Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

Tęsinys: dėl benames kates šėrusios moteriškės nuobaudos

Tęsiame temą dėl policijos pareigunų nubaustos moteriškės uz benamių kačių šėrimą.

Daugiau nei prieš metus rašėme, kad Jonavoje įspėjimu buvo nubausta moteriškė, kuri pašėrė benames kates.

Šiuos pareigunų veiksmus mes apskundėme Kauno AAT, bet šio teismo teisėja pripažino, kad pareigūnų veiksmai buvo teisėti ir teisingi. Apskundus šio teismo nutartį LVAT ir pralaukus apie metus, gavome šio teismo nutartį, kad mūsų skundas atmestas ir KAUNO AAT nutartis lieka nepakeista.

Šiek tiek pacituosime LVAT nutartį:

Taisyklių 28.2 punkte nurodyta, kad draudžiama šunis ir kates laikyti, veisti ir šerti parduotuvėse, mėsos, kulinarijos gaminių cechuose, skerdyklose, viešojo maitinimo ir gydymo įstaigose, daugiabučių namų laiptinėse, rūsiuose, koridoriuose, bendrojo naudojimo vietose, teritorijose. Teisėjų kolegija pastebi, kad minėta nuostata neapibrėžia asmenų, kuriems taikomi šie draudimai, rato, todėl darytina išvada, jog administracinė atsakomybė už draudimų nesilaikymą taikoma tiek gyvūnų savininkams, tiek ir kitiems asmenims. Dėl taisyklių IX skirsnio (kur pasisakoma apie benamius gyvunus) pasakytina, kad jame yra įtvirtintos specialios teisės normos, susijusios su benamių gyvūnų priežiūra. Pritartina apeliantės nuomonei, kad šis skirsnis nenumato draudimo fiziniams asmenims rūpintis benamiais gyvūnais ar juos šerti. Kita vertus, pastebėtina, kad visi fiziniai asmenys turi vykdyti bendras pareigas ir laikytis draudimų, susijusiu su gyvūnų laikymu ir auginimu, tarp jų ir numatytų taisykliu 28.2 punkte.

Be to, atkreiptinas dėmesys,kad norsLR gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas tiesiogiai nenustato draudimo atlikti apeliaciniame skunde nurodytus veiksmus, tačiau šio įstatymo 5 straipsnio 2 dalyje numatyta, jog savivaldybės tvirtina gyvūnų laikymo gyvenamosiose vietovėse savivaldybės teritorijoje taisykles ir prižiūri, kaip jos įgyvendinamos. Taigi, įstatymų leidėjas suteikia savivaldybėms teisę ir kartų pareigą patvirtinti gyvūnų laikymo taisykles, kurių turi laikytis visi savivaldybės teritorijoje esantys fiziniai ir juridiniai asmenys.

Dzy

Sukurta: 2010-05-07
Naujienos numeris: 3929
Peržiūrėjimų skaičius: 54713
Lankytojas: Dzy

