuomenine savanoriška veikla? Juolab, kad jo piniginė dėl to nestorėja. Žinoma, greičiausiai kiekvienas savanoris atkirs, kad moralinis pasitenkinimas – kur kas tauresnis atlygis už pinigus. Tačiau pabūsime užkietėjusiais „karjeristais“ ir vien tokiu atsakymu neapsiribosime. Bandysime išpešti, kokios naudos jums, kaip darbo rinkos dalyviams, gali atnešti savanorystė.

Nuo ryto ik vakaro
Susipažinkite su Agile Arlauskaite, gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ savanore. Žvilgtelėkime, kaip atrodo jos diena.
Agilei darbo vietoje – Mykolo Romerio universitete – reikia atsidurti tik 13:00, tačiau nuo ankstyvo ryto ji jau ant kojų. Reikia vykti į gyvūnų prieglaudą ir pasirūpinti augintiniais. Tuomet – skuosti į universitetą, kuriame Agilė dirba metodininke ir kuruoja studentus. Manote, dabar 8 valandas ji gali skirti tik darbui? Ne. Kartais tenka atsiprašyti vadovų ir, pavyzdžiui, skubiai vežti gyvūną pas veterinarą. Pasibaigus darbo laikui, retkarčiais vėl tenka bėgti į prieglaudą ar vykdyti kitas patikėtas užduotis.

Taigi darbo diena trunka nuo aušros iki sutemų. Galvoje kirba klausimas: kas skatina aukoti laisvą laiką savanorystei?
„Jeigu esi sveikas žmogus ir likimas tau nieko nepagailėjo, kodėl nepadėjus kitiems. Gal tau kažkada irgi prireiks pagalbos. Be to, savanorystė padeda atitrūkti nuo įprastų darbų. Visuomeninė veikla labai praplečia akiratį – tikrai nesėdi nosį įbedęs į popierius“, – tikina savanorė.

Padėjo įsidarbinti
Pasak Agilės, savanoriška veikla jai niekada nebuvo svetima. Dar studijuodama, ji rūpinosi negalią turinčiais vaikais.
„Būtent tokia patirtis padėjo lengviau susirasti pirmąjį darbą. Darbdaviai išties vertina savanorišką veiklą, kadangi tai parodo, jog žmogus turi aukštesnių siekių nei tik gauti piniginį atlygį už darbą“, – pabrėžia Agilė.

Vadinasi, specialistų raginimai į CV įtraukti ir savanoriavimo patirtį – ne iš piršto laužti. Tačiau kokios naudos savanorystė atneša tiems, kurie jau turi „šiltą“ darbo vietą?
„Visų pirma, išmoksti tolerancijos, kuri pravers visur ir visada. Į savanoriškas organizacijas susirenka itin skirtingi žmonės. Kadangi juos vienija bendras tikslas, reikia išmokti pamiršti savo asmenines ambicijas ir ieškoti bendrų sprendimų. Tokie įgūdžiai praverčia komandiniame darbe“, – kalba Agilė.

Personalo valdymo ekspertai vieningai linksi galvomis, kad tik pinigai darbuotojų motyvuoti nepadės. Entuziazmo į darbą įlieja jausmas, kad esate reikalingas ir vertinamas.
„Sakoma, kad nepakeičiamų nėra. Tačiau ši taisyklė galioja tik įprastame darbe. Nors ir esi darbovietei reikalingas, jeigu išeisi – tave netrukus pakeis kitas. Savanoriškose organizacijose niekada nebus per daug žmonių, kiekvienas čia gali būti naudingas. Jausmas, kad esi reikalingas ir nepakeičiamas, tikrai malonus“, – atvirauja Agilė.

