Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

Pagaliau atliktas veterinarinis mokslinis tyrimas apie FIV+ ir FIV- kates gyvenančias kartu

Veterinarijos Žurnalo atliktas tyrimas įrodo, kad FIV yra sunkiai perduodamas kitoms katėms. Kiek daug kačių gyvybių buvo paaukota vien dėl to, kad žmonės tikėjo esant atvirkščiai?

Šiandien apie tai kas įrodyta: FIV+ turinčios katės gali gyventi kartu su neužkrėstomis katėmis ir nepernešti viruso. Atliktas tyrimas pagaliau leido patvirtinti galutines išvadas.

Purdue Veterinarinės Medicinos Universitetas inicijavo ir atliko ilgai trukusį tyrimą kačių prieglaudose ir padarė išvadą, jog FIV+  turinčios katės gali drąsiai gyventi kartu su FIV- turinčiomis katėmis ir gyvenant įprastu dienos režimu neužkrėsti kitų kačių, taip pat įrodyta, kad ir mama katė turinti FIV+ virusą, neperduoda jo savo palikuonims. Tyrimą atliko Dr. Annette L. Litster iš Veterinarijos Universiteto Klinikinių mokslų departamento.

Kačių mylėtojai ir gelbėtojai tai žinojo daugybę metų ir jie nepaliaujamai kovojo mėginant užkirsti kelią paplitusiems įsitikinimams apie FIV, žinant kad tai nulėmė daugybės kačių nereikalingą gyvybės atėmimą. Neteisingi įsitikinimai dėl  FIV+ turinčių kačių privedė prie to, jog jos būdavo priverstos ilgai glaustis prieglaudose, kartais net visą savo gyvenimą, jei tokiai katei pasisekdavo patekti į gyvūnų nemigdančią prieglaudą. Nėra būtinybės FIV+ kates leisti priglausti ir auginti tik tuose namuose, kur gyvena kitos FIV+ turinčios katės, nes šią ligą galima perduoti tik per gilias įkandimų metu padarytas žaizdas, galinčias atsirasti kovojant tarpusavy. Tinkamas kartu gyvenančių kačių supažindinimas ir parinkimas (pagal jų asmenines charakterio savybes) gali būti puikus būdas užkirsti kelią tokioms tarpusavio kačių kovoms ir ligos plitimui.

Iš asmeninės patirties: kai buvau daug jaunesnė, mano šeima augino katiną, kuris užsikrėtė FIV virusu būtent per susirėmimus su nekastruotais katinais. Jis niekada nebuvo agresyvus namuose kitų gyvenančių kačių atžvilgiu. Jie dalindavosi maistu, vandens indeliais, miegojimo vieta, glaustydavosi ir prausdavo vieni kitus. Nei vienas iš tų katinų neužsikrėtė FIV, atvirkščiai, jo geriausia draugė katė Iris pragyveno iki 18 metų būdama labai sveika iki pat gyvenimo pabaigos.

Neteisingi įsitikinimai, jog katė mama gali perduoti FIV savo kačiukams įtakojo tūkstančius nereikalingų eutanazijų. Nors pasaulyje, žinoma, yra ženkliai daugiau kačių, nei reikėtų, tačiau vis vien gaila, kad tiek galinčių saugų prieglobstį surasti kačiukų mirė dėl šių neteisingų įsitikinimų.

Kita problema: Žmonės linkę maišyti du skirtingus virusus: FIV (kačių imunodeficito virusas) ir FeLV (kačių leukemijos virusas), kuris atvirkščiai nei FIV gali būti perduodamas gyvenant kartu ir esant įprastam tarpusavio kontaktui. Šie virusai yra priskiriami retrovirusams ir abu pažeidžia katės imuninę sistemą. Koks gi skirtumas? Kačių imunodeficito virusas (FIV) sunkiai prasiskverbia pro gleivinių membranas (tokias kaip burnos gleivinė, nosies, akių, genitalijų ir žarnyno) , štai dėl ko yra sudėtinga perduoti FIV kitoms katėms.

Nėra reikalo baimintis dėl FIV viruso, ir aš džiaugiuosi, jog mes pagaliau turime oficialų mokslinį tyrimą, kuris patvirtina tai, ką daugelis iš mūsų jau dešimtmečius žinojome ar įtarėme. Dėl visų mielų, kailiuotų mūsų draugų, tikiuosi, jog ši žinia pasklis dideliu greičiu tarp prieglaudų ir kačių mylėtojų ir jie nesąmoningai nustos atiminėti iš FIV+ turinčių kačių galimybes surasti namus, arba dar blogiau- veterinarai nustos atiminėti iš jų gyvybes dėl baimės išplatinti virusą. 

Ačiū, Dr. Litster dėl atlikto ir aprašyto svarbaus tyrimo, Jūs jau prisidėjote prie kačių gyvybių išsaugojimo pradžios.

Publikuotas In the News, Health & Care, Cats in Science, Catster Commentary

Autorė: JaneA Kelley


Sukurta: 2016-04-26
Naujienos numeris: 8717
Peržiūrėjimų skaičius: 23283
Lankytojas: Irene

« grįžti


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 51