Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

Mažaisiais mūsų draugais rūpinsis visuomeninis judėjimas „Žmonės už gyvūnus“

Didžiajai daliai visuomenės dejuojant dėl užgriuvusių ekonominių sunkumų, gyvūnų mylėtojai buriasi į visuomeninį judėjimą ir ragina pasirūpinti mažaisiais mūsų draugais, ypač pajutusiais krizės nagus.

Visuomeninio judėjimo „Žmonės už gyvūnus“ planuose - peržiūrėti gyvūnų gerovės įstatymus ir diegti naują požiūrį į ekonominius aspektus, šviesti visuomenę įtraukiant tiek nevyriausybines, tiek neformalias, tiek valdžios institucijas bei telkti visuomenės dėmesį gyvūnų gerovės klausimais.„Gyvūnai nėra akmenys, kuriuos galima numesti bet kur, kaip ir žmogus nėra siena, kuriai niekas nerūpi. Gyvūnų gerovės klausimai, o kartu ir mūsų visų gerovės klausimai neišsispręs savaime. Stengtis dėl to turime pradėti mes patys“, - penktadienį Seime pristatydamas judėjimo planus sakė vienas iš judėjimo iniciatorių, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Petras Auštrevičius.Visuomeninį judėjimą „Žmonės už gyvūnus“ palaiko ne tik didžioji dauguma gyvūnų globa besirūpinančių organizacijų, bet ir gerai visuomenėje žinomi žmonės.„Gyvūnai, kaip ir vaikai, yra patys silpniausi. Tačiau kartais žmonės jiems nejaučia jokios atsakomybės. Blogiausia, kad tai mato mūsų vaikai, todėl nereikia norėti, kad užaugę jie elgtųsi kitaip“, - spaudos konferencijoje sakė Nomeda Marčėnaitė.Tuo tarpu Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė Violeta Podolskaitė, taip pat prisidedanti prie šios iniciatyvos, pabrėžė, kad gyvūnų gerovės problemos slypi ne tik kalbant apie beglobius gyvūnus, tačiau ir tuos, kurie turi šeimininkus.„Nors visuomenė pastebimai keičiasi, tačiau švietimas apie gyvūnų gerovę - itin būtinas. Ypač tarp vaikų ir jaunimo. Savotiškas karas dėl nešvaros, triukšmo, agresijos baimės iki šiol dažnai kyla tarp gyventojų, kurie laiko gyvūnus, ir tų - kurie ne. Tai taip pat yra labai svarbi sritis, ties kuria reikia dirbti“, - sakė V.Podolskaitė.Visi naujojo visuomeninio judėjimo „Žmonės už gyvūnus“ pristatymo spaudos konferencijoje kalbėję asmenys pabrėžė ir būtinybę keisti įstatymus. Iki šiol už gyvūnų laikymą mokami mokesčiai patenka į bendrus savivaldybių biudžetus, o ne tikslinėms gyvūnų priežiūros, visuomenės švietimo ir kt. reikmėms.„Pasaulyje egzistuoja labai daug gerosios praktikos gyvūnų globos, priežiūros, su gyvūnais susijusių problemų sprendimo srityje. Ir mes tikrai neturime išradinėti dviračio - galime tiesiog pritaikyti šias praktikas Lietuvoje. Tiesa, šioje srityje matau ir puikią vietą savanorystei. Tačiau tokiai savanorystei, kuri neužsiiminėtų politikavimu ar finansavimo kaulijimu iš įvairiausių fondų“, - sakė žurnalistė Algimanta Žukauskienė.Vien Vilniaus mieste per pastaruosius penkerius metus rasta daugiau nei 28,5 tūkst. beglobių gyvūnų, iš jų net 25,6 tūkst. - buvo sunaikinti arba nugaišo nuo ligų. Tik 10 proc. beglobių gyvūnų rado naujus namus.Pasak Seimo narės Zitos Užlytės, dėl to negalima kaltinti vien gyvūnų globos įstaigų - jos dirba pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus ir kartais nelabai turi galimybę elgtis kitaip.

Per judėjimo pristatymą pasirašyta peticija, raginanti visuomenę labiau rūpintis gyvūnų gerove ir kurti naujas elgesio bei požiūrio į gyvūnus tradicijas. Peticiją internete www.peticija.lt bei socialiniame tinkle „Facebook“ galės pasirašyti kiekvienas, palaikantis „Žmonės už gyvūnus“ iniciatyvas.

Šaltinis www.lrytas.lt

avilija

Sukurta: 2010-04-26
Naujienos numeris: 3866
Peržiūrėjimų skaičius: 50021
Lankytojas: avilija

« grįžti

Komentarai

Lapke (2010-07-22) (foto)
Gal kas nors ką nors girdėjo apie šito judėjimo veiklą?


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 64