Kolegos piktai „nevarsto“
Ir to, pakanka, kad per dieną plušėtum dviem frontais?
„Savanorystė man veikiau kaip hobis. Nors visuomeninėse organizacijose taip pat deleguojamos užduotys, jos nėra tiesiog numetamos iš viršaus. Prisiimi tiek darbų, kiek gali pavežti. Niekas nežiūrės kreivu žvilgsniu, jei atsisakysi“, – tikina savanorė.
Tačiau ji prisipažįsta, kad savanoriaudamas, išmoksti peržengti savo ribas. Agilė prisimena, kad taip jos namuose kartą atsidūrė net 14 kačiukų.

Pašnekovė prasitaria, kad dažnai savanoriams su užduotimis tenka dorotis ir įprasto darbo laiku. Ar tuomet kolegos nevarsto piktais žvilgsniais?
„Dėl savo veiklos iš kolegų kol kas gaunu tik teigiamų vertinimų. Žinoma, kai darbo metu sulaukti skambučio ir turi papasakoti apie gyvūno sterilizaciją, bendradarbiai pakelia antakį“, – šypsosi Agilė.

Pašnekovė pritaria, kad savanorystė Lietuvoje po truputį tampa „mada“.
„Tačiau tokia „mada“ labai naudinga. Žmonių požiūris, kad socialines problemas turi spręsti tik valstybė, po truputį nyksta. Galėtume pasimokyti iš užsienio šalių, kuriose savanorystė itin populiari“, – ragina Agilė.

Tiems, kurie ieško būdo realizuoti save, tačiau nedrįsta įsijungti į savanoriškas organizacijas, pašnekovė pataria tiesiog imti ir pabandyti – už tai niekas per nagus nekirs.
„Tik svarbu atminti, kad tokia veikla reikalauja ne tik laiko, bet ir dalelės jūsų pačių“, – pabrėžia ji.
Ir priduria, jog savanoriams būtinas lankstumas, gebėjimas atsikratyti tuščių asmeninių ambicijų ir mokėjimas draugiškai bendrauti.

 

Lina Sidaraitė
Šaltinis:  www.manokarjera.lt
Nuoroda į šaltinį: http://www.manokarjera.lt/Default4.aspx?ArticleID=070ede91-3488-43e9-852d-242b2e1c685e&open=sec

Sukurta: 2008-07-12
Naujienos numeris: 1650
Peržiūrėjimų skaičius: 42849

« grįžti

Komentarai

Ruta (2009-10-13)
Laba.As esu 20m. studente is Ukmerges. Labai noreciau kuo tik galedama jums pagelbeti,taciau nezinau ar atstumas yra ne kliutis? Be galo gaila ziureti i siuos ,is tiesu, mielus padarelius ir stebetis kaip kartais zmones negailestingai su jais gali pasielgti. Finansiskai jusu paremti kolkas negaliu,bet tikiuosi, jog ir as turesiu galimybe prisijungti Jusu geranorisku organizacijos tikslu. Mano e-mail: LeoPirda@one.lt
Wikaaur (2009-05-10)
Sveiki, man 13 metų.Vasarą norėčiau dirbti gyvūnų prieglaudoje be atlyginimo.Gal kuriam laikui tėvai leistu šunis palaikyti namie kol surastu naujus namus. Jau tris šuniukus buvau išgelbėjusi nuo mirties ir dabar gyvena laimingi. Mano emailas v.aurylaite@gmail.com lauksiu atsakymo.Ačiū už dėmesį.
GyvunuTeisiuGyneja (2008-07-22)
Sveiki. Man beveik 13metu ir as BEPROTISKAI myliu visus gyvunus ir labai noreciau jiems kaip nors padeti. Kadangi dabar yra vasara, su didziausiu malonumu galeciau padeti gyvunams prieglaudoje, bet deja negaleciau nei vieno priimti namo nes ir taip turiu suni, 2 kates, 4 kaciukus ir juros kiaulyte. Taigi, parasykit man i e-maila [ laykarma@yahoo.pl ] ar amzius netrukdo padeti gyvunams. Aciu uz demesi.


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 34