Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

Kodėl katės sterilizavimas yra geras poelgis?

Šiuo metu Lietuvoje laikoma daugybė naminių gyvūnų. Daugelio kinologų ir felinologų klubų, neprofesionalių augintojų ir tiesiog gyvūnų mylėtojų pastangomis veislinių ir neveislinių šunų ir kačių pasiūla dažnai viršija paklausą. Dėl to kenčia ir žūva gyvūnai, kurie patenka į gatvę ir yra niekam nereikalingi.

Turėtų susiformuoti toks šiuolaikinės visuomenės požiūris į naminius gyvūnus: išmesti ir žudyti gyvūnus nusikalstama, o juos veisti, kai nėra būsimų šeimininkų, nepridera. Sterilizuokite savo gyvūnus ne tik dėl jų pačių, bet ir kad galėtumėte būti tikri, jog neplanuoti jaunikliai nepateks kartu su kitais tūkstančiais gyvūnų, kurie kiekvienais metais sunaikinami Lietuvoje. Kastravimas ir sterilizavimas – tai vienintelis ir tikrai doriausias būdas sutrukdyti atsirasti nepageidaujamiems gyvūnams.    

Katės 

Kastruoti katinai ir sterilizuotos katės gyvena ilgesnį ir sveikesnį gyvenimą. Sumažėja pavojus jiems užsikrėsti infekcinėmis ligomis. Tokie gyvūnai retai pabėga ir nešokinėja per langus ieškodami partnerio. Iš buto neišeinantys gyvūnau daugiau neprašo išleisti į gatvę ir nerengia kačių „koncertų“. Kastravimas ir sterilizavimas visiškai nepaveikia gyvūnų medžioklės instinktų.

Egzistuoja klaidinga nuomonė, kad sterilizuoti gyvūnai sustorėja ir aptingsta. Tiesą sakant, ne visos katės ir katinai yra linkę tukti. Bet kokiu atveju jūsų gyvūnas nepriaugs svorio tol, kol bus išmintingai šeriamas ir jam bus sudarytos sąlygos judėti. 
 
Katės yra labai vislios. Pirmuosius jauniklius katė gali atsivesti jau būdama 8-10 mėnesių. Ji gali kačiuotis du, tris ir netgi keturis kartus per metus, o kiekvienoje vadoje būna vidutiniškai po penkis kačiukus. Po pusmečio jauni kačiukai taip pat gali susilaukti palikuonių. Amerikos mokslininkai suskaičiavo, kad viena katė ir visi jos palikuonys per 7 metus gali atsivesti apie 420 tūkstančių kačiukų.

Jei jūs savo katę laikote namuose ir neišleidžiate į gatvę, rujos metu ji sukels daug nepatogumų. Katė prašys išleisti į lauką, voliosis ant grindų, maišysis po kojomis, dieną ir naktį kauks ir neleis užmigti.  
 
Jei jūs gyvenate nuosavame name, vietiniai „gerbėjai“ pas jūsų katę ateis ir sukels dar daugiau rūpesčių. O jei ji vaikštinės neprižiūrima, būtinai atsives neplanuotų jauniklių.

Nuskandinti kačiukus, netgi ką tik atvestus – reiškia žudyti. Taip pat negalima jų išmesti. O jauniklių auginimas pareikalaus iš jūsų daug fizinių pastangų ir piniginių išlaidų. 

Žinoma, augančius kačiukus malonu stebėti, bet, kai ateina laikas rasti jiems šeimininkus, iškyla daug sunkumų. Šiais laikais sunku įsiūlyti netgi veislinius kačiukus, o kai kurie šeimininkai patys moka pinigus, kad kiti paimtų jų katės jauniklius. Deja, daugelio „į geras rankas“ atiduotų gyvūnų likimas yra liūdnas.

Katės sterilizavimas išsprendžia visus nepatogumus, susijusius su jos elgesiu ir jaunikliais. Ši operacija, atimanti galimybę turėti kačiukų, atliekama veterinarijos klinikoje chirurginėmis sąlygomis. 8-ąją – 12-ąją dieną katei pašalinamos siūlės ir ji būna visiškai sveika.

Sterilizuotos katės niekada nepatiria liūdesio ir nepatogumų dėl to, kad nerujoja, ir nesikankina, kad negali turėti kačiukų. Jos nebeserga lyties sistemos ligomis ir ypač retai serga (skirtingai negu nesterilizuotos katės) pieno liaukų ligomis. 

Katinai

Katinų šeimininkams taip pat tenka patirti nepatogumų dėl augintinių lytinių instinktų. Katinai subręsta apytikriai šeštąjį mėnesį ir gali būti lytiškai aktyvūs ištisus metus. Neleidžiamas į gatvę katinas pradeda žymėti buto ar namo teritoriją, dėl ko atsiranda bjaurus kvapas.

Net jei jūs imatės visų atsargumo priemonių, katinas gali nepastebėtas pasprukti pro duris, iššokti pro langą ar nušokti nuo balkono. Tai labai dažnai baigiasi tragiškai, o kartais gyvūnai visai dingsta.

Laisvai laikomi katinai klaidžioja po visą apylinkę, nueina toli nuo namų ir „kariauja“ su kitais katinais.

Valkataujantys katinai neretai užsikrečia infekcinėmis ligomis ir dažnai tampa kelių eismo įvykių, gyvūnų gaudytojų ir kankintojų aukomis.

Kastruoti katinai, su retomis išimtimis, kai operacija būna atlikta vyresnio amžiaus gyvūnui, nustoja žymėti teritoriją. Išnyksta jų agresyvumas žmonių ir kitų katinų atžvilgiu, susijęs su lytiniu elgesiu.

Parengta pagal Royal Canin

Sukurta: 2008-06-12
Naujienos numeris: 1485
Peržiūrėjimų skaičius: 57028

« grįžti

Komentarai

Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2008-10-31)
Ateity viskas bus įmanoma :D
Siberyah (2008-09-26)
Taip, gyvenimas komplikuotas. O argumentas, jog "gaila, reikia leisti atsivesti kačiukų bent vieną kartą"... kelia klausimą - o tiems būsimiems 5 kačiukams kaip?.. Galėtų išvesti kačių veislę, kuri veda 1 kačiuką per gyvenimą:) Tai Nobelio premiją reikėtų duot.
Pink („Lesė“, Vilnius) (2008-08-07) (foto)
100 procentų pritariu


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 44