Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Hikerwithdog (0:26) >>
Ji buvo nepaprastai gero būdo katė. Vakar ją palydėjau į amžinybę :( Nebebuvo įmanoma...
Dzy (17:00) >>
Didelis aciu Jums :)
Lapke (22:15) >>
Tenka pripažinti, kad Kazytė - ne itin fotogeniška. "Gyvenime" - gražuolė fainuolė pusiau...
Nesta (14:47) >>
Smulkutė, dailutė katytė. Labai prieraiši, lipšni, nori būt šalia žmogaus, glostoma ( tik...

Kaulai - ne maistas!

Jau nuo mažų mažiausio vaiko žinome, kad šuo ir kaulai yra neatskiriami, nes jie šuniui skaniausi, nuostabiausi, išsvajoti, išsapnuoti. Šuo dieną naktį graužai kaulus ir visą gyvenimą praleistų kaip inkstas taukuose. Kaulas yra simbolis visko, kas šuniui skaniausia ir būtiniausia. Taigi, mieli skaitytojai, noriu pasikėsinti į šias šventas nuostatas. Nors iš kitos pusės, ar daug kas iš mūsų kas nors kartelį savo šuniui nėra davęs kaulo... arba daug kaulų - na, gimtadienio proga, ar iš meilės savo augintiniui. Ir kaip, viskas buvo puiku? Jums ir jūsų šuniui labai pasisekė.

Pažiūrėkime šiuo rakursu - kas tokio be galo naudingo yra tame kaule? Juk pripažinkime, kad jei kaulai būtų labai sveika ir skanu - patys juos valgytume, duotume vaikams. Na, kodėl gi kada šeimai neparuošus vakarienei kaulų... Juk taip dažnai iš pradedančių ir, deja, net patyrusių šunų augintojų girdžiu, kaip kaulai sveika. Kuo? Niekas nežino. Taip, mėsa tinka visiems, ji tiktų ir šuniui, juk tai tos mėsos trokšdamas jis ir čiulpia kaulą, bando    nugraužti jos likučius, ieško kaulų čiulpų. Tačiau pats kaulinis audinys šuniui niekuo nenaudingas, jame nėra NIEKO, ko reikėtų jūsų augintiniui. Priešingai, šuniui prisikramčius kaulų ir juos prarijus, efektas žarnynui panašus, lyg būtumėte davę paėsti švitrinio popieriaus. O juk visų stambių ir vidutinių veislių šunys kaulus ne tik apgraužia, bet ir sukramto. Jau visi žinome, kad šunims negalima duoti paukštienos kaulų, nes jie tuščiaviduriai ir skilinėja, bet juk VISI galūnių kaulai tuščiaviduriai - ne tik paukštienos, bet ir jautienos, veršienos, triušienos ir t.t. (žinoma, ir kiaulienos, bet šios mėsos šunims tikrai nepatartina duoti). Visi šie kaulai skilinėja, praryti -drasko žarnyną, palieka jame baisias žaizdas.

Šunys, taip pavaišinti šeimininkų, viduriuoja krauju, arba jiems siaubingai sukietėja viduriai, ir tuomet jie negali normaliai tuštintis, atsiranda rimti virškinamojo trakto sutrikimai bei sužalojimai. Reguliariai šeriant kaulais yra uždirbamos visokios virškinimo sistemos ligos, chroniški virškinimo sutrikimai, erozijos bei opos. Taigi, pirkdami šuniui kaulų, atidėkite penkiskart didesnę sumą būsimoms veterinarinėms išlaidoms. Kas nors kartą matė, kaip veterinaras klykiančiam iš skausmo šuniui iš tiesiosios žarnos traukė kaulų nuolaužas, daugiau niekada savo keturkojui draugui neduos kaulų. Atrodytų, mažųjų veislių šuniukų šeimininkai gali lengviau atsikvėpti: „mūsų šuniukai maži, jie kaulų neatkanda, tik apgraužia, tai tas siaubo filmas jiems negresia". Turiu jus nuliūdinti - mažieji yra netgi labai atkaklūs ir netgi labai daug ką atkanda... Bet yra dar vienas dalykas, gresiantis visiems šunims, graužiantiems kaulus. Kada nors dirstelkit į nasrus kieminukui, kuris ėda kaulus, - kiek ten rasite dantų, ir kaip jie atrodo? Dantys kenčia tragiškai. Nenoriu daug apie tai rašyti, tiesiog įdedu nuotraukyčių - pirmoje ir antroje nuotraukose matote vokiečių aviganių kalės, kuriai po mėnesio bus 11 metų, dantis. Ji per savo gyvenimą vos keletą kartų yra gavusi kaulų, ir tai „nelegaliai" - pavogus. O trečioje ir ketvirtoje nuotraukose matome taip pat vokiečių aviganio dantis - tai patinas, bent sykį per savaite gaudavęs kaulų, jam 7 metai. Na, o dabar raskite 10 skirtumų, kurio šuns dantys yra gražesnį, sveikesni.

Tokios pat pasekmės bus šeriam šunį maltais kaulais. Dantys kentės mažiau, bet virškinamajam traktui kenkia parduotuvėje siūlomas faršas Šunims, kurio sudėtyje yra maltų kaulų. Taigi, nesiūlyčiau jais lepinti savo augintinių.

Manau, daugeliui perskaičiusių straipsnį nusviro rankos - tai ką tada tiems šunims duoti, kad jie pamankštintų žandikaulį, pavalytų dantis, galų gale ką nors pagraužtų be stalų ir kėdžių kojų? Netgi labai daug ką jiems galite pasiūlyti. Jei vis dar tvirtai manote, kad kaulai būtini, duokite kremzlinius, ne sukietėjusius veršienos kauliukus. Idealiai tinka žalios, nevirtos gyvulių trachėjos, skrandžiai. Pastarųjų tikrai galite gauti turguose ir zooparduotuvėse džiovintų. O pats puikiausias dalykas dantims mankštinti yra džiovintas jaučio penis - šio gėrio yra ne tik mano paminėtose vietose, bet ir didelių parduotuvių gyvūnų prekių skyriuose. Jie ne ką minkštesni už kaulą, „ilgai grojantys", bet graužiami suminkštėja, taigi, nežaloja nei virškinamojo trakto, nei dantų.

Už suteiktą vertingą pagalbą ir patarimus dėkoju

"Jakovo veterinarijos centro"

gydytojui Jakovui Šengaut.

Živilė Čepulienė

Sukurta: 2011-05-29
Naujienos numeris: 5889
Peržiūrėjimų skaičius: 49035
Lankytojas: Irmulia

« grįžti

Komentarai

Vudu („Lesė“, Vilnius) (2018-10-22)
Šiuo metu perkame specialų maistą SPECIFIC iš http://www.dimela.lt, nes jis nesukelia alergijos. O gal yra dar kokių skanėstų, kurie stiprintų šuniukų dantis?
Vudu („Lesė“, Vilnius) (2018-10-22)
O koks maistas tinkamiausias?


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 51