Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

Kačių imunodeficito virusas FIV

Kačių imunodeficito virusas (FIV) panašus į žmonių imunodeficito virusą (ŽIV), tačiau FIV neužkrėčia žmonių, o ŽIV neužkrėčia kačių.

Kaip katės suserga FIV?

Virusas, aptinkamas kraujyje, seilėse bei kituose užkrėstų kačių kūno skysčiuose, yra labai jautrus ir tik labai trumpai teišgyvena už katės organizmo ribų. Pavyzdžiui, jo neįmanoma perduoti iš vienos katės kitai per žmonių rankas ar drabužius. Dažniausiai jis pernešamas katėms kovojant, bei gali būti perduotas užkrėstos  katės kačiukams.

Ar visos katės, pasigavusios FIV virusą, lieka užkrėstos visą gyvenimą?

Taip - nors katė gamins antikūnius, jie nebus efektyvūs ir katei užsikrėtus FIV, ji liks užsikrėtusi visą likusį gyvenimą

Kokie FIV požymiai?

Ši liga turi inkubacijos perioda trunkantį kelis mėnesius ar net metus, kol katė bus visiškai sveika ir jokių infekcijos požymių nematysite. Daug užkrėstų kačių nugyvena ilgus normalaus gyvenimo metus ir miršta nuo su FIV visai nesusijusių priežasčių, prieš virusui imant kelti problemas.

FIV ženklai yra įvairūs, tačiau dažniausiai pasireiškia nusilpusi imuninė sistema ir todėl pažeidžiamumas kitoms infekcijoms. Kai liga išsivysto:

  • Užkrėstai katei gali periodiškai pasireiškti sloga (rinotracheitas), dantenų problemos, odos ligos, virškinimo sutrikimai.
  • Katė gali atrodyti nelaiminga ar turėti aukštą temperatūrą
  • Katei gali reikti neįprastai daug laiko kovoti su paprastomis infekcijomis
  • Katei gali kristi svoris
  • Katei gali pradėti vystytis augliai

Kaip atliekami FIV testai?

Veterinarai gali greitai atlikti testą, nustatantį šios ligos antikūnių kiekį kraujyje. Rekomenduojama, jog teigiamas atsakymas (ypač, jei katė šiaip yra visiškai sveika) būtų nusiųstas į kitą laboratoriją patvirtinimui, nes šie testai nėra 100% tikslūs.

Kačiukai jaunesni nei 5-6 mėn amžiaus galėjo gauti antikūnių su užkrėstos mamos pienu, tačiau pačio viruso negauti. Tik trečdalis kačiukų, kurie gimsta FIV virusą turinčioms katėms, turi FIV. Tokiems kačiukams gali būti atliekami specialūs testai aptikti virusui arba testas gali būti pakartojamas, kai kačiukui jau 6 mėn.

Rezultatai taip pat gali rodyti klaidingai neigiamą rezultatą, jei katė neseniai apsikrėtė virusu, nes antikūnių gamybos pradžiai gali prireikti iki 8 savaičių. Rekomenduojama palaukti 8 savaites prieš vėl padarant testą katėms, kurios turėjo kontaktą su FIV turinčiom katėm. FIV neigiamos katės turi būti laikomos atskirai nuo FIV teigiamų kačių, kol bus aiškūs tikslūs tyrimo rezultatai.

Ar yra koks nors FIV gydymas?

Šiuo metu nėra patikimo FIV gydymo ir nėra įmanoma nuspėti, kada ligos požymiai gali pasirodyti. Atsiradus ligos požymiams veterinarai katę gydys taikydami simptominį gydymą:

  • Antibiotikai ir/arba priešuždegiminiai vaistai prieš antrines infekcijas
  • Vaistai padedantys susidoroti su virusais
  • Užkrėstos katės turi būti laikomos namie, bei maitinamos aukštos kokybės dieta, paskiepytos, nukirmintos ir nuparazitintos - tai padės apsaugoti užkrėstą katę nuo antrinių infekcijų, o taip pat užtikrins, kad katė neplatintų viruso.

Ar galima apsaugoti sveiką katę nuo FIV?

Deja, šiuo metu nėra jokios patikimos FIV vakcinos. Katės/katino neleidimas į lauką ar sterilizacija/kastracija, sumažins kovų, kurių metu gyvūnas gali užsikrėsti FIV, tikimybę.

Ar galiu priglausti kitą katę, jei mano namuose neseniai mirė FIV turėjusi katė?

Šis virusas neišgyvena ilgai aplinkoje, tad dažniausiai saugu į namus priimti naują katę labai greit po FIV sergančios katytės mirties. Patartina dezinfektuoti maisto indelius ir kraiko dėžutes prieš juos vėl naudojant. Tačiau, jei jūs turite ir kitų kačių, patartina palaukti 8 sav. ir jas pratestuoti dėl FIV prieš priglaudžiant naują katę.

Dėkojame Cats Protection League (www.cats.org.uk) už leidimą naudotis jų surinkta informacija

Vikikute
Šaltinis:  Cats protection league
Nuoroda į šaltinį: www.cats.org.uk

Sukurta: 2012-02-01
Naujienos numeris: 6746
Peržiūrėjimų skaičius: 55166
Lankytojas: Vikikute

« grįžti


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 60