« grįžti

Komentarai

Kropkė (2011-05-24)
P/g šiuo metu egzistuojantį STR (statybų teisinis reglamentas) leidimo griauti net vidines buto sienas (aišku ne nešančias viršutines konstrukcijas) jokių sav. leidimų nereikia (nebent kultūros paveldo namuose). O apie ortakio įrengimą rūsio lange, tai jau suvis juokinga. Paprasčiausiai reikia pas bendrijos pirmininką nueiti ir gražiai:D (visiems aišku kaip) paprašyti, kad leistų tai padaryti.
Buniukas (2011-05-24)
Labai aktuali tema susijusi su namų renovacija. Štai Vilniuje Rinktinės g. 21 namuose keist rūsių langus. O šiame devyniaaukštyje gyvena to kia p. Zita - buvusi mokytoja, patyrusi insulta, turi invalidumą. Dabar jai 64 metai. Jinai jau senai globoja kates, jos dėka per pastaruosius 5 metus ne tik jos kieme, bet aplinkiniuose buvo sterilizuota apie 60 kačių. Jinai turi mašiną, pati sugauna (tas kurios prisileidžia) ir veža sterilizuoti arba susisiekia su jūsų organizacija, ir jai padeda. Jinai yra užregistravusi gyvūnų šėrimo vietą prie savo daugiabučio, kadangi ten gyvena 7 katės. kai ateina žiema jinai į savo rūsį atidarydavo rūsio langelį ir suleisdavo kates, kad nesušaltų. ne kartą jai padėdavau nunešti į rusį maistą ir vandenį. patikėkite jokio kačių kvapo, nes kasdien jinai viską aptvarko, išplauna dėžutes. dabar jų name rengiasi įstatyti naujus langus visuose rūsiuose. Viena labai arši kovotoja prieš kates jau iš džiaugsmo trinasi rankas ir garsiai rėkia, kad dabar katės žiemą lauke tegul šala. Mano klusimas būtų toks: ar jinai gali kreiptis į namo bendriją su prašymu, kad jos rūsio lange leistų padaryti atidaromą tam tikrų išmatavimų langelį (su uždaromomis durelėmis), ar kaip jai bendrijoj pasakė, yra langų standartinis projektas ir mes jų laikysimės. Jinai sutinka apmokėti papildomas išlaidas už to ortakio padarymą. gal kreiptis į savivaldybės architektą su leidimu ar kur kitur. nes dabar į prašymus jai sakoma - yra patvirtinti projektai? Gal pas jūs yra šiuo klausimu kokių minčių, nes šis klausimas vykstant renovacijai bus aktualus visiems tiems gyventojai, kurie įleidžia šaltuoju metu gyvūnus į savo rūsius
Juste (2010-05-07)
Jo, as irgi radau:) Idejau cia: http://www.lese.lt/lt/naudinga_aktualus_istatymai/news.3932 As manau butu idealu pasiekti Jonavoj analogiskus pakeitimus.
Serioza (2010-05-07)
Zinoma. Bet su jusu pagalba buvo greiciau ir paprasciau:)
Polio-mama (2010-05-07)
Nėra už ką, Serioza :) Kai ko nors prireikia, Google yra galingas dalykas ;)
Serioza (2010-05-07)
Aciu, Polio - mama, uz nuoroda. Pasiskaiciau. Sterilizuotu katyciu pasus turiu. Reiskia esu ju "rupintojele". Gyvenu prie misko. Reiskia serykla ir bus kazkur po krumais. Tik va -lapes rupuzes- atsliukina naktimis. Dar katinelius isgaudys.
Dzy („Lesė“, Jonava) (2010-05-07)
Jau radome taisykles, nebeieskokite Juste.
IlonaKolit (2010-05-07)
Nu taip benamius maitinančius ir gelbėjančius baudžia- tam pastangų nereikia. O va tų gyvūnų "šeimininkų" nubausti už žiaurų elgesį negali...
Serioza (2010-05-07)
Ne i tema, mergaites. Bet noriu pasidalinti. Musu namo rusy apsigyveno ziurke. Ji viska griauzia, t.y. naturalu pluosta ir kazkur tempia. Matyt, suka lizda ir tuoj gimdys. Kaimynai taip "PERGYVENO", kai per didziuosius salcius bandydavau ileisti i rusi kiemo katineli koki. Paziuresim kaip jie kovos su nauja augintine . Ziurke nuodu needa.
Polio-mama (2010-05-07)
Žvilgtelėkit čia http://www.vilnius.lt/vaktai/Default.aspx?Id=3&DocId=30177450. Rasit daug dominančios info.
Serioza (2010-05-07)
Ten buvo zodis "nekatriem"
Serioza (2010-05-07)
