Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Sigis (17:41) >>
As norejau paimti sita katina bet vadove nekeldavo ragelio
Polio-mama (10:57) >>
Margutis nebeskolingas klinikai :) Pavedimas skirtas "Margučiui". Linkėjimai nuo nelaimės...
Ananasas (17:14) >>
https://www.odapro.lt/lt /
Ananasas (17:31) >>
http://www.electio.lt/

Balstogėje varžėsi koviniai pitbulterjerai (nuotraukos)

Greičiausiai daugeliui galimybė dvi dienas praleisti kovinių šunų draugijoje įvarytų siaubą ir paniką. Tačiau yra žmonių, kuriems šie šunys nekelia pasibaisėjimo ar paranojos. Jie noriai lankosi tokiuose renginiuose kaip sportinės pitbulterjerų bei panašaus tipo šunų varžybos. Arčiausiai mūsų šalies pitbulterjerais galima pasigrožėti Lenkijoje.

Rugsėjo 17–18 dienomis buvo galima apsilankyti aštuntosiose “Pit bull show Bialystok 2011“. Rudeninis renginys nepasižymi tokia dalyvių gausa kaip pavasarinis, tačiau vis dėlto šunų pakako, akį paganyti kur buvo, nors visi dalyviai – pitbulterjerai. Pavasarį galima susipažinti su daugiau veislių – nuo amerikiečių buldogų iki borderkolių, atvyksta žmonės iš visos Europos. Šį kartą dalyvavo tik lenkai ir viena lietuvių delegacija (mūsų kraštiečiai šiose varžybose lankosi jau antrą kartą).

Visi šunys – liesi, raumeningi, tvirti, saulėje blizgančiu kailiu. Senais laikais jų protėviai susitikdavo ringe, o savininkai varžydavosi, kurio augintinis geresnis kovotojas. Dabar daug kas pasikeitė, tad pitbulterjerų sportas – taikus.

Dvi dienas nuo ryto iki vakaro trunkančiose varžybose šunys rungėsi, kuris aukščiau iššoks ar įlips į specialią sieną, greičiau nutemps svorius ar triračiame vežimėlyje sėdintį vyrą, galų gale kuris bus stipriausias ir patemps didžiausią svorį (jis skaičiuojamas tonomis) ar nugalės kitą šunį varžydamasis su juo virvės tempimo rungtyje. Prieš rungtis augintiniai jaudinasi, varžybų metu atiduoda visas savo jėgas, dirba atkakliai, noriai ir nuoširdžiai. Tokių renginių metu atsiskleidžia visos geriausios ir gražiausios pitbulterjerų, kaip sportinių šunų, savybės.

Jokio kraujo, jokių „kietuolių“, tarpusavyje pjudančių ar ant žmonių siundančių šunis, jokių antsnukių ar griežtų antkaklių. Galima drąsiai prieiti ir paglostyti bet kurį augintinį – pitbulterjeras, bulterjeras ar stafordšyras tik draugiškai pavizgins uodegą ir palaižys veidą.

Dauguma šiose varžybose besilankančių lietuvių – tik stebėtojai, tačiau buvo ir tokių, kurių augintiniai taip pat dalyvauja rungtyse. Praėjusiais metais pitbulterjeras Bartas iš Lietuvos užėmė trečiąją vietą lipant į sieną, šiemet Kęsto Zaikausko mišrūnas Meška virvės traukime užėmė pirmąją vietą.


Sukurta: 2011-09-21
Naujienos numeris: 6311
Peržiūrėjimų skaičius: 4553
Lankytojas: sandrute

« grįžti

Komentarai

Blazbe (2011-09-22)
Nepamirškite, kad turime reikalą su žiniasklaida :) Pavadinimus spaudai autorė siuntė visai kitus :) iš skelbusiųjų tik bimas.lt paprastai užrašė "pitbulterjerų varžybos Lenkijoje", tuo tarpu 15min ir LR atrodė, kad žodis "kovinis" būtinas. Na bet vertėtų pasidžiaugti tuo, kad iš daugybės žiniasklaidos ir šunų mylėtojų atstovų, kuriems buvo siųsta informacija, šie sutiko ja pasidalinti - daugumai matyt jei pitbulis kažkam kažko nenukando, tai ir žinia neįdomi bei neaktuali.
It („Lesė“, Vilnius) (2011-09-22)
Tikrai ne. :) Straipsnį rašiusi mergina - puiki šių šunų žinovė, tad žodis "kovinis" greičiausiai panaudotas siekiant pritraukti žmonių dėmesį, kad, perskaitę straipsnį, jie bent kiek pakeistų nuomonę apie šiuos šunis. :)
Irmulia („Lesė“, Vilnius) (2011-09-22)
Tai kaip visad: kad nuomone apie juos bloga kurti.
Sandrute („Lesė“, Kaunas) (2011-09-21) (foto)
Toks keistas straipsnio pavadinimas- "koviniai" pitbulterjerai :) Kam ta zodi reikejo mineti, kuris sioj temoj visai netinka? :)


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 56