Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Elektroninė labdaros parduotuvė (plačiau >>)

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

JoJoJo (21:09) >>
Kedainiai, bet butu galima atvezti i kauna
Irene (20:21) >>
Koks miestas? Kaunas?
JoJoJo (20:04) >>
Mano nr: 863093461
TatjanaI (11:09) >>
Nuotrauka turi buti labai mazo dydzio, kad galima butu ja ikelti

"Mūsų draugai DANAI"

Pasaulio GĖDA .. tegu keliauja šis lapas aplink pasaulį !!! Danija turėtų nulenkti galvą iš gėdos! Jūra nudažyta raudonai, bet tai neturi nieko bendra su klimato kaitos efektais gamtoje.... Tai dėl "civilizuotų žmonių" žiaurumo, kai jie nužudo šimtus šlovingų ir protingų Calderon delfinų!! Tai nutinka kiekvienais metais Farerų salose Danijoje. Šiose skerdynėse pagrindiniai dalyviai - jauni paaugliai. KODĖL?
Tam kad parodytų kokie jie suaugę ir subrendę !!! .... ŠŠŠ


Šioje didelėje šventėje nieko netrūksta linksmybėms. Kiekvienas vienaip ar kitaip dalyvauja žudydamas ar stebėdamas ir palaikydamas žiaurumą kaip žiūrovas


Reikia pažymėti kad Calderon delfinai, kaip ir kitos delfinų rūšys pasižymi tuo , kad arti prisileidžia žmones žaisti ir bendrauti GRYNOS draugystes būdu...Jie ne miršta iš karto, jie kertami 1, 2, 3 kartus storais kirtikliais. Tuo metu delfinai liūdnai verkia ir tas verksmas ypač panašus į kūdikio verksmą. Bet jie kenčia kaip kankiniai ir nėra pasigailėjimo kol šios švelnios būtybės lėtai numiršta savo pačių kraujyje.Pakanka! mes siūsime šį laišką, kol jis pasieks kokią nors asociaciją ginančią gyvūnus, mes negalime vien tik skaityti. Tai padarytų mus bendrininkais, žiūrovais ,,,Pasirūpink pasaulių, tai tavo namai!!!

Kviečiame pasirašyti peticiją

mario 196

Sukurta: 2009-12-23
Naujienos numeris: 3181
Peržiūrėjimų skaičius: 7886
Lankytojas: mario 196

« grįžti

Komentarai

Donatta (2010-03-15)
Žiauru, vis nesuprantu kokie beširdžiai žmonės turi būti kad taip besielgtų. Toks jausmas kad pasauly nebeliko gėrio, visi tik žudo ir žudo... Manau reiktų, kad kuo daugiau žmonių tai pamatytų, galbūt supras, kad gyvūnų žudymas yra be galo blogai.
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-03-08)
Bet kokiu atveju, jei esi sveikas, o ne pvz labai besikankinantis ligonis - mirti tikrai nenorėsi, lygiai tas pats su gyvunais :D O be to Viki, girdejau, kad vistos perekles labai protingos, o tie broileriai tai buvo isvesti zmoniu neatsizvelgiant nei kiek i proto sugebejimus todel negalima kaltinti, kad yra "durni"
Nidan (2010-03-08)
na nelabai pagavote mano minti, kazkaip sian padrikos jos... :) man tik tas palyginimas pasirode kvailas su vistom ir kiaulem... zodziu nesurikiuoju minciu tinkamai, tj neverta ir diskutuoti..:)
Vikikute („Lesė“, Vilnius) (2010-03-08) (foto)
Vaiva, pavyzdys bus is zmoniu gyvenimo: giljotina irgi buvo sukurta humaniskam tikslui - pries ja atsipe kirviai daznai is 1 smugio galvos nenukirsdavo ir zmones turedavo kesti keleta smugiu atsipusiu kirviu(ir zmogus, kurio pavarde yra Giljotina sukure si prietaisa ne masiniam zmoniu zudimui, o tam, kad tai butu daroma humaniskiau). As, jei man turetu nukirst galva giljotina ar kirviu irgi rinkciausi giljotina. Lygiai taip pat, jei mane noretu nuzudyt elektra arba injekcija, rinkciausi injekcija - na, tai, manau, kazkoks skirtumas yra, jei galiu issirinkti... Aisku, bet kokiu atveju nenoreciau mirti, bet, manau, jei mane nuzudytu injekcija man net nezinant, kad joje - mirtis, man tai ir nebutu kazkas baisaus... manau, ne pati mirtis ar mirties budas(nebent jis butu kankinantis) labiausiai gasdina, o zinojimas, jog tuoj laukia mirtis.
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-03-08)
t.y.meet your meat
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-03-08)
pritriu Vikikutei, nes sie gyvunai bent jau nugyveno grazu gyvenima laisveje ir tada buvo nuzudyti, o mesiniai gyvunai ne tik, kad buvo nuzudyti, bet ir visa gyvenima kankinti fermose (ten salygos tikrai nera geros, jei kas nesutinka, tai siulau paziureti filmuka "meat your meat";D
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-03-08)
na, kaip... dabar pagalvojau tai gal ir yra skirtumas, ar zudomas mesai ar pramogai, mesai gal tai padaroma greiciau, bet is esmes tai nelabai suvokciau tokio dalyko kaip "humaniskas zudymas"... idomiai skamba :D Ar paciam zmogui butu skirtumas: tave paima ir nukerta galva; tau leidzia 2 val. pasivaikscioti lauke, sugalvoti paskutini nora ar dar ka ir tada nuzudo kokiom dujom :D
Vikikute („Lesė“, Vilnius) (2010-03-08) (foto)
Nidan, sie gyvunai gyvena 1000 kartu geriau, nei tie gyvunai, kurie auginami musu fabrikuose ir kuriuos po to perkame is parduotuviu
Nidan (2010-03-08)
Vaiwa, zinoma, kad skauda vienodai, tiek karvems, tiek vistoms, kiaulems ir visiems kitiems gyviems padarams, kuriuos mes "suedam".. skirtumas tik, tas, kad naminius gyvulius mes seriam, priziurim, zodziu auginam maistui ir t.t, o sie nekalti padareliai gyvena laisveje, patys save maitina, uz save kovoja, jais niekas papildomai nesirupina, o atejus metui paskerdzia, nors ne pirsto nepajudina del ju geroves, tame ir yra didziausia butinybe ginti... galeciau cia dar daug minciu destyti, bet nenoriu veltis i diskusijas, tikiuosi supratote mano minti, ka as norejau pasakyti.. :)
Nidan (2010-03-08)
supratau..
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-03-08)
O čia šiaip klausimas: ar yra gyvūnui skirtumas, ar jį nužudė dėl pramogos ar dėl mėsos? skauda vienodai...
Vikikute („Lesė“, Vilnius) (2010-03-08) (foto)
Nidan, netiesa. Sios "zudynes" yra del maisto. Straipsniukas ne visai teisingas. Visa mesa suvalgo sio kaimelio zmones ir tai yra pagrindinis ju mesos saltinis, taip, kaip mums vistos ir kiaules.
Nidan (2010-03-08)
kazkaip nukrypstama nuo temos.. prie ko cia maistas, kas valgo mesa, kas nevalgo ir pan...? Juk sios zudynes ne del maisto, o del pramogos...
Juste (2010-02-22)
Radve, problema ten truputi gilesne, nera viskas taip paprasta. Pvz, Japonijoje iki siol medziojami banginiai, ir i visokias peticijas jie atsako - kas nusprendzia, koki gyvuna galima valgyti, o koki ne? Japonu kulturoje banginis toks pat valgomas gyvis kaip mums kiaule ar karve. Toj pacioj Europos sajungoj fermose vistos, kiaules, karves laikomos ir skerdziamos dar baisesnese salygose. Pagal Europos sajungos standartus, vistynuose issirite vyr lyties visciukai yra gyvi sukapojami i gabalelius, cia yra legali praktika visuose vistynuose. As suprantu pasipiktinima zmoniu, kurie is viso nevalgo mesos ir zuvies, taciau daug tu visu besipiktinanciu zmoniu patys valgo ir desryte, ir odinius batus perka ir tt. Taip kad daug kur taikomi dvigubi standartai.
Radve (2010-02-22)
baisu.iki kur nusirito zmones...;(tuoj tos veisles isvis nebeliks Zemeje...JEIGU DAR TOLIAU SITAIP TESIS...peticija tikekimes pades
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-01-13)
O... kažkas ištrynė Rettos komentarus :D
Emiliukas (2010-01-10)
nenusisnekek : rase : ,,pipiro zudika reikia isteisinti,, as taip niekada nesakiau ir nesakysiu. tai yra labai slykstu, as zinau lietuviai slikstynes, pirmai progai pasitaikius as is cia isvaziusiu, zianu jie bjaurybes . nereikia man taip sakyti , nes as uz daugeli is jusu labiau myliu gyvunus, labiau juos ginu. ir tik niekas man neaiskinkit. as tiesiog sakau kad nevarykit tiek ant tų danu o geriauy varykit ant lietuviu. dainai yra danai jie kad ir koki slykstus yra turi tvarkytis patys, jai nesusitvarkys, jau niekas jiems ir nepadarys nieko. as jums ir sakau , apsisukit paziurekit kas dedasi pas jus uz kito namo gal but kitam rajone. pipiras, benas. visi jie yra liudiinkai situ bjauriu lietuviu. mano mylimo kaciuko vaikiu pas mane kieme uzmyne ant galvos ir patikekit tycia. eidama maciau us treksta maža kačiuko. tai kodėl kodėl? jus man pasakykit jus rekiate ant manes? taip tie danai slikstynes , bet mes nieko nepakeisime. nemanote kad labiau reiketu rupintis savo tauta?