O taip! Zinoma toliau nuo gyvenamu namu:) Bet, jei katinelis neis, tai negi uz kojos tempsi. Bet rastas - leidimas yra leidimas. Ji ir parodyti gali nekantriem (Juste) ne visai "geranoriskiems" kaimynams. Na, kad uzsiciauptu bent jau, jei dievas supratimo ir geros sirdies nedave. Dzy, pati neziurejau,bet sako reikia ziureti prie naujai papidytu Vilniaus gyv. globos taisykliu.
Juste (2010-05-07)
Kaip tik dabar nerandu, reikia uzklausti Vestos, kai prisijungs, jinai geriausiai zino.
Dzy („Lesė“, Jonava) (2010-05-07)
Gal galit imesti nuoroda Vilniaus taisykliu, nes as kazkur skaiciau, kad galima serti tik siekiant sumazinti populiacija ir atokiau nuo gyvenamu namu.
Juste (2010-05-07)
:) Serioza, Jus viena ir pirmuju, kur savo kiema sutvarket, esat puikus pavyzdys. Is Vestos girdejau, kad ir daugiau zmoniu Vilniuje eis ir iregistruos savo katinynus - visi sterilizuoti, paskiepyti ir paserti. Vesta pati beveik visas Vilniaus seniunijas apvaziavo, susitare, zmones visur is daugiausia geranoriski, tik su jais reikia normaliai susitarti, niekas nenori buti blogietis, tik biurokratiniam aparate visi aklai taisykles ziuri.
Serioza (2010-05-07)
Ir as buvau bauduota. Beti Juste teisi. Teisine norma, numatyta teisiniame akte(taisyklese) yra formaliai privaloma. Kitas dalykas kiek ji atitinka kitus mormatyvinius aktus(istatyma ir pan.). Kiemo , ka ten kiemo -gatves - kates sterilizavom ir dabar ruosiames oficialiai iteisinti ju serima. Eisim pas seniuna. Taigi, po biski, po truputuka judam pirmyn link pasikeitimu, globojant benaminukus. Justei - tai tu mane pakurstei tai visuotinos sterilizacijos "bacilai". Esu dekinga. Jau du metai nelaksto alkani traiskanoti mazuliukai musu kiemuose. Tfu tfu tfu
Juste (2010-05-07)
Dzy, as sutinku su Polio-mama, geriau koncentruotis ant to, kaip pakeisti pacias miesto taisykles, kitaip bijau,kad nieko nepasieksit su LT teismais, issvaistysite ir pinigu, ir laiko, ir nervu. Galbut Jonavoj imanoma susitarti su savivaldybe, kad butu priimtos taisykles pagal Vilniaus pavyzdi? Vilniaus savivaldybe taisykles pakeite geruoju, be jokiu teismu, tiesiog atejo laikas ir atsirado pacioje savivaldybeje prijaucianciu zmoniu. Esminis pakeitimas yra tas, kad butu iteisintos sterilizuotos benames kates, kurias globojantis zmogus iregistruotu seniunijoje, ir galetu paskui legaliai serti. Taip dabar padaryta Vilniuje ir Kaune.
Dzy („Lesė“, Jonava) (2010-05-07)
Mūsų miesto taisyklės identiškos pačiam įstatymui, todėl manau reikalingas šio įstatymo išaiškinimas, nes kai kuriuos punktus galima suprasti skirtingai. Esme tame, kad įstatymu nėra draudžiama šerti ir globoti benamius gyvūnus, o kas nėra draudžiama, tas yra galima piliečiui.
Polio-mama (2010-05-07)
Dzy, man regis, bėda slypi pačiose taisyklėse, kurias taip plačiai pacitavo LVAT. Abejoti reikėtų dėl jų santykio su Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymu ta dalimi, kiek draudimas laikyti, šerti ir t.t. atitinka pareigą nepalikti gyvūno pavojingoje padėtyje, rūpintis juo. To LVAT, kaip suprantu, nevertino. Kita vertus, savivaldybės teisės akto atitikimo įstatymui klausimus nagrinėja tas pat LVAT. Tai jo kompetencija.
Dzy („Lesė“, Jonava) (2010-05-07)
Mūsų nuomone, LVAT mažai pasisakė apie benamius gyvūnus ir žmonių teises bei pareigas šių gyvūnų atžvilgiu, o bereikšmiai išsiplėtė apie savivaldybių taisykles, kas mūsų skunde nebuvo aktualu. Labai dėkojame žmonėms finansiškai parėmusiems mūsų ir advokato pastangas apginti moteriškę.


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 52