Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

Dr. Dunbar "Pirma šuniuko sav. namuose" Nr.1 : Žaidimų kambarys ir slėptuvė

Į sėkmingą šuniukų mokymą įeina šuniuko mokymas treniruoti save patį būnant uždarytam. Tai apsaugos nuo klaidų ir nuo pat pradžių sukurs gerus įpročius. Jei jūs fiziškai ar mintimis esate kitur, apribokite šunelį jam skirtoje teritorijoje - taip jis nepridarys išdaigų ir išmoks elgtis tinkamai.

Kuo daugiau šuniukas bus apribojamas jam skirtoje teritorijoje pirmosiomis savaitėmis namuose, tuo daugiau laisvės jis turės likusį gyvenimą. Kuo tiksliau laikysitės žemiau nurodytos šuniuko apribojimo programos, tuo greičiau jis išmoks šlapintis ir tuštintis tam skirtoje vietoje bei kramtyti tam skirtus žaislus. Taip pat šuniukas išmoks greitai, tyliai, ramiai ir linksmai nurimti.

Kai Jūsų nėra namuose

Šuniuką uždarykite pakankamai mažame žaidimų kambarėlyje, kaip virtuvė, tualetas ar koridoriukas. Taip pat galite naudoti šuniukų aptvarėlį, kad šuneliui paskitrumėt nedidelę dalį didesnio kambario. Tai bus Jūsų šunelio ilgalaikio apribojimo vietoje, kurioje turėtų būti:

1. Patogi lova

2. Šviežio vandens dubenėlis

3. Daug tuščiavidurių žaislų skirtų kramtymui (prigrūstų šunų maisto)

4. Šunelio tualetas tolimiausiame kampe nuo šunelio lovos

Žinoma, Jūsų šuniukas jaus poreikį loti, graužti ir tuštintis/šlapintis dienos metu, tad jis turi būti paliktas tokioje vietoje, kur galėtų patenktinti savo poreikius nepridarydamos žalos bei nesukeldamas papildomų rūpesčių. Šuniukui natūraliausia tuštintis bei šlapintis kiek įmanoma toliau nuo miegamosios vietos - savo šuniukiškame tualete. Pašalindami visus kramtomus daiktus, išskyrus tam skirtus žaislus, prikimštus maisto, iš šuniuko žaidimų vietos, Jūs užtikrinate, kad šuniukas pamėgs graužti būtent šiuos žaislus, tai netgi taps įpročiu. Geru įpročiu!

Ilgalaikio apribojimo tam skirtoje teritorijoje tikslas yra:

Apriboti šuniuką teritorijoje, kur kramtymas ir šlapinimasis/tuštinimąsis yra priimtinas, tad šuniukas nepridarys klaidų likusioje namų dalyje.

Sudaryti geriausias įmanomas sąlygas šuneliui išmokti tuštintis ir šlapintis teisingoje vietoje

Sudaryti geriausias įmanomas sąlygas šuniukui išmokti graužti tik tam skirtus žaislus

Sudaryti geriausias įmanomas sąlygas šuniukui išmokti nusiraminti ramiai ir tyliai, t.y. nelojant

Kai esate namuose

Mėgaukitės trumpomis žaidimų ir treniravimo sesijomis kas valandą. Jei negalite šuniukui skirti viso savo dėmesio kiekvieną būvimo su juo sekundę, žaiskite su juo, jo žaidimų kambaryje, kur tinkamas tualetas ir žaislai yra prieinami. Trumpiems, ne ilgesniems nei 1h periodams apribokite šunelį jo šuniukiškoje slėptuvėje (trumpalaikio apribojimo teritorijoje), tokioje kaip nešiojamas šunų boksas. Kas valandą šuniuką išleiskite ir kuo greičiau nuveskite iki jo tualeto teritorijos. Jūsų šunelio trumpalaikio apribojimo teritorijoje turėtų būti patogi love ir daugybė tuščiavidurių kramtymui skirtų žaisliukų (prikimštų šunų maisto).

Daug lengviau prižiūrėti šuniuką, jei jis nusiraminęs vienoje vietoje. Šuniuką laikyti trumpalaikio apribojimo teritorijoje galite tame pačiame kambaryje, kuriame esate, arba kitame kambaryje tai jį ruošdami tam laikui, kai jis bus paliktas vienas namuose. Jei Jums nepatinka šuniuko apribojimo bokse mintis, galite jo pavadėlį pririšti prie savo diržo ir mokyti šuniuką nusiraminti prie Jūsų kojų, arba galite pavadėlį pririšti prie kabliuko, netoli šuns lovytės. Tam, kad kramtymui skirti žaislai nenuriedėtų per toli, juos irgi galima pririšti.

Trumpalaikio apribojimo tam skirtoje teritorijoje tikslas yra:

Uždaryti šuniuką teritorijoje, kur kramtymas priimtinas, tad šuniukas nepridarys klaidų kramtydamas netinkamus daiktus namuose

Šuniuką paversti kramtymui skirtų žaislų kramtoholiku (kadangi kramtymui skirti žaislai, vieninteliai prieinami daiktai, kuriuos įmanoma kramtyti, o taip pat prikimšti maisto ir skanėstų)

Išmokyti šuniuką ramiai ir linksmai nusiramti periodiniams ramiems momentams

Apsaugoti šuniuką nuo šalpinimosi/tuštinimosi klaidų namuose

Nuspėti, kada šuniukui reikia tuštintis/šlapintis.

Šunys natūraliai vengia apteršti savo slėptuvę, tad jo apribojimas lovoje trumpam sustabdo jį nuo šalpinimosi ir tuštinimosi. Tai reiškia, kad šuniukui reikės tuštintis/šlapintis kaskart, kai jį paleisite kiekvieną valandą. Tad turėsite jam parodyti tinkamą vietą, kur šlapinimasis ir tuštinimasis yra priimtinas, bei apdovanoti jį už tai, jog naudojasi teisinga tualeto vieta. Tuomet galite pažaisti su ir patreniruoti nusilengvinusį ir laimingą šuniuką.

Išmokykite šuniuką treniruoti save

Išmokyti šuniuką tuštintis tam skirtoje vietoje ir kramtyti tam skirtus žaislus bus labai paprasta ir netruks ilgai, jei naudositės aukščiau surašytu planu, kuris neleis šuniukui daryti klaidų ir leis šuniukui pačiam save išmokyti etiketo namuose. Jei programą keisite, greičiausiai, susidursite su tam tikromis problemomis. Jei Jums nepatinka klaidos, už tai, jog leidote šuneliui suklysti, turėsite barti save.

 

Parengta pagal  Dr. Ian Durnbar knygą „BEFORE You Get Your Puppy" ("Prieš įsigijant šuniuką")

Dėkojame Dogstardaily.com už leidimą naudotis jų parengta informacija.

 

 

Vikikute
Šaltinis:  Dogstardaily.com
Nuoroda į šaltinį: http://www.dogstardaily.com/training/puppy-playroom-amp-doggy-den

Sukurta: 2012-02-05
Naujienos numeris: 6760
Peržiūrėjimų skaičius: 45205
Lankytojas: Vikikute

« grįžti


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 50