Milda Zima („Lesė“, Vilnius) (2010-01-05)
as pati tuos danus tai nuzudiciau;(((((((
Rettaa (2010-01-05)
Administratoriai pašalino komentarą
Rettaa (2010-01-05)
Administratoriai pašalino komentarą
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-01-05)
Cia tas straipsniukas apie vegetaru IQ: "The BBC just reported on a study by Southampton University scientists which showed that individuals who were vegetarian by the age of 30 recorded an average of five IQ points higher than meat-eaters. The initial IQ tests were performed in the '70s, and the results of the study (after adjusting for social and economic factors) demonstrated that the intelligent children were significantly more likely to become vegetarian later in life. Researchers have hailed this study as a compelling explanation for why "higher IQ in childhood or adolescence is linked with a reduced risk of coronary heart disease in adult life." Incidentally, the study also showed that vegetarians were more likely to be female, which may be evidence that girls are smarter than boys. But I don't really need to think about that. " o dabar turiu eiti, nes turiu daug darbo :D
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-01-05)
O del anemijos - tikrai nebutinai mesos nevalgymas tai sukelia. Pavyzdys is mano gyvenimo :D Kai valgiau mesa, kazkuria cia vasara buvo labai nukrites hemoglobijo niekis, turejau anemija. Jau daugiau kaip puse metu jos nevalgau, bet problemu neturiu, tikrinausi krauja ne viena karta.
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-01-05)
Retta, nuo siol as taves nematau, negirdziu ir su tavim nekalbu. nes noriu issaugoti savo nervu sistema :D
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-01-05)
Nera aisku, kodel tas IQ didesnis, bet taip yra. Kuo daugiau zmoniu mastys "nieko vistiek nepakeisi", tuo toliau turesime savo zemeje tokius ziaurumus. mesos poreikiai dideja, nes dideja zmoniu skaicius, bet jeigu visi tie puse milijardo vegetaru imtu 1 diena ir pradetu valgyti mesa, ant kiek sokteltu mesos paklausa! Taigi jie tikrai daro efekta. As niekur nerasau, kad vienintele blogybe - mesos valgymas, bet ji sukelia daugiausiai kanciu, zymiai daugiau nei visi bandymai su kosmetika, ziaurumai del pramogu sudejus.
Rettaa (2010-01-05)
Administratoriai pašalino komentarą
Zivivi (2010-01-05)
Vaivut, IQ visiskai nepriklauso nuo to, ar tu vegetaras ar ne. Tai zmogaus pasirinkimas asmeninis, tau gal taip atrodo, bet is tiesu, vegetarais buna ne ka protingesni zmones, o tiesiog tie, kurie domisi ir prijaucia gyvunu teisems, o tai savaime aisku, kad domisi tik issilavines zmogus, ne bukas kaimietis. Daug zmoniu su ispudingais IQ sekmingai valgo mesa, nes jie "protingi" kituose reikaluose :)
Zivivi (2010-01-05)
Vaiwa, kodel tu matai tik viena zmonijos blogybe, susijusia su gyvunais? As asmeniskai matau tu blogybiu daugybe, zudymas del maisto tame tarpe taip pat. Bet yra vienas paprastas dalykas, kad tu blogu dalyku pakeisti neimanoma. Mesa valgys zmones, nesios kailinius, eksperimentuos su gyvunais, isvedines naujas savo naudai sutvertas gyvunu rusis... Tai neisvengiama, suprask. Kovoti reikia ne su tuo, ko negali pakeisti, o su tuo, ka pakeisti dar gali, t.y. su paciu ziaurumu kaip faktu, tiek su gyvunais tiek su zmonemis. Ziurumu pries gyvunus, naudojamus mesai, kailiams, eksperimentams, ziaurumu pries naminius gyvunus, apskritai su nehumanisku elgesiu su gyvunais. Valgyti mesa nera blogai, aisku, gyvunai nuzudomi, kurie turi teise gyventi, bet taip jau yra ir kitaip niekaip nebus. Tie gyvunai turi savo paskirti sioje zemeje, na gal mes ja patys priskyreme, bet ta paskirtis visada liks ta pati. Geriau jau kovot uz tai, kad mesai naudojamas gyvunas butu humaniskai nugalabytas, be streso, be kanciu, o ne tai, kaip dabar kad gyvus verda zmones, gyviems kailius nudiria, kad kailis blizgetu... va cia yra blogis zmonijos, o ne tai, kad ji valgo mesa.
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-01-05)
Pilnai sutinku, kad netinkamai subalansuota augaline dieta yra kenksminga. Bet paprastai vegetarai daugiau galvoja apie tai ka valgo, neprisiperka visokiu picu, kokokolu ir cipsu, taip pat padina maisto ivairove, tuo paciu nustatyta, kad vegetaru yra didesnis IQ (vidutiniskai). :P Sunki tik pradzia, po to ipranti, zinai, kokiu tau reikia medziagu daugiau.
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-01-05)
Retta, CIA DISKUSIJA! O ne puolimas ant oponento! Nemoki diskutuoti, tai nediskutuok.Zinau, kad su tavim jokios diskusijos neimanomos, bet negaliu neatrasyti. Vykdant PSP vasaros ar pavasario periodu, daznai papuola nescios kates, bet tai gali buti vienintelis sansas kate sterilizuoti, ji issigandusi i narva gali daugiau nebelistis. Tai yra neisvengiama, buvo jau seniau daug kur cia diskutuota ir man atsibodo rasyti sita tema. tavo kaltintimai skirti ne tik man, o ir visai leses, pifo ir daugybei uzsienio org, nes ne as viena gaudau kates PSP, taip pat kaltini veterinarus, kurie tas operacijas padaro ir visus kitus, kurie aukoja tam, perveda 2%. Laikyti nescias laukines kates pora menesiu narvuose yra taip pat ziauru! Ir jeigu nori tokiau diskutuoti, tai rasyk kur nors kitoje temoje. Uodai, beje, yra parazitai, jie mums kenkia, todel nuo ju ginames. Tie gyvunai, kurie yra paskerdziami mesgaliams, mums jokios zalos nedaro.
Rettaa (2010-01-04)
Administratoriai pašalino komentarą
Vesta („Lesė“, Vilnius) (2010-01-04)
Maxaila ner ka man cia tartis, as zinau kad ir Jus ir Jusu mama, o taip pat ir Retta nemegstate Vaivos ir jau cia matau jau nebe diskusija, o individualia ataka, atakuokite private jei jums to teikia.
Rettaa (2010-01-04)
Administratoriai pašalino komentarą
Beliulina (2010-01-04)
Jo, Angelina, jus teisi:(. Norejau cia parasyt apie jaunyste ir senatve, bet sisilaikiau, pagalvojau gal gi ir nepilnamiaciai skaito:). O seip prisiminiau dabar kazkur girdejau kad vienas japonu gydytojas propoguoja dieta, kuri riamiasi dantu formule: zmogaus racione turi but 1/2 grudai, nes mes turim 20 kruminiu dantu, tai beveik puse visu dantu, 1/4 kietu vaisiu ir darzoviu nes mes turim 8 kandzius -tai yra 1/4 dalis visu dantu, ir 1/8 mesos turim 4 iltis- 1/8 dalis visu dantu. Biski per daug cia skaiciuku, bet tikiuosi suprantamai parasiau. Tai gi mesos galima butu valgyti tikrai maziau, cia jau iprocio reikalas. Gal net ir nesveika labai daug mesos valgyt. Bet atsisakyti jos visai, na tai turi but labai gilus isitikinimas.
Vikikute („Lesė“, Vilnius) (2010-01-04) (foto)
Visus siuos gyvunus(siaip dauguma ka cia gaudo yra ne delfinai, o banginiai) irgi suvalgo Fareru salu gyventojai... Be to ju saloje realiai nieko nepriauginsi ir ju pagrindinis maitinimosi saltinis yra sie gyvunai, todel cia ne visai del pramogos tokia svente. Jie taip pat kaip Jus valgot kitus gyvunus valgo siuos. Taip pat gyvunai nera kankinami - po keliu sekundziu kai paduriami jie praranda samone ir po poros minuciu nukraujuoja. Siaip realiai cia tikrai panasu i skerdykla tik kraujas ne i kanalizacija nuteka, o i vandeni, kur labiau matosi efektas. Jei Jus valgot mesa ir manot kad tai yra normalu, kodel sis renginys nera normalus? - sie zmones maitinas siuo maistu taip, kaip mes kiaulemis, vistomis... Aisku, atrodo viskas gan ziauriai, bet skerdykloj viskas irgi ziauriai atrodytu... Be to, mano manymu, siu gyvunu gyvenimas vis delto zymiai geresnis, nei mesiniu gyvunu, nes jie savo gyvenima gyvena naturaliai ir tik mirsta liudnomis aplinkybemis, o mesiniai gyvunai visa savo gyvenima kencia...
