Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

KAUNAS: gyvūnų koncentracijos stovykla Kėdainių raj. Pasmilgės kaime. Pralaimėta

Sukeliame nuotraukytes  vis dar pas mus esančių -  buvusių Pasmilgės kaimo kankinių. 

Papildymas 2015 04 22 . Teismas išteisino Kėdainių raj. Pasmilgės kaimo gyventoją

Skubame Jums visiems pranešti išgirstą ir mus šokiravusią naujieną - gyvūnų kankintojas,  Kėdainių rajono apylinkės  teismo sprendimu, YRA NEKALTAS. Ši žinia šokiravo mus visus. Vadinasi, nei iš troškulio ir alkio mirę gyvūnai, nei apie baisias laikymo sąlygas bylojanti filmuota medžiaga, nei išsekę ir vos ant kojų bestovintys šunys, net ekspertų išvados dėl gyvūnų mirčių, nei liūdininkų parodymai, nėra įrodymas, kad sodybos savininkas yra gyvūnų kankintojas. Atomazga , kurios niekas nesitikėjo. Beveik pusantrų metų trukęs teismas nusprendė, kad gyvūnai  Kėdainių rajone Pasmilgės kaime kankinami nebuvo , o sodybos savininkas yra nekaltas.
 Akyse iki dabar ,,stovi"" šokiruojantys vaizdai, kuriuos teko pamatyti tą 2014 m. kovo mėn. 11 dieną. Jie šokiravo ne tik mus, bet ir į sodybą atvykusius policijos pareigūnus, bet teisingumas , deja, prasilenkė su realybe. 

Kova su vėjo malūnais pralaimėta. Žiauraus elgesio su gyvūnais teismas čia neįžvelgė, sodybos savininkas išteisintas ir toliau gali ramiai vaikštinėti iškėlęs galvą, o mums belieka pasidžiaugti nuo baisios mirties išgelbėtais gyvūnais.

 

 
Tai buvo kovo 11-osios dienos rytas. Mums tiesiog tai buvo eilinė darbo diena ir ruošimasis vykti į prieglaudėlę , kur laukė daugiau nei pusšimtis mažųjų mūsų globotinių. Rytinis telefono skambutis tądien sutrikdė kasdienį ritmą....
 
Skambinusios moters balsas drebėjo iš jaudulio ir beviltiškumo. Moteris prašė patarimo ir pagalbos. Ji pranešė, kad tik vakar iš vakaro paslaptingas telefono skambutis, pranešė apie kraupiomis sąlygomis laikomus gyvūnus. Moteris nedelsdama sėdo į mašiną ir nuvyko apžiūrėti ar apie tai ką jai pasakė nepažįstamasis yra tikra tiesa. Taip tai buvo tiesa, tiesa apie kurią moteris pranešė ir mums.....
 
Laukti ir dvejoti nebeliko laiko. Reikėjo veikti. Žinojome tiek , kad uždarytos voljeruose laikos jau sunkiai laikosi ant kojų nuo bado ir troškulio, aplink apleistą sodybą dar laksto keletas palaidų šunų , kurie iš bado puldinėja kaimo vištas ir keli visai mažyliai atrodantys , na sakysim tiesiog kraupiai. Ir dar ... yra ir nebegyvų - jie nebeatlaikė tokių žiaurių išbandymų, jie gaišo pačia žiauriausia mirtimi - badas.
 
Po gero pusvalandžio atvažiavome į nurodytą sodybą. Siaubo ir mirties jausmas mus pasitiko tik įvažiavus į sodybos teritoriją. Jau pirmi vaizdai, kuriuos pamatėme pro automobilio langus bylojo apie kraupią čia esamą gyvūnų koncentracijos stovyklą. Visa sodybos teritorija buvo nusėta gyvūnų kaulais - galvijų, šunų, paukščių - mažais ir dideliais kaulais. Iš už namo kampo išvydome tų palaidų, apie kuriuos kalbėjo moteris, šunelių galveles. Paklaikusios iš baimės ir alkio akys sekė kiekvieną mūsų žingsnį. Širdyse jautėme didelį nerimą - ką dar baisaus išvysime už tvarto kampo. Ir nerimauti vis dėlto buvo dėl ko... Pirmąjame voljere visu ūgiu tarp didelės fekalijų krūvos gulėjo nuostabaus grožio suaugęs laikos veislės patino kūnas. Kokį siaubą ir kokias kančias turėjo patirtis šis gyvūnas niekaip negalėdamas ištrūkti iš baisaus savo būsto, kuris jam tapo jo paties kapu. Kiek dienų, savaičių, o gal ir mėnesio bado ir troškulio , keik baisios kančios iki mirties.... Šalia voljerų išvydome dar vieno, šios sodybos kankiniu tapusio, šunelio lavonėlį. Ir du galiniai voljerai, kuriuose dar vis neužgesusios gyvybės. Pamatę mus dvi jaunos kalytės staugė, sukosi ratu, krito ant šono nuo išsekimo, o per voljero grotas į gal daugiau nei pusmetį neplautus ir tuščius bliūdelius , įpylus vandens ,atrodė kad šunelės juos prarys kartu su vandeniu.
 
