Įkurta 2007 m., „Lesė“ užsiima gyvūnų globa ir sterilizacija. Nuo įsikūrimo radome namus 6000 gyvūnų ir finansavome sterilizaciją daugiau nei 2100 gyv., dėl kurių nereikalingų gyvūnų skaičius turėtų būti mažesnis bent 8300 per metus.

Tiesioginė transliacija iš Vilniaus prieglaudos kačių kambarių Nr. 1 ir Nr. 2 :)

2% parama (plačiau >>)

 

Loading
LT / EN

Komentarai

Dzy (19:50) >>
Labai džiaugiasi Margutis ir dėkoja Jums :)
Polio-mama (9:43) >>
jei jau "užsirašiau" Margučiui į draugus... Margutis nebeskolingas klinikai ir gali įsigyti...
Vudu (12:15) >>
Šiuo metu perkame specialų maistą SPECIFIC iš http://www.dimela.lt, nes jis nesukelia...
Vudu (12:14) >>
O koks maistas tinkamiausias?

Ronjos ir Polio linkėjimai Lesei

Sveika miela "Lese",

Kaip greit bėga laikas. Aną savaitę buvo jau penki mėnesiai, kai mūsų namuose įsikūrė katinėlis Polis. Ir šešios savaitės, kai tą patį padarė katytė Ronja :))

Buvo šiek tiek nerimo, ar jie, abu suaugę katinai "su nuomone", sutars tarpusavyje. Bet viskas klostosi puikiai. Poliukas - tikras namų "direktorius" ir šeimininkų lovos "komendantas". Todėl bando Ronjytei paaiškinti, ką jai valia daryti, o ko - nelabai ;) Ronja, iš pradžių buvusi gana klusni jo "valdinė", pastaruoju metu nusprendė išbandyti Polio valdžios tvirtumą. Ne, piketų ar demonstracijų nerengia. Bet nevisada jam nusileidžia :D

Labai smagu žiūrėti, kaip jie abu, susiglaudę nugarytėmis ar uodegėlėmis, saldžiai miega ant sofos arba krėsle. Poliukas tapo solidus katinas ir žaisti kamuolėliais jam paskutiniu metu nelabai įdomu. Užtat Ronja siautėja, lyg būtų mažas kačiukas, o ne ori keturių katinėlių mama, kurie "Lesės" dėka rado namučius :) Be to, jie labai gražiai dūksta drauge.

Žaidžia kažką panašaus į gaudynes-slėpynes. Toks linksmas vaizdelis: į meškutę panaši Ronja smulkiais žingsneliais tapsi ir Poliukas, užmiršęs, kad tris kojeles teturi, šoliuoja :))) Net nauja tradicija susiformavo - vakarais vyksta "taptapų valanda". Taip vadinam tą laikotarpį, kai mūsų katyčiams užeina noras pasiautėti. Tada tik ir girdėti tai šen, tai ten skambantis tapsėjimas. Kartu su jais beveik kasdien patiriam ką nors nauja. Poliukas, ilgą laiką nelabai mėgęs buvimą ant rankų, vis aktyviau pats prašosi ant kelių. Miega susirietęs mano skreite, o prieš užmigdamas dažnai lenda "bučiuotis" :D Trinasi nosyte man į veidą. Kartais - beveik iki ašarų :)) Ronjytė dar ne tokia drąsi. Nors jau aktyviau dalyvauja šeimos gyvenime. Pvz., jau kelintą rytą ateina išlydėti manęs, išeinančios į darbą. Kol kas - tik manęs, nes turbūt dar gyvi įspūdžiai, kaip šeimininkas ją veždavo į kliniką (buvo kiek sunegalavusi). Be to, ji labai mėgsta glostymą. Nufotografuoti ją sudėtinga, nes tik prisitaikius, ji eina artyn ir glaustosi :))) Žinoma, jos elgesena dar keisis. Juk Ronjytė pas mus dar taip neilgai tegyvena.