Maxaila (2010-01-04)
As esu pries ziauruma ir pries bereikalinga gyvunu zudima del malonumo, pramogu ar pan
Maxaila (2010-01-04)
Vaiwa nepyk bet siek tiek nesupratau logikos :) Jei jau as pritariu mesos valgymui ir ja pati valgau, tai as pritariu ir mesiniu gyvunu zudimui, nes kitaip nelabai mesos gausi
Angelina (2010-01-04)
Beliulina as zinau nuo ko mire mano mociute.nes ji daug metu gydesi ir as daug kalbejau apie tai su gydytojais.Taip paskui jos organizmas jau jo neisisavino ,nes jeigu galetu isisavinti ,tai Ja isgydytu.Greiciausiai tai ir nutiko del to .kad jo labai ilga laika truko,ir paskui organizmas pradejo jo neiisisavinti .nes genetiskai jeigu imti ,tai pas mus seimoje ne pas ka nebuvo niekada anemiju ,tik pas mociute. Ir ji vienintele nevalge mesos .Sutapimas? As i sutapimus netikiu.pas visus musu protevius ir jos palikuonis organizmas ta vitamina puikiausiai isisavina.Kad jo pakankamai gauti ,reikia daug vartuoti pieno produktu ir kiausiniu.Bet vel gi kiausiniuose daug cholesterolio,taigi vel gi neiseitis.Tame ir beda ,kad kol organizmas jaunas ,susitvarko su visko ,o senstant ir islenda visos klaidos musu gyvenimo:)
Maxaila (2010-01-04)
Tada tokiu atveju tarkites su savo savanoriais, nes kai su viena savanore rasiausi private, tai ji viesai paskelbe zinutes ir buvau apkaltinta bandimu kazka nuslepti ir panasiai, kai sneku atvirai ir vel negerai :) turetu buti kazkokios bendros taisykles, o kai ju nera priekaistauti yra negrazu, nes nemoku skaityti jusu visu minciu ir nuspeti kaip tureciau algtis kad nieko neizeisciau :)
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-01-04)
Maxaila, ar matei, kad as kur rasyciau, jog kosmetikai naudojami bandymai su gyvunais yra gerai? As taip pat nerasiau, kad laikau save isskirtine ar dar kuo, as priklausau ne-mesedziu masei :D Nesakau, kad visi zmones, kurie valgo mesa yra blogi, juos reikia smerkti, daugelis mano draugu mesa valgo, bet tiesa yra tokia - jie remia mesiniu gyvunu zudyma, tu to negali pripazinti.
Vesta („Lesė“, Vilnius) (2010-01-04)
na cia ne visai forumas, cia yra erdve kur galima palikti komentarus apie straipsni ar istorija, bet kaip jau pastebejau daznai nukrypstama nuo temos.
Maxaila (2010-01-03)
Vesta neisizeiskite, bet kam kurti forumus diskusijoms, jei nesinori ju po to skaityti :) turit pasirinkima, galit neskaityti :) juk tam ir sukurti tokie diskusiju forumai, kad kiekvienas isdestytu savo nuomone, nes kartais kai rasau i privata, tai savanoriai pradeda viesinti, lyg as cia bandau kazka nuslepti nuo visu, tai kazkaip galetumete tokiu atveju nustatyti bendras taisykles, kad kita karta zinoti ka galima rasyt bendrai ir ko ne :)
Vesta („Lesė“, Vilnius) (2010-01-03)
Maxaila, o man pasirode kad cia Jus didesnius vejus pradedat kelt nei Vaiva, eikit i asmenines ir koliokites iki nukritimo, jau slykstu skaityti.
Maxaila (2010-01-03)
Tavo sis argumentas juokingas: Pagalvok, kiek gyvunu nuzudoma del bandymu kosmetikai, o kiek maistui. Tai tu nori pasakyti, jei kosmetikai gyvunu maziau nuzudoma, tai nera blogai, reiskia tai atleistina, o kadangi maistui jau daug daugiau nuzudoma, tai jau zudimas :D Esme ta pati, jie nuzudomi, maistas bent jau butinybe, o kosmetika tik zmoniu kozkoks noras issiskirti. Jus priskiriat save kazkokiu zmoniu kategorijai (nzn kazkokiu ypatingu, zemes gelbetoju ar pan.), o visa likusi pasauli laikote uz kazkokius antzmogius, vien del to, kad mes darome tai, kas sorry patinka tau ar ne, bet yra naturalu.
Maxaila (2010-01-03)
Vaiwa as ne taip kaip tu cia savo principu nedesciau, nes niekam nenoriu prikisti savo gyvenimo budo, ne taip kaip tu, as tik bandau apsiginti nuo jusu absurdisku kaltinimu, nes vien del to, kad valgau mesa esu priliginama zudikui. Del izeidinejimu, tai as tau patarciau pasiskaityti komentarus nuo pat pradziu, tik si karta placiai atmerktomis akimis ir pamatysi, kad izeidineti pradejai butent tu ir tiesa sakant vienintele tu ir izeidinejai. As nebandau irodyt kokie jus vegetarai esat blogi ar kazko panasaus, niekada neturejau nieko pries jus, bet mane nervina, kad butent jus man bandot prikisti savo gyvenima buda, o jei as taip gyvent nenoriu tai jus kaltinate baisiais dalykais, prilyginate vos ne zudikams. Taip, tai kad tu ta kosmetika panaudojai jau nieko nebeisgelbesi, o tik svelniai tariant nusizengei pati savo principams, kuriuos taip arsiai cia gini, nes cia tas pats kas ir pritarimas tam, kad galima naudoti kosmetika is gyvunu. Jei jau taip vadovautumeisi savo principams, tai ta kosmetika mestum lauk ir pasakytum, kad as pries tokius dalykus. Nes matai, kai as perku mesa, tai as zudike, o kai tu naudoji kosmetika is tu paciu gyvunu, tai tu nekaltoji avele :D juokinga is tokiu tavo principu :D
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-01-03)
Maxaila, izeidinejimai prasidejo ne nuo mano puses. As kosmetika galejau ismesti, bet kam butu nuo to geriau? Pagalvok, kiek gyvunu nuzudoma del bandymu kosmetikai, o kiek maistui. Tu nematytum argumentu, net jei prie nosies kas prikistu, nes nenori matyti. tavo principas: "kam isvis gelbeti, jeigu visu neisgelbesi". B12 gamina bakterijos, jos veisiasi ant neplautu darzoviu, vaisiu, augalu. Vegetarai paprastai neturi problemu su B12, o veganams siuloma vartoti papildus karta per savaite.
Maxaila (2010-01-03)
Vaiwa esu 100 % tikra kad labai nemazai ir tu prisidedi prie gyvunu zudimo, jau vien tai, kad panaudoji ta "dovanota"kosmetika :) tad nekaltink musu, mesos valgytoju, kad mes vieninteliai, kurie kalti del gyvunu zuties, o jus vegetarai sventuoliai svieto gelbetojai. Negrazu del savo isitikinimu laikyti save kazkuom isskirtine ir ypatinga, o visus kitus pilka mase plaukencia pasroviui, kadangi neberandi daugiau jokiu argumentu paprastu paprasciausiai pradejai izeidineti.
Beliulina (2010-01-03)
Na, pati visko neprisimenu. Stai ka radau internete: "Šaltiniai ir cheminė sudėtis. Kaip būtinos su maistu gaunamos medžiagos, vitamino B12 yra randama pirmiausia gyvulinės kilmės produktuose (pvz., raudonoje mėsoje, paukštienoje, žuvyje, kiaušiniuose ir pieno produktuose). Augalinės kilmės produktai stokoja šio vitamino. Taigi vegetarai, kurie valgo kiaušinius ir pieno produktus, suvartoja pakankamą kobalamino kiekį su maistu, tačiau šių produktų atsisakantieji vegetarai rizikuoja negauti vitamino B12 tiek, kiek reikia." Bet ir suvalgant pakankama kieki produktu su vit B12, jo pasisavinamas labai priklauso nuo skrandzio arba zarnyno bukles: " Vitamino B12 pasisavinimas iš maisto yra kompleksinis. Defektas, sutrikdantis pasisavinimą bet kuriame etape, gali nulemti vitamino trūkumą. Skrandyje skrandžio rūgštys ir pepsinas atpalaiduoja kobalaminą iš gyvulinės kilmės baltymų ir padeda jam susijungti pirmiausia su seilių baltymų R. Viršutinėje plonojoje žarnoje veikiant kasos fermentams ir esant šarminiam pH, baltymo R-kobalamino kompleksas yra suskaidomas. Vitaminas B12 tada jungiasi su vidiniu faktoriumi (angl. intrinsic factor - IF) ir susidaro IF-kobalamino kompleksas. Endogeninis B12, ekskretuojamas su tulžimi, taip pat jungiasi su IF. IF-kobalamino kompleksas prisijungia prie klubinės žarnos ląstelių membranos receptorių ir yra absorbuojamas endocitozės būdu. Taip yra absorbuojama <3 mg vitamino B12, patenkančio su maistu. Apie 1 proc. B12 vitamino absorbuojama pasyvios difuzijos būdu, netgi jei nėra IF." Tai gi jusu mociute galejo mirti ne tik nuo pacio vitamino trukumo, bet ir nuo nesugebejumo ji pasisavinti. Daugiau galyt paskaityti cia: http://www.medicine.lt/index.php?pagrid=leidiniai&strid=1465&subid=gm gana idomus straipsnis.
Angelina (2010-01-03)
Beliulina jus ,kaip suprantu medike?Kur yra be mesos B12 vitamino?Kuris yra butinas organizmui ,kaip ir kiti.Vegetarams patariama naudoti ji ,kaip maisto papilda.O anksciau ,kai tu papildu nebuvo?kaip galima buvo ji gaut kitaip?Mano mociute mire nuo anemijos ,nes nevalge mesos.
