Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

Gyvūnų saugumas pavasarį

Pamažu ateina pavasaris, o tuo pačiu namų kuopimas, tvarkymasis. Tačiau šiltesnis oras gali būti pražūtingas smalsiems gyvūnėliams ir nieko blogo neįtariantiems jų šeimininkams. Prieš pradedant pavasario namų ruošos bei sodo darbus, turite žinoti, kokie pavojai gali iškilti jūsų jautriam augintiniui. Štai dešimt pavasariškų patarimų, kurie padės išvengti nelaimingų atsitikimų ir kelionių pas veterinarą:

1. Šv. Velykų Skanėstai ir Papuošimai. Velykų lelijos (Lilium longiflorum) pakramsnojimas katinams gali baigtis liūdnai. Šie augalai, kuriais dažnai puošiami namai, jiems yra nuodingi ir gali sukelti vėmimą, inkstų nepakankamumą, ir net mirtį. Taipogi įvairiaspalvės plastmasinės žolės „parupšnojimas“ katėms gali baigtis vėmimu ir dehidratacija. Šokoladiniai zuikiai, kiaušiniai ir kiti šokoladiniai skanėstai yra nuodingi katėms, šunims ir šeškams.

2. Langų Tinkleliai. Sušilę orai kvieste kviečia augintinių šeimininkus atidaryti langus. Deja, atviri langai sukuria pavojingą situaciją, ypač katėms, kurios linkusios iššokti ar iškristi pro langus. Langų tinkeliai, paprastai naudojami nuo vabzdžių, gali padėti apsaugoti jūsų šokliasias drauges ir draugus.

3. Saugos Diržai. Dauguma šunų tiesiog dievina pro važiuojančios mašinos langą iškišti savo gauruotas nosis, o kartais net ir pusę kūno. Toks elgesys – ypač pavojingas; nuolaužos, šiukšlės ar vabzdžiai gali smarkiai sužaloti šunis ir net įtaisyti jiems plaučių uždegimą. Staigūs posūkiai ar sustojimai taip pat gali sužeisti šunis, todėl transportuojami šunys turėtų būti saugiai uždaryti narve ar prisegti diržu skirtu specialiai šunims.

4. Pavasario Švarinimasis. Dauguma žmonių pavasarį puola kuopti savo namus, nepagalvodami, kad cheminės valiklių medžiagos gali pakenkti ne tik jiems patiems, bet ir jų augintiniams. Beveik visi parduotuvėse parduodamų valiklių turi stiprių chemikalų žalojančių gyvūnus. Naudokite ir laikykite juos tinkamai arba rinkitės natūralius, ekologiškus valiklius.

5. Namų Remontas. Dažai, mineraliniai spiritai, tirpikliai ir kiti produktai yra nuodingi jūsų augintiniams ir gali sukelti smarkų sudirginimą ar net cheminius nudegimus. Atsargiai perskaitykite etiketes ir nustatykite ar produktą galima saugiai naudoti. Taip pat, nepalikite vinių, kabių, izoliacinių medžiagų, geležčių bei elektrinių prietaisų besimėtančių. Kol vyksta remontas, protingiausia izoliuoti gyvūną, kad būtų išvengta nelaimių.

6. Sodo Darbai. Trąšos, insekticidai ir herbicidai padeda augalams ir vejoms augti, tačiau taip pat gali susargdinti gyvūnus, todėl patariama juos laikyti atokiai ir saugiai. Jeigu katinas ar šuo prarijo vieną iš šių produktų, nedelsdami kreipkites į veterinarą.

7. Nuodingi Augalai. Jau minėjome Vėlykų leliją, tačiau yra daug daugiau augalų, kurie yra ypač nuodingi gyvūnams. Jeigu praryti, populiarūs pavasario sodiniai, pavyzdžiui rododendrai ir azalijos, gali nunuodyti šunis ir katinus.

8. Alergijos. Kaip ir žmonės, gyvūnai gali būti alergiški maistui, dulkėms, augalams ir žiedadulkėms. Alergiškos kačių bei šunų reakcijos dažniausiai pasireiškia šnarpštimu ir čiaudėjimu, bet taip pat gali ištikti pavojingas anafilaktinis šokas. Jeigu įtariate, kad jūsų augintinis yra kažkam alergiškas, skubiai apsilankykite pas veterinarą.

9. Vabalai. Pavasaris – ne tik gėlių, bet ir vabzdžių, metas. Visi jūsų augintiniai turėtų būti apsaugoti nuo pavojingos širdies kirmėlių ligos ištisus metus. Taip pat, paklauskite veterinaro apie jūsų gyvūnui tinkamą blusų ir erkių prevencinį planą.

10. Išvykos. Šiltas oras reiškia dažnesnius ir ilgesnius pasivaikščiojimus parke. Tai savaime sukuria daugiau galimybių jūsų gyvūnui pasiklysti ar pasimesti. Aprūpinkite savo augintinį poodine mikroschema, tinkamo dydžio antkakliu su jūsų namų adreso ir telefono informacija. Šunims tinkami tik platūs antkakliai - prašome nenaudoti užsiveržiančių antkaklių!

 

Sukurta: 2013-04-15
Naujienos numeris: 7779
Peržiūrėjimų skaičius: 37048
Lankytojas: Irmulia

« grįžti


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 75