Ėjome toliau ir jau nebežinojome ko dar tikėtis , ar galime išvysti dar kraupiasnius vaizdus nei iki šiol.. O taip tai dar nebuvo pabaiga. Viduryje kiemo stovinčioje rūkykloje, už labai tankių ir beveik nepermatomų grotų buvo įkalinta dar viena laikų veislės kalytė. Šaltas prakaitas išpylė pamačius dar vieną kraupų vaizdą. Be vandens, be maisto ir be šviesos, juk karo metais būtent tokiais metodais buvo kankinami žmonės. 
Gal geriau kartais nematyti ir negirdėti, o gal geriau išgirsti ir pamatyti. Tiek daug klausimų ir kol kas nei vieno atsakymo - kodėl , už ką, ar žmonės gimė tam , kad žudytų kitus...? 
 
Norime nuoširdžiai padėkoti Kėdainių raj. policijos pareigūnams ir tyrėjai, kurie nedelsiant atvyko į įvykio vietą. Buvo nedelsiant priimtas sprendimas, kad šių šunelių čia palikti negalima daugiau nei vienos dienos. Šiuo metu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kam priklauso sodyba, po tikrojo sodybos savininko mirties ir kas turėjo pasirūpinti sodyboje paliktais keturkojais.
 
Susikrovę visus keturkojus į mašinas, taip pat nepalikome ir tų kurie blaškėsi po sodybą palaidi, pajudėjome tiesiai į veterinarijos kliniką. Visus šunelius apžiūrėjus - be išimties visiems buvo nustatytas labai stiprus išsekimas, mažylių būklė tokia kritinė, kad išgyvenimo šansas tik 50x50. Visi ,,kankiniai" šiuo metu randasi mūsų prieglaudoje. Maitinami specialiai išsekusiems skirtu maistu, duodami vitaminai. Po dviejų savaičių vėl visi vyksime pas veterinarijos gydytoją  - bus daromi kraujo tyrimai, skiriamas kai kuriems gydymas. Tik atvežtiems labai išsekusiems gyvūnams iš karto negalėjo gydytoja skirti nei gydymo , nei leisti tam tikrų vaistų, nes gyvūnai buvo tiek nusilpę, kad bet kokie vaistai galėjo iššaukti staigią gyvūno mirtį.  Todėl labai tikimės , kad šuneliai tiek laiko išgyvenę gyvūnų koncentracijos stovykloje, nepasiduos ir visi išgyvens.
 

Kreipiamės į Jus ir prašome paremti išsekusias laikas, kurios dar ne kartą lankysis pas veterinarijos gydytojus, dar ne kartą teks daryti įvairius tyrimus, pirkti vitaminus ir tikrai gerą maistą. Paaukoti galite į šią sąskaitą:

LT657044060006186558 (VšĮ Lesė, įmonės kodas 300709225) 

Papildyta 2014 03 29.

Norime su visais Jumis pasidalinti naujienomis apie šunelius buvusios Pasmilgės kaimo koncentracijos stovykloje. Kovo mėn 24 dieną, su visai išsekusiais šuneliais, tiesą pasakius jau šiek tiek pasitaisiusiais nuo baisių gyvenimo sąlygų, vykome pas veterinarus pakartotinei apžiūrai ir tyrimams.  Dėja, ne visų gyvūnų tyrimų atsakymai mus pradžiugino. Geriausiai šiuo metu kraujo tyrimo rezultatai yra pas pilkąja laiką, kuriai trūksta dar šiek tiek svorio ir galima bus ieškoti naujų gerų šeimininkų. Tačiau dviejų kitų laikų, tai senesnės pilkos ir šviesios, tyrimų rezultatai taip nežiugino. Jų kepenų parametrai nuo labai stipraus išsekimo, vis dar nėra geri, dėl to naudingas maisto medžiagas jų organizmas pasisavinti nepajegia. Šios dvi kalytės niekaip negali pasiekti joms reikiamo svorio. Todėl nuošiandienos jomsyra sudaryta speciali dieta, kurioje subalansuotas mėsos, daržovių ir grūdų santykis. Taip skirti maisto papildai, kurie padės įsisavinti reikalingas maisto medžiagas ir pagerins virškinimą.

Tačiau labiausiai nedžiugino mažylių tyrimų rezultatai. Padarius kraujo tyrimus ir odos skutmenų tyrimus, paaiškėjo, kad jų sveikatos būklė dar vis kritinė. Abiem mažyliam rasta labai stipri anemija, įtariami kepenų parazitai, rasta labai stipri demodekozė. Pradėtas intensyvus gydymas. Labai griežta dieta, kuri turėtų pagerinti jų sveikatos būklę, maisto papildai ir vaistai. Gydytojai vis dar neteikia per daug vilčių. Tačiau mes dedame visas pastangas ir labai tikime, kad mažyliai, kurie tiek iškentė dabar jau tikrai nepasiduos.

Norime padėkoti mus palaikiusius ir aukojusiems šiems šuneliams Linai B., Dovilei K., Gretai Š., Virginijai R., Agnei J., Rūtai U., Linai K., Evelinai Z., Aldonai G., Ernestai B., Neringai B., Kristinai V., Violetai B., Faustai K., Ievai S., Rūtai A., Linai K., Linai R., Vaidai Š., Augustinai L., Loretai K., Žydrei B.


Globeja

Sukurta: 2015-04-22
Naujienos numeris: 8572
Peržiūrėjimų skaičius: 9609
Lankytojas: Globeja

« grįžti

Komentarai

Luland (2015-04-23)
Kaip galima taip pasielgti ir likti nenubaustam...
Filia (2015-04-23)
vadinasi, po tokio "nuosprendžio" greitai atsiras kiti kankiniai....


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 169