Beliulina (2010-01-03)
Vaiwut, as zinau, kad gelezes yra ne tik mesoi, bet sakikim 9 men vaikui nezinau, ar jau didelis pasirinkymas butu tu produktu. Jei tu zinai ir sugebetum ismaitinti savo vaika, kad jis butu linksmas ir sveikas, tai labai gerai:)As tik dziagciuos uz tave ir uz ji:). Jo sutinku su tavim, kad gal but mesedziau suvalgo daugiau modifikuotu produktu negu vegetarai, bet ir vegetarai suvalgo daug brudo.Tu rasei apie soja, bet tai irgi produktas sukeliantis daug abejoniu. Nera jau ji tokia naudinga ir nekalta. Tiesiog siandien zmonija nesugebetu issimaitinti nenaudojant nei modifikuotu produktu, nei trasu. Neuztektu nei mesos, nei grudu:( Tesiog tokia realybe. O tai kad tu taip gini savo pozicija, gal ir taip turi but. Visada turi but tokiu ( nerandu letuvisko zodzio - rusiskai - neprimirimyje) zmoniu. Tokie zmones, kaip varikliukai isjudina kitus. Problema tame, kad sioi diskusijoi mes visi nukripom nuo temos. Nepik, tiesiog visos cia gyna savo pozicija, gal siek tiek per arsiai. ir kiekviena turi savo tiesa. O gal but tu nesuradai tinkamu argumentu;). Ir kaip sake Katinas Leopoldas - gyvenkyme draugiskai. Linkiu visom moketi isreiksti savo nuomone, bet ir pagarbiai priimti oponento nuomone. P. S. o atveju su mesos nedavimu tikrai maciau, bet aciu Dievui vaikai isgyveno:)
Nenis (2010-01-03)
Vaiwa,ar mesaedziai ar vegetarai,tu modifikuotu produktu,sulfatu,sulfitu,nitratu ir t.t.gauna vienodai. Vsos darzoves auginamos Lietuvoje yra taip pat purskiamos tais paciai nuodais kaip ir ispaniskos ir t.t.Musu gimines augina cesnakus ir kitas darzoves kurias po to pardavineja turguje.Visos purkstos!!!O nusipirkti ekologisku darzoviu turime tokia pacia galimybe kaip ir ekologiska mesa.
Zivivi (2010-01-03)
Tebunie as nematanti ir plaukianti pasroviui..
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-01-03)
Beliulina :D geležies galima rasti ne tik mėsoje. Mesedziai suvalgo dar daugiau modifikuotu produktu, negu ne-mesedziai. Juk gyvuliu niekas nemaitina paciu geriausiu pasaru, greiciausiai gauna ir modifikuoto. Diskusija cia beprasme, kaip matau, jau prasideda izeidinejimai. Zivivi, apie tave galiu taip pat pasakyti: man esi eilinis zmogus, priklausantis didelei masei vartotoju, plaukianciu pasroviui ir nieko aplink nematanciu. Zmones, kurie nevalgo mesos tiesiogiai gyvunu negelbeja, taciau zmones, kurie valgo mesa - tiesiogiai prisideda prie ju zudymo. Niekas nesako, kad nereikia kovoti uz tai,kad chemikalai nebutu isbandomi ant gyvunu, zinok, dazniausiai su tuo kovoja butent veganai ir vegetarai. Apskritai, kaip jus galit prikisinet tokius dalykus, kai pacios vartojat? Bet tai sudaro tik nedidele dali kencianciu gyvunu, jei palyginsi su mesos pramone.
Nenis (2010-01-03)
Emiliuk,vienintele kas cia nusisneka,tai tu.Kitos oponentes bent kazkokius svaresnius argumemtus pateikia,o tavo argumentai pradiniu klasiu vaiko supratimo!Ir niekas cia tikrai nebandys pakeisti tavo subjektyvios nuomones!!!!:))))))
Maxaila (2010-01-03)
Emiliukas, tai jei tu jau taip sakai, nereik varyt ant danu, nes mes darom ta pati ka ir jie, tai tada nereik varyt ir ant pipiro zudiko ir galu gale reikia ji isteisinti, nes jisai jokio nusikaltimo nepadare, juk visi elgiames taip pat.
Emiliukas (2010-01-03)
okiek daug cia visi prirašė bet net neskaitysiu tik ke;lis. vistiek zinau kad visi man prieštaraujat. ir čia kažkas katik parase kad tipo as labai noriu kad visi nevalgytu mesos. taip as noriu, bet as to nesakau. as tiesiog skau kad nereikia tiek varyt ant tu danu, nes mes ne ką geresni. jeigu nesuprantas. nemano reikialas. manykit ką norit, as laikysiuosi savo nuomonės , kad ir kaip jūs mane ikalbinetumet ir nusisneketumes. bye
Maxaila (2010-01-03)
O as mesos ir neperku, man ja dovanoja mama, kaip tau Vaiwa drauges dovanoja kosmetika :) Tu juk supranti, kad padovanojo nepasiteisinimas :)
Zivivi (2010-01-03)
Beliulina, tai as ta ir turiu omeny, kad beprasmiska diskusija, o isitikinimai zmogaus grazus bet irgi realiai paemus yra beprasmiai. Zmogus ta supranta ir pyskta, nenori pripazint.. Naturalu.
Angelina (2010-01-03)
Dieve ,duok man jiegu pakeisti TAI ,ka as galiu pakeisti.Duok man jiegu susitaikyti su tuo ,ka as negaliu pakeisti .Ir duok man ISMINTIES atskirti viena nuo kito.Taigi milijoai metu zmonija valge mesa, koks bebutu ju zarnino ilgis.ir dabar tai pakeisti yra tikrai beprasmiskas energijos svaistimas ,jei tai ir pasikeis ,praeis dar milijonai metu .Vargu ar musu zemes gyventojai to sulauks.Musu zeme jau sudegs:(Mes galime stabdyti gyvunu zudima ,kaip situ delfinu,Stabdyti medziokles del malonumo ,koridos ir t.t.Bet kovoti su mesos valgymu mano nuomone yra beprasmiska,nes tai kova su vejo malunais.
Beliulina (2010-01-03)
O mes juk nenorim valgyt modifikuotus produktus. O ir tu paciu nemodifikuotu, ekologisku augaliniu produktu neuztenka ir jie labai brangus. Taip, ir gyvunai augynami nematant zoles, ir zuvys auginama specialiuose ukiose ir seriama dirbtinais produktais. Betka gi cia padarisi, zmones nekada neatsisakis mesos visiskai. O jei jau sneketi apie idinius drabuzius, batus, kailinius. Sito zmonija irgi nekada neatsisakis. Ir cia pramone tik tenkina musu poreikius. Mes juk visi jeskom odiniu batu, o zieminiu dar ir su naturalu kailiu. Kodel? O todel kad silta. Vat dabar tokiu oru iseik laukan su dermatininiais batais ir dar su dirbtiniu kailiu. Moment kojos sustings. O su oda ir naturaliu kailiu tu eisi kaip karalius. Tas pats ir su kailiniais. Taip dabartine pramone gali pagamint puikius dirbtinius kailinius, bet kai duos saltukas, bet koks nusiures naturalus kailis susildys labiau nei dirbtinis. O jei sneketi apie bandimus su gyvunais, tai o ka jus siulot bandyti su zmonem...? As pavizdiui siam momentui nematau alternatyvos. O visumoi apie ka as cia? Ir mesos, ir odos, ir kailiu zmonijai reikia ir niekada mes to neatsisakisym. Tiesiog musu diskusija labai nukrypo nuo temos. Tas kas dabar vyksta fareru salose yra visiskai beprasmiska. Itariu kazkada galbut tai buvo gyvybiskai reikalinga. O dabar liko tik tradicija. Tiesiog tu zmoniu pro-pro-pro-tieviai taip dare, ir jie tisiog nemato cia jokios tragedijos. Jei jai bandyti kazka siekti, tai kazkokiu budu pakiesti ju poziuri i tai. Tai tas pats, kas vyksta Ispanijoi Koridose (o ispanai irgi nemato neko blogo koridose), arba cirkose su gyvunais. Tik gal mastai kitokie. Kas liecia vegetarizma, tai as gerbiu zmones uz ju tokius isitikinimus. Bet su vaikais reikia buti labai atsargiem. Asmeniskai tau Waiwa, kai turesi vaiku, pasitelk visas savo zinias, kad nesutikciau taves savo darbe raudojancia prie vaiko mirstancio reanimacijoi nuo ziaurios anemijos, nes tu jam neduodi mesos. Atsiprasau visu uz pamokslavima, ar jei ka izedziau.
Maxaila (2010-01-03)
Taip Juste, zmogus ne meseedis, meseedis tas, kuris valgo vien mesa, bet homo sapiens visais laikais buvo yra ir bus laikomas visaedis, o i ta visaedis ieina ir mesyte
Zivivi (2010-01-03)
Juste, zmogaus virskinamasis traktas berods yra trumpesnis uz bet kokio zoledzio. Tai tik parodo, kad zmogus yra visaedis gyvunas, galintis misti tiek augaliniais tiek gyvuniniais produktais.
Zivivi (2010-01-03)
Ne tai kad diskutuot nemoku, bet kantrybes neturiu siauro mastymo zmonems. Tu Vaiwut viska per savo vadovelio prizme matai, o reiktu ziuret realiai, apsidairyt aplinkui. Sakai nevartoji gyvuliniu produktu? Ot duodu desimt kart galva nukirst, kad net nuo to laiko, kai tapai vegetre su ivairiais maisto pagardais, priedais ir t.t. tikrai suvartojai gyvunines kilmes produkto. Ci afaktas kaip blynas, 100 procentu vegetarisku produktu (kalbu apie pagamintus produktu, o ne apie grudus) yra arba labai mazai arba is viso nera. Kas del kosmetikos, neklausiau to, ar ja perki pati ar ja padovanojo, as klausiau ar vartoji tai, kas yra bandoma ant gyvunu. Mano manymu tai taip pat ziauru kaip ir juos zudyti maistui, gal net baisiau. Sakai nuo mazu dalyku prasideda dideli? Taip, grazi patarle. taciau tokiam dideliam dalykui kaip zmonijos atsisakymo valgyti mesa pasiekti yra neimanoma, ir net tai, kad tarkim visos Lietuvos zmones atsisakytu mesos, ne vieno gyvuno gyvybes neisgelbetu, nes zmoniu poreikiai kas dien, kas minute dideja... Ir is vis, beprasme diskusija sita. Man tik abydniausia, kad vegetarais save zmones vadinantys mano, kad jie gelbsti kazka ir didziuojasi tuo, visiems giriasi, kad 'as vegetaras", nors realiai tas jo mesos nevalgymas ne kiek naudos neduoda, ne vienos gyvybes neisgelbeja. Suprasciau dar, jei tu Vaiwut nei meso nevalgytum, nei vaistu nevartotum, nei is vis jokiu su gyvunu zudymais ir eksperimentais usijusiu produktu atsisakytum ir agituotum tai daryti kitus, tada as tave gerbciau, o dabar... tu man esi tiesiog eilinis zmogus, kuris savo sazines svarumo vardan nevalgo mesos ir pirstu grumoja valgantiems.
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-01-03)
Maxaila, nieko nesupratau, ka ten rasei :D jei zmones nevalgytu mesos - neveistu gyvunu, mesiniu gyvunu nebutu
Juste (2010-01-03)
Maxaila, netiesa parasei, zmones is tikruju naturaliai nera mesaedziai. Mokslininku nustatyta kad zmogus fiziologiskai pagal savo dantu, zandikaulio sandara ir virskinamaji trakta yra artimiausias vaisius ir riesutus edancioms bezdzionems. Bezdziones, beje, irgi kartais eda mesa, bet itin retai, susimedzioti gali tik dideli ir labai agresyvus patinai. Jeigu palyginsime zmogaus ir plesruno virskinimo trakta, tai plesrunu skrandyje ir zarnyne mesa buna nepalyginamai trumpiau, kad nepradetu rugti. Ilgas virskinimo traktas (kaip zmogaus) yra budingas vegetarams gyvunams, kuriems ilgas virskinimas leidzia isisavinti daugiau medziagu. Bet kokiu atveju, Maxaila, as su Jumis sutinku, visos sitos diskusijos bevaises. Telieka kiekvienam pradeti nuo saves ir gyventi pagal savo isitikinimus.
Maxaila (2010-01-03)
Vaiwa nu tikrai nesamones sneki: didzioji dalis zemes gyventoju, kurie badauja, turetu, ka valgyti, jeigu tik nebutu issvaiztoma dirbama zeme gyvuliu pasarams ir mesos, bei gyvuliniu produktu pramonei. Tas pats su vandeniu. Cia mesedziams reiketu taupyti, nes jie suvartoja visko daugiau. Tai ta zeme butu svaistoma ant tu paciu gyvunu, jei jie nebutu zudomi mesai ir ta pati vandeni naudotu tie patys gyvunai ar tau atrodo, kad tie gyvunai nieko needa ir negeria
Beliulina (2010-01-03)
Oj, mergaites, nespikim. Visos jus teisios, ir kiekviena turit savo tiesa. Mano manimu viskas remiasi i ekonomika (ekonomika placiaja prasme). Juk ir akmens amziuje buvo savo ekonomika. Homo Sapiens, kaip biologine rusis vistesi tikrai, kaip visaedis gyvunas. Beveik visi primatai yra visaedziai. Taip mes negalim misti vien tik mesa, bet mes negalim valgyt ir vien augalini maista. Musu virskinimo sistema, fermentu aktivumas pritaikyti butent skirtingam maistui. Ir zarnino ilgis, ir dantu formule. O visos valgimo arba nevalgimo tradicijos ir filosofijos vistesi butent tam tikros ekonomines situacijos pasekoje. Jei kalbeti apie vegetarizma, kaip filosofija, tai jis vistesi butent kaip induizmo (religijos) dalis Indijoje. O ten visada buvo daug zmoniu, silta ir labai geros saligos zemdirbystei, ypac ryziu auginimui. Tas pats ir Kinijoi ir visoi Pietryciu Azijoi. Kodel Kinai valgo ryzius, manot todel kad megsta. Ne, todel kad jie privalo sutrumpinti ekologine grandine. ju daug, ir mesos tiesiog neuztektu. Cia as sutinku su Waiwos pateiktais skaiciais. Jei sakyt apitiksliai, tai is 1 kg. grudu mes gausim tiek pat saules energijos, kiek is 10 kg. mesos. Bet jei mes paziuresim i Vidurine Azija, Sibira, o ir paskui i Europa. Visai kitoks klimatas. Ryziu nepaauginsi, ziemos ilgos ir saltos, vasaros trumpos. Uztat labai gerai auginti dideles bandas galviju. Uztat ir nei pedcaku vegetarizmo nei tradicijose nei religijose. Nei krikscionybe, nei islamas nedraudzia valgyti gyvunu. Iskirus kai kuriuos rusys. O Europieciu mentalitetas is vis vistesi, kai baigesi ledinmetis ir Europos teritorijoje ganesi didziules bandos mamutu. Nugalabija gentis toki kalna mesos ir valgo kol nesupus. Afrikoj irgi nelabai kas augo, bet visada buvo dideles bandos kanopiniu gyvunu, irgi kazkaip nera is kur issivistyti vegetarizmui. Aisku, dabar mes galim gyvent, kaip norim, galim but vegetarais, galim valgyt mesa. Bet dabar viska remiasi i ekonomika dar labiau. Zmoniu vis daugeja ir maisto vis neuztenk
Maxaila (2010-01-03)
Mane asmeniskai tikrai piktina tai, kad vegetarai daznai kaltina valgancius mesa ziaurumu, kad mes prisidedam prie to gyvunu zudimo ir ne ka skiremes nuo tu zudiku ar sadistu, bet tie patis vegetarai prisideda prie tu zudyniu ne ka maziau, nes tikrai nemanau kad atsirastu bent vienas zmogus pasaulyje, kuris nenaudotu kazko, kas yra padaryta is gyvuno arba isbandyta ant jo (batai, vitaminai, vaistai, kosmetika, drabuziai, prieskoniai, riebalai ir t.t. ir pan.). Pasaulis jau taip sutvertas, kad isgyvena stipriausias, net ir pacioje gamtoje taip yra ir kad ir kaip tai ziauriai beskambetu, bet tai yra naturalu, kitaip pasaulis neegzistuotu. Nebutu kazkokiu auku, nebutu vaistu, kurie isgelbeja milijonus gyvybiu, taip pat ir tu paciu gyvunu. As sutinku, kad reik mazinti gyvunu zudima ir galima daug ko atsisakyti, kazkokiu malonumu kaip prabangus kailiniai ar pan., bet be kazkokiu auku nori nenori neegzistuos sis pasaulis ir jis netobules, toks jau jis sutvertas ir jei turite nusiskundimu kreipkites i pona dieva, pasaulio sukureja.
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-01-03)
Zivivi, kur as rasiau, kad tave verciu buti vegetare? :D As isitraukiau i diskusija tik tada, kai atsitiktinai perskaiciau tavo uzrasa " zmonems reikia mesos". Tu nemoki diskutuoti, matau, prasideda lindimas i asmeninius dalykus. Dideli pasikeitimai prasideda nuo mazu pasikeitimu. Visi zmones vegetarais ar veganais netaps, bet didejant ju skaiciui - mazes mesos produktu paklausa. Gyvunu maistas paprastai gaminamas is mesos atlieku - to, ko zmones taip ar taip nevalgo. Ir cia juokinga :DD bet taip, riebalus naudoju, taciau augalines kilmes, prieskoniai, kuriuos valgau taip pat is augalu, zuvies as ir nevalgau (taip pat ir juros gerybiu), kiausiniai man yra didelis klaustukas, kai maista galimu pati - stengiuosi ju nevartoti, arba pirkti tik kaimiskus kiausinius, odiniu batu, kailiniu pirstiniu ir kt. neperku :D o dazus, kuriuos turiu gavau dovanu. Zivivi, didzioji dalis zemes gyventoju, kurie badauja, turetu, ka valgyti, jeigu tik nebutu issvaiztoma dirbama zeme gyvuliu pasarams ir mesos, bei gyvuliniu produktu pramonei. Tas pats su vandeniu. Cia mesedziams reiketu taupyti, nes jie suvartoja visko daugiau. Tiems, kas sneka "vegetarai suvartoja daugiau resursu xD" siulau pasiimti biologijos arba ekologijos vadoveli. Va dabar pasiemiau viena... ka raso? Didele energijos dalis, pereinant is vieno mitybos lygmens i kita yra prarandama, ta prasme: gamintojai pagamina n energijos, pirminiai vartotojai ta kieki suvartoja ir diele dali iskiria silumos pavidalu, lieka mazdaug n-x energijos... tada antriniai vartotojai palieka dar maziau ir t.t. tai vaizduojama "energijos piramideje". elementaru, kad tretiniai vartotojai - tai yra zmones, kurie valgo mesa, sunaudoja daugiau resursu, nei pirminiai vartotojai - zmones, kurie valgo gamintojus. :D nezinau ar suprantamai paaiskinau, bet viskas yra vadoveliuose.
Maxaila (2010-01-03)
Biski nusisnekejau :) turejau omeny, kad jei pati noresiu mesos tai pati ji ir susimedziosiu, o ne kitiems mokesiu, kad uz mane atliktu purvina ir kruvina darba :) ir kates mano tegu daro ta pati :)
Maxaila (2010-01-03)
Oi netycia parasiau prisijungusi prie mamos nicko :) pries tai zinute yra mano :) o ne Angelinos :)
Angelina (2010-01-03)
Mano katyte valgo agurkus ir megsta konservuotus kukuruzus, Vaiwa itikinai, kad reik atsisakyt mesos, tai ir kates sersiu tik darzovemis :) o jei jau labai uzsimanys mesos, tai tegu pati eina ir kapoja tas peles ar pauksciukus, as ameniskai prie zudyniu neprisidesiu ir nuo rydienos mokysiuos medzioti :)))
Zivivi (2010-01-03)
Ir dar, jeigu tu jau sitaip taupai zemes resursus, ir manai, kad del kiekvieno mesai nuzudyto gyvuno yra isnaudojama lbai daug elektros, vandens ir energijos, tai buk maloni, pataupyk ir pati. Taupyk vandeni, kad sacharos dykuma taip nesiplestu kaip dabar kad pleciasi, taupyk energija, elektra, taupyk maista, nes didzioji dalis zemes planetos gyventoju net neturi galimybes pasirinkti ka jiems valgyti, tiesiog jie valgo bet ka kad nebadautu... Nu zodziu.. neturiu valios as cia su jumis postringaut be reikalo :) Dar apkeiksnosiu is nervu :)
Zivivi (2010-01-03)
Ir apskritai, Vaiwa, jeigu tu pries gyvunu zudyma mestai, tai kokio velnio tu ne vegane esi? kaip suprasti? Mesos tu nevalgai, bet pvz riebalus ar prieskonius vartoji ane? O sudetis tu pasiskaitai kiekvieno kasnelio kur i burna dedi? Mesos glima nevalgyti del to, kad ji neskani, kad nepriima organizmas, kad nemegsti, nenori ar dar panasiai. Bet nevalgyt mesos del to, kad gyvunai zudomi, nu atsiprasau, tai tu ir zuvies nevalgyk ir jokiu kitu gyvulines kilmes turinciu produktu. Kiausiniu nevalgyk, ikru, jokiu riebalu, jokiu prieskoniu misiniu. NESIDAZYK, nenaudok jokiu buties cheminiu valikliu, kur ant gyvunu bandyti, nenesiok odos, nepirk odiniu baldu ir t.t.t.t.
Zivivi (2010-01-03)
Vaiwa, na tu logiskai pagalvok, dieve mano.. Nu ok, as tapsiu vegetare, na Maxaila taps vegetare, ir kas is to??? Ar pasikeis kazkas? Zus maziau gyvunu nei dabar zuna? Ne velnio. Viskas kaip buvo, taip ir bus. Ir tai, ka tu cia dabar mums "kali" i galvas yra visiskas briedas. Pati rasai, kad zmones VISAedziai, todel jie ir valgo viska, tame tarpe mesa taip pat. Nepyk, bet pasikartosiu. Tavo isitikinimai grazus ir pagirtini, taciau tu nemoki savo "teoriju" perteikti kitiems zmonems, todel geriau nerasyk nieko, tyliai buk vegetare. Sukurtum geriau savo koki vegebloga ar panasu dalyka, kur surasytum savo pamastymus leistum zmonem paskaityt, o toks pirsimas vegetarizmo tiems, kurie tikrai neatsisakys mesos - yra visiskai beprasmis, ir esme kad ne mums beprasmis, bet tau paciai. Laika svaistai be reikalo. O gryztant prie "mesos pramones", kaip tu manai, kas geriau, zudyti gyvuna norint pamaitinti zmogu, ar zudyti gyvuna, norint pamaitinti namini gyvuna? Man tai vienas ir tas pats. Sakai zudymo mastai bus mazesni? Bet juk pati esme islieka - gyvunai zudomi bus siaip ar taip. Logikos nera tavo pasisakymuose. Siulyciau pradzioj viska susidelioti savo galveleje, o tada bandyti kviesti zmones prisijungti prie vegetarizmo propagavimo.
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-01-03)
Maxaila, mano kraujo grupė taip pat 1, bet aš vegetarė ;) man taip keista, kad esu gyva ir sveika! Ir manau, kad viščiukui galvos nukirsti negalėtum tikrai ne dėl to, kad techniškai kiti tai gali padaryti geriau. Tau jo būtų gaila. Vaikui nėra griežtai uždrausta būti vegetaru, pasikartosiu: "Teisingai suderintos vegetariškos dietos gali visiškai patenkinti žmogaus organizmo maistinius poreikius ->visose gyvenimo stadijose<-" Tikėk Stiveno teorija, o aš tikėsiu paprasčiausia statistika ;) Zivivi, dėkui už įverinimą, dažniausiai būtent tokių žodžių be argumentų ir sulaukiu - "nusišneki, čia viskas nesamonė ir pan.". su Angelina aš neturiu jokio noro diskutuoti, bet žmonės nėra mėsėdžiai, jie visaėdžiai, tačiau jų organizmas puikiausiai gali gyventi be mėsos. Mėsėdžiai turi išsivysčiusias iltis, trumpą žarnyną, geba matyti tamsoje, geba mėsą suvirškinti greitai ir pasižymi daugeliu kitų savybių, kurių neturi žmogus.
Angelina (2010-01-03)
Nuo akmens amziaus vyrai medziojo mamutus ,ir tempdavo juos namo .kad ismaitinti seima ,o dabar kazkas sugalvojo ,kad zmones nemeseiedziai ,mesaedis yra tas ,kas valgo mesa ,jei zmones butu nemesaedziai ,jju skrandis tuos mesos ir nepriimtu ir nesuvirskintu .Bapandykit karve mesa primaitinti ,juk nees ,nes ne mesaede.Visi bandimai eiti pries gamta ,baigdavosi katastrofa.Taip sutvertas pasaulis ,kad vieni padarai minta kitais .Ne mes toki pasauli sutverem ,ne mum ji keist .O as tikiu Stivo Irvino teorija ,kad visiems zemes gyventojams zemes ir zoles neuztekk ,Ir pasaulis nustotu egzistavus ,nes neuzteks ir dieguones ,ir visi zusim .Gamtoje viskas yra protingai apgalvota .ir ne mums keisti jos tvarka.Reikia kovoti tik su beprasmisku zudimu ,su zudimu vardan malonumo ,nes tada zmogus degraduoja.O del maisto .tai niekada niekas nieko nepakeis .Tikrai cia kova su vejo malunais.
Zivivi (2010-01-03)
Nusisnekat merginos. Galiu pasakyti, jei tik tokie vegetarizmo propagavimo metodai is jusu puses, tai net nesistebiu, kad jusu tiek mazai.
Maxaila (2010-01-03)
Vaiwa as ir namo pati pastatyti negaliu, ne tik galva visciukui nukirsti, del to ir moku pinigus tam, kas gali padaryti tai, ko as negaliu
Maxaila (2010-01-03)
Is kur tu istraukei, kad zmones nemeseedziai? Ar teko girdeti, beje, mokslininku teorija, kad nuo kraujo grupes priklauso kokio maisto reik zmogui, mano yra 1 kraujo grupe ir pagal ta teorija, kuri yra moksliskai irodyta, as esu meseede ir mano organizmas be mesos gyvent negali :) Paklausk bet kurio gydytojo, kad jei suauges zmogus gali buti vegetaras, tai vaikui tai yra grieztai uzdrausta> Idomu kodel, jei jau mes zmones nemeseedziai? Ir pagal Steva Irwina vegetarai isnaudoja daaaug daugiau zemes resursu. Nepyk, bet labaiu linkusi tiketi juo :)
Nenis (2010-01-03)
Waiva,tai ir nereikia lyginti Lietuvos ir Aliaskos!! Lietuvos klimatas sakyciau truputeli skiriasi ;)Todel cia tie vegetarai ir gyvi :))))Na bet apie sunku fizini darba dirbancius vegetarus,net ir Lietuvoje girdeti neteko:))))
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-01-03)
Tu nesupratai, ką noriu pasakyti :D pastatyti namą nėra žiauru. bet ar tu galėtum paimti kirvį ir nukirsti viščiukui galvą, pati?
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-01-03)
"reik ne su mesos valgymu kovoti, reik su ziaurumu kovoti." :D kaip supasti tokia logika? Nuzudyti gyvuna del kailio yra ziauru, o del mesos - neziauru? Kates yra mesedziai, mes - ne. Yra vegetariskas maistas, kiek zinau, sunys prie tokios dietos visiskai pripranta, bet katems sunkiau, jos yra "obligate carnivores". Bet tu palygink, kiek suvalgo kaciu populiacija ir kiek, zmoniu. Atsisakydamas mesos tu taupai vandeni, maista ir zemes resursus. Tu suvartoji negi maziau augalinio maisto negi mesedziai. Kaip? iš vieno hektaro žemės galima gauti 280 kg jautienos arba 11200 kg sojos pupelių. Tokiam pat kiekiui išgauti iš pupelių reikėtų tik 300 litrų vandens. Išgauti 1 kg baltymų iš pramoniniu būdu gaminamos mėsos reikia 50000 litrų vandens. JAV maistui auginami gyvuliai sunaudoja 50% vandens resursų, 90% sojos, 80% kukurūzų, ir 70% grūdų derliaus. Didžioji dalis karvių auginamos fermose, kur nėra žolės.
Maxaila (2010-01-03)
Vaiwa o i si tavo teigini ir klausima: Ar žmogui kyla noras žiūrint į viščiuką jį sudraskyti ir suvalgyti? Jeigu pačiam tai padaryti yra žiauru, kodėl reikia mokėti pinigus, kad tai už tave padarytų kiti...? Atsakysiu tokiu klausimu: Jeigu pati nesugebi pasistatyti namo, nes tau tai per purvinas ir per sunkus darbas, tai kodel reikia moketi pinigus, kad tai uz tave padarytu kiti???? Tas pats klaisumas ir apie drabuzius, apie bet ka gyvenime, ka mes perkam. Nes pagal tave tada gaunasi kad galime naudoti tik tai ka patys pasigaminam?
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-01-03)
Daug žmonių negyvena Aliaskoje, taip pat negyvena ekstremaliomis sąlygomis ir niekas nesako, kad atsidūrus negyvenamoje sniego saloje, kur išgyventi galima tik medžiojant - geriau mirti nei medžioti :D Nenis, jei nepastebėjei, Lietuvoje taip pat gyvena vegetarų ir veganų - keista, bet jie gyvi ir sveiki. Zivivi, zmones nesioja kailinius ir oda nuo neatmenamu laiku, dar tada kai "kailiu pramones" net nebuvo kaipo tokios. Zmones medziojo zveris ir rengesi ju oda. :)
Maxaila (2010-01-03)
Manau kad tikrai kiekvienas is jusu zino kas tas Stevas Irwinas ir kokia jam gyvenime buvo svarbi gamta ir gyvunai, galu gale visa savo gyvenima buvo tam paskires. Jei mes, zmones pradesim per daug kistis i gamta ir tvarkyti ja taip kaip mum norisi, tiesiog zeme nustos egzistavusi, soriukas bet motinos gamtos nenugalesi. Teisingai Zivivi sako, reik ne su mesos valgymu kovoti, reik su ziaurumu kovoti. O jus cia visiskai ne i tai orentuojates. Ir dar kodel man nei vienas vegetaras neatsako kaip maitinat savo gyvunus? Dietiniais vegetariskais maistais ir salotom ar visgi konservais is tu paciu gyvunu????
Maxaila (2010-01-03)
Stai ka apie vegetarizma pasake steeve irwin: In an interview with Scientific America he was asked, "Have you ever considered becoming a vegetarian?". Steve Irwin responded, "I went through a big stage of my life where I thought, you know, maybe it would be better to be a vegetarian, so I researched it. In no uncertain terms did I research it. Let's say this represents one cow, which will keep me in food for, let's say, a month. Now that cow needs this much land and food. Well, you can imagine, that cow needs x by x amount of land, and you can grow trees in it. Around that cow, you can have goannas, kangaroos, wallabies. You can have every other single Australian animal in and around that cow. If I was a vegetarian, to feed me for that month, I need this much land, and nothing else can grow there. Herein lies our problem. If we level that much land to grow rice and whatever, then no other animal could live there except for some insect pest species. Which is very unfortunate."
Nenis (2010-01-03)
Kiekvienos salies maitinimosi tradicijos ir yra susietos su klimatu.Siltu klimatu zonose zmones vartoja "lengvesni" maista,taciau Lietuva tai zonai nelabai priklauso...
Nenis (2010-01-03)
Mistika!As noreciau paziureti,kaip jus visa diena fizini darba dirbanti vyra(o ypac kokioje nors Aliaskoje) sertumete salotu lapais :))))))Kas perdaug tas nesveika.Nereikia pulti i krastutinumus!Niekas nesako kad zmogui mesa butina kiekviena diena.Reiketu jos vartojima riboti.Be jos tikrai drasiai issiversciau vasara,bet ziema tikrai neatsisakau.
Zivivi (2010-01-03)
Ir beja, labai gerai cia kazkuri parase. Jei nebebus mesos pramones, tai kuo tada kates maitinsit? Vegetarisku sausiuku ar konservais is grudu? Jaunos esate, merginos :) As jus suprantu, ideja puiki, paziuros irgi pagirtinos, bet ne jums papusti pries mesos vartojima, tikrai ne jums..
Zivivi (2010-01-03)
Ne nu jus nesupratot mano minties. Kovoti pries mesos vartojima kaip maista yra visiska kova su "vejo malunais", kuri realiai absoliuciai nieko neduos, nes zmones valgo mesa nuo neatmenamu laiku, dar tada kai "mesos pramones" net nebuvo kaipo tokios. Zmones medziojo zveris ir juos valge. Sakau, geriau jus kovokit pries tai, kad zmones kailiniu nenesiotu, ar tyrimus su jais nedarytu. Juk kiekviena is jusu naudojat kosmetika, kaip manot, kiek gyvunu gyvybiu paaukota, kad jus galetumet pudra teptis ant veido arba akiu tusa ant blakstienu. Ne ten orientuojates merginos, ne ten.
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2010-01-03)
Daugelis mėsos-valgytojų sako "jei pradėt žiūrėti į visus pasaulio žiaurumus tai geriau visai negyvent", tačiau pažiūrėkit į statistiką: per metus pasaulyje vien maistui nužudoma daugiau nei 52 milijardai sausumos gyvūnų. Kokia yra žmonių populiacija? 7 milijardai, gal kiek daugiau ar mažiau, bet tai 7x daugiau nei visa žmonių populiacija, o kokie skaičiai būtų jei įtrauktume visas žuvis ir kailinius žvėrelius? Akivaizdu, kas mūsų žemėje kenčia labiausiai. Kas gali būti dar žiauriau? Jokie žemės plėšrūnai nenužudo šitokiais mastais... Gyvūnų valgymas yra sena žmonių tradicija, tai yra skanu ir valgant saikingai - sveika. Tačiau laikai keičiasi, ateina mokslo naujovės. Ką mes išsiaiškinome? Teisingai suderintos vegetariškos dietos gali visiškai patenkinti žmogaus organizmo maistinius poreikius visose gyvenimo stadijose; rimti ilgamečiai medicininiai tyrimai parodė, kad vegetarizmas gali pratęsti gyvenimo trukmę, pagerinti sveikatą ir žymiai sumažinti vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Tai pripažįsta net ir "American Dietetic Association" ir "the Dietitians of Canada". Kad mėsa yra žmogui būtina, panaikina faktas, kad pasaulyje yra apie pusę milijardo vegetarų. Kai kurie iš jų vegetarais buvo visą gyvenimą. Paprastai vegetarus nuo nevegetarų skiria tik žinių trūkumas... Įrodymus galima rasti internete. Dar vienas mano pastebėtas dalykas: visaėdžiai gyvūnai - kiaulės. Vienas draugas pasakojo, kad jo kaime į kiaulių aptvarą įskridus vištai, kiaulės ją sudraskė ir suėdė. Kartą paragavusios, visada drasko vištas. Ar žmogui kyla noras žiūrint į viščiuką jį sudraskyti ir suvalgyti? Jeigu pačiam tai padaryti yra žiauru, kodėl reikia mokėti pinigus, kad tai už tave padarytų kiti...?
Juste (2010-01-03)
Zivivi, netiesa kad zmogui mesos reikia, mano seima visa vegetarai, visi sveiki. Indijoj 70% zmoniu vegetarai tukstancius metu. As asmeniskai sutinku su nuomone kad mesos "reikalingumas" yra pramones propaganda ir tiek. Taciau nesu optimiste kad kada nors tai pasikeis. Jeigu zmogus megsta mesa, tai visas tures ir teorija kad jinai atseit butina zmogui, nieko nepadarysi.
Zivivi (2010-01-03)
Zmogus yra visaedis. Mesa i jo raciona ieina tiek pat kiek darzoves. Siulyciau vegetarams kovot ne uz tai, kad mesos zmones nevalgytu, bet uz tai, kad bent kuo maziau savo aplinkoje naudotu gyvulines kilmes produktu kaip oda, kaulai... ir kuo maziau naudotu tokiu buities priemoniu (plovikliu ir kt. cheminio sh.), kurie buvo bandyti ant gyvunu. Va tada, as tokius zmones suprasiu.
Nenis (2010-01-03)
Dar karta pasikartosiu...nebukit kvaili altruistai ir nesitikekite kad per amzius mesa valge zmones puls ir prades valgyti tik darzoves!!!!O be to vietovese kur klimatas ipatingai saltas,vien su darzovemis neilgai te isgyvensi...
Maxaila (2010-01-03)
Na nezinau kas taip sako :) bet man juokinga kai vegetarai pradeda aiskinti, kad jei valgai mesa, tai esi ziaurus zudikas :D
Koala („Lesė“, Vilnius) (2010-01-03)
Juokinga kai sakoma, kad mėsą žmonės valgo, kad išgyventų:D Atrodo, kad visi vegetarai jau mirę vaikšto.
Maxaila (2010-01-03)
Emiliuk o kaip siulai su naminiais gyvuneliais elgtis? Nepirkti jiems jokiais budais konservu ir sauso maistuko, nes kaip ne kaip, bet jie irgi is mesos padaryti, is tu paciu gyvunu kurie nuzudomi. Nes pagal tave, jei zmpogus valgo mesa, tai jau neturi teises baisetis tokiomis pramogomis? Tai tada maitinti savo namini gyvuneli gyvunu pasaru irgi toks pats nusikaltimas, o nemaitinti jo tokiu maistu, mano nuomone is dalies gyvuno kankinimas, nes patinka tau ar nepatinka, bet pasaulyje daug meseedziu. Bet zudimas del mesos, kad isgyvent ir del pramogos, nes kazkokia durna tradicija yra du visiskai skirtingi ir nepalyginami dalykai. Tad jei as valgau mesa, tai nereiskia, kad esu sadiste gyvunu atzvilgiu
Nenis (2010-01-03)
Emiliuk,kuo kiaules skiriasi nuo delfinu,asiskaityk internete!!!!Ir neuzdavinek kvailu klausymu!Niekas nesako kad kiaules maziau nusipelne gyventi,bet nereikia buti naiviai altruistei,ir tiketis kad visas pasaulis nustos valgyti mesa...
Emiliukas (2010-01-02)
,,vot teisingai rasot o tai rimtai spangsta lygina vistas kiaules su delfinais,,- rašė renatukas. na gerai pasakyk, pasakyk kuo jie skiriasi.
Emiliukas (2010-01-02)
taip žinojau, kad jūs visi mane užsipulsit, bet matau kad visi tie kurie prieš mane negalvoja ką rašo, kaip jau kažkas rašė : kiekviena gyvybė turi teisę gyventi. tai yra tiesa. žinau kad delfinų žudymas yra bjauru šlykštu. bet ką , argi tos kaiulės nebuvo turėjusios vaikų kaip baisu kaip jas atskiria. čia kažkas sakė : ne tas pats kaip kiaulę greit užmušą ir kaip delfiną ilgai žudo. žinoma tai yra ne tas pats, bet tas žmogus taip sakydamas , visai nepagalvojo ką jis sako , dabar aš jam išversiu : tu turi omenyje kad jeigu vaiką greit trenktų i sieną, ar pasmeigtų ar ką. ir suaugusį žmogų pjaustytų į gabalus. tai ne tas pats, to žmogaus nuomone. (gal daugama nesupratot esmės kuri čia užrašyta bet manau protingii žmonės viską suprato, nors čia yra ir keletas klaidų)
Karolin (2010-01-02)
SITAM KAIMUI KIEKVIENAIS METAIS REIKETU PASIUSTI VIENA KARINI NAIKINTUVA KAD NUSLUOTU JUOS NUO ZEMES PAVIRSIAUS. KILTU PASIPIKTINIMO BANGA... VISI KLAUSINETU KODEL. O MES PASAKYTUME SIAIP SAU JUMIS ISSPROGDINO DEL PRAMOGOS. O KAI JIE PRADETU ATSISTATINETI, SEKANCIAIS METAIS VEL ATSKRISTU LEKTUVAS, JIE GALVOTU KAD JUOS FOTOGRAFUOJA, IR PAMOJUOTU RANKOMIS, O PASIRODYTU, KAD TAI VEL NAIKINTUVAS... IR VEL VISUS NUSLUOTU NUO ZEMES PAVIRSIAUS... SIAIP SAU DEL PRAMOGOS.
Karolin (2010-01-01)
Kiekviena gyvybė turi teisę gyventi
Renatukas (2010-01-01)
vot teisingai rasot o tai rimtai spangsta lygina vistas kiaules su delfinais
Nenis (2009-12-31)
Eglutea167 sitaip kvailai lyginti negalima!!!Zudynes is esmes yra blogai,bet mes kalbame apie smurta,pries silpnesnius ir geranoriskai nusiteikusius padarelius.Ir pateisinti toki smurta pries gyvunus,vien todel,kad zmoniu rases silpnaprociai atstovai smurtauja pries saviskius,yra visiskas nusikalbejimas!!!!
Nenis (2009-12-31)
Emiliukas,baik mergaite nusikalbeti!!!!!Jeigu tamsta nejauti skirtumo zudyme del maisto ir zudyme del pramogos,tai nera su tavimi apie ka ir kalbeti...Net laukineje gamtoje taip sutvarkyta,kad zudo tik del maisto poreikio!!!!!
Eglutea167 (2009-12-31)
Nors ir kaip pasake vienas komentatorius ,kad jie neturi beveik benamių gyvūnų ,o visi yra išlepinti ir gauna pašalpas , tai žmonės su kuo jūs lyginat ? Su Danija ir Lietuva ? Juk Danija yra pakankamai ekonomiškai stipri valstybė, o pas mus tik durniai ... Lietuva yra Lietuva. Kad ir kaip gėda sakyti. Darykime išvadas. Kad ir kaip gaila delfinų ,bet tai matyt yra jų tradicija nors ir kaip čia žiauru mums tai žiūrėti. O juk kitų šalių žmonėms žiauru yra žiūrėti ir skaityti Pipiro istoriją, lietuvį kuris uždusino Ispanijoj ( Ar kur ten) savo žmoną ir pats užsidusino. Su Lietuva ir Danija nėra čia ko lyginti. Žiauriau yra pas mus kai žmogus žudo žmogų, o ne kartą į metus užmušti delfinus.
Renatukas (2009-12-29)
emiliukas as vegetare tai pries rasydama pagalvokit jus irgi gerai lyginat kur kiaulia iskart nuduria kur delfinus po biski ir kankinat zudo.tai prie ko cia lietuviai as fareru gyventojam to linkiu
Jole (2009-12-29)
Šiaip Farerų salos nelygu Danija, jau daugiau nei pusę amžiaus jos turi savo autonomiją - turi savo vėliavą, parlamentą, vyriausybę, vykdomąją valdžią net futbolo komandą pasaulio čempionate ir t.t. Danijoj gyvena tokie sąmoningi žmonės, kad mums, lietuviams, reiktų pavydėti ir patylėti. Nemanau, kad šitos baisybės vyksta su Danijos valstybės žinia ir jos valioje bei galioje... Beje, Danijoj net benamių kačių nėra, Klaipėdos dydžio miesto prieglaudoje yra vos 6 katės! Nepamatysi valkataujančio gyvūno gatvėj, tik riebuilius naminius katinus su antkakliais. Visos katės sterilizuotos, o benamis žmogus, turintis šunį, gauna iš valstybės daug didesnę pašalpą, mat yra pamąstoma, kad jam reikia išlaikyti, pamaitinti savo draugą. Todėl tie šunys nupenėti, laimingi ir atrodo geriau nei mūsų naminiai. Nepaisant to labai nedidelio benamių gyvūnų skaičiaus Danijoj, per televiziją yra leidžiama reklama, kur galima patogiu būdu aukoti valstybinei įstaigai (beje, jos užtenka vienos ir ji gyvūnų nemigdo, bet priešingai, sterilizuoja arba suteikia patogias sąlygas tai padaryti). Nemanau, kad dėl šių žiaurybių yra kreipiamasi tinkamu adresu. Mums yra labai daug ko pasimokyti iš danų tautos.
Emiliukas (2009-12-29)
Egzotika (2009-12-23) >> O Dieve, iš kur pas tuos žmones tiek žiaurumo... Net nežinau ką čia ir pakomentavus, tikiuosi jie visi supus pragare. ............. jezau ką čia pezi .,,iš kur tiek žiaurumo,, ..pas tave nėra žiaurumo ?? valgai mėsą. o kiti ją tai linksmai paskerdžia. gal jum taip neatrodo ,bet vieną kart buvau zaliakalnio turgavietei, ten moteris pjauste kiaulės galvą ,,- Žiūrėkit koks laimikis!! cha cha cha,,,,- tai jum atrodo normaliau ?? patys pagalvokite ką snekate
Emiliukas (2009-12-29)
Renatukas (2009-12-24) >> jezau net supykino,parazitai.ligoniai,nu truksta zodziu pacius uzkapoti ir kad pajaustu ta skausma pagal tavo nuomonę visi Lietuviai irgi turi būti užkapoti, kad ir kaip jūs to nenorite irgi prisidedate, valgydami gyvūlių mėsą. taigi geriau prieš tokius žodžius sakydama geriau pagalvok
Emiliukas (2009-12-29)
Eglutea167 (2009-12-26) >> Danai širdies neturi... Svarbiausia dar vaikai maži žiūri į tuos negyvus delfinus, ir kaip juos žudo... Be visiškos reakcijos, atrodo nieko tokio... Tikiuosi jie užaugę netaps tokiais kaip jų " teveliai " ... patikėk taps , tie tėvai mokina vaikus šito ,,amato,, . jie netik širdies neturi bet jie išsigimėliai. bet per daug ant jų nevarykim, jie geresni už lietuvius, jie tai daro kartą į metus ar kelis kartus per metus, o mes lietuviai Karves, vistas, kiaulias zudom kiekvieną dieną. pas juos tai yra tradicija, nors ir kaip tai šlykštu ir bjauru mūsų atžvilgiu.
Eglutea167 (2009-12-26)
Danai širdies neturi... Svarbiausia dar vaikai maži žiūri į tuos negyvus delfinus, ir kaip juos žudo... Be visiškos reakcijos, atrodo nieko tokio... Tikiuosi jie užaugę netaps tokiais kaip jų " teveliai " ...
IlonaKolit (2009-12-25)
Pasirašiau. Debilizmas neturi tautiškumo, tokį debilizmą skatina visiškas nebaudžiamumas. Žudymas yra žudymas. Nors... didelę dalį žmonių būtų pravartų išnaikinti, vardan visos aplikos saugumo.
Zora (2009-12-24)
Juk Danija tikia civilizuota valstybe, kaip jie gali leisti tokias "sventes"???!!! Pirma karta apie toki siauba girdziu...kosmaras.
Karolin (2009-12-24)
as 10 s.paziurejau ir sustabdziau.negaliu ziuret
Renatukas (2009-12-24)
paaiskink kodel jie tai daro ir aplinkiniai abejingai ziuri.negaliu ziureti filmuotos medziagos silpna darosi
Renatukas (2009-12-24)
jezau net supykino,parazitai.ligoniai,nu truksta zodziu pacius uzkapoti ir kad pajaustu ta skausma
Karolin (2009-12-24)
upsss...norejau parasyt piesimo.is to pykcio net nemaciau ka rasau.....
Karolin (2009-12-24)
del pisimo teptuku?SKAnIOS MESYTES???!!!!!Lyg tai pasauly mesos ir teptuku neuztenka!
Vaiwa („Lesė“, Vilnius) (2009-12-23)
Taip pat ir japonai zudo baltuosius banginius del piesimo teptuku ir "skanios" mesytes...
Karolin (2009-12-23)
jeigu ir toliau taip tai zus visi gyvunai.reikia kazka daryt!tie suknisti danai tuoi isnaikins tuos grozius...
Maxaila (2009-12-23)
Cia galima pasirasyti peticija pries tokias sventes: http://www.petitiononline.com/Dolphend/petition.html
Egzotika (2009-12-23)
O Dieve, iš kur pas tuos žmones tiek žiaurumo... Net nežinau ką čia ir pakomentavus, tikiuosi jie visi supus pragare.
Mario 196 (2009-12-23)
Paziurekit kur ritasi zmonija...Silpnu nervu zmonems patarciau neziureti, nes tai dar vienas siaubo filmas, tik jis tikroviskas...


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 26