Kiek pastebėjau, lankydamasi "Lesės" svetainėj, greičiau namučius randa maži katinėliai. Tai gal suprantama, nes maži kačiukai daugeliui žmonių atrodo mielesni. Be to, jie greičiau adaptuojasi. Vis tik, kažin, ar pasiėmus mažą kačiuką, galima patirti tokį jausmą, kokį patiriam mes, matydami, kaip keičiasi Polis ir Ronja. Jie, būdami jau suaugę ir neužmiršę gyvenime patirtų vargų (juk ne paslaptis, kad dauguma "Lesės" globotinukų buvo patekę į didesnę ar mažesnę bėdą prieš juos išgelbėjant "Lesės" geradariams), iš pradžių buvo nepatiklūs. Bet, turint kantrybės ir noro, rodant jiems dėmesį ir meilę, mūsų mažieji bailiukai skleidžiasi, kaip pumpurai pavasarį. Ir matant tą skleidimąsi, peraugantį į žydėjimą, krūtinėj kunkuliuoja nenusakomi jausmai. Nėra sunku pelnyti mažo kačiuko pasitikėjimą. Sunkiau pralaužti jau suaugusio katinėlio nepatiklumo ledus. Bet rezultatas yra nuostabus atlygis už pastangas. Jei kas nori, pats tepabando :)))

Artėja Šv. Kalėdos. Todėl visa darni šeimyna - Ronja, Polis, Jurga ir Saulius - sveikiname visus lesiečius. Ir globotinukus, ir geraširdę komandą, ir buvusius globotinius, ir jų šeimininkus. Visus visus, kurie neabejingi. Kurie yra už silpnesnius. Tuos, kurie visi kartu sudaro nuostabią bendruomenę :)))

Nuoširdžiai,
Jurga

P.S. Pridedu keletą mūsų pūkuotųjų šeimos narių nuotraukėlių.:)

Koala

Sukurta: 2009-12-15
Naujienos numeris: 3140
Peržiūrėjimų skaičius: 1242
Lankytojas: Koala

« grįžti

Komentarai

Rettaa (2009-12-17)
Administratoriai pašalino komentarą
Angelina (2009-12-17)
Oi ,Wilma ,po praeito grybo stiprinom ,ir vitaminais ir zuvu taukais .Bet kai rase mano dukra ,kad turim viena vagile ,tai Mere ir kita vredna ,tai Nika.Tai kai turejom Flipa ,katina ,kuri radom lauke ir jis uzlipo dukrai ant keliu ir padovanojom ,tai Nikai tikra depresija buvo,nieko nevalge ,negere ,nesisiojo ,nekakojo ,gulejo kamputije ant viso pasaulio supikusi ,bet gerai tada juokiu ligu neatsirado.Turbut tai streso pasekme ,o depresijai gydyti ,vitaminai nepades ,tik emocijas ir psichika reikia tvarkyti ,nebus stresu ,nebus ir ligu .Uztat ir sakom ,kad vredna baisiai.
Wilma (2009-12-17) (foto)
Angelina, tai streso pasekme. Sustresuoja atsiradus naujiems gyvunams, nusilpsta imunitetas ir islenda grybas. Gal reiktu imuniteta katytei pastiprinti.
Angelina (2009-12-17)
Oi .Polio mama ir as taip maniau ,kad negaleciau atiduoti savo globotinius.Bet dabar ziuriu ,kad visai nieko ,bet jau pergivenimu buvo .Skambinau vos ne kasdien:)Ir taip gera ,kai zinai ,kad jiems gerai ,kad jais rupinasi:)Kad jie ne sala lauke ,o isgelbeti ir turi namus siltus,taip gera pasidaro musu ziauriame pasaulije:)As apie visus savo padovanotus katinukus viska kol kas zinau.Aisku kas bus veliau nezinosiu ,nes negalesiu pastoviai zmonems ikireti:) bet kol kas viskas kuo puikiausiai:)
Angelina (2009-12-17)
Renata ,kaip jum gerai:).Kad bedu neturite .Man anksciau vyras neleisdavo globotinius namo imti .Dabar kita beda atsirado.Mano kate Nika .Ji ir taip sunkiai kitus gyvunus toleruoja.Bet dar ir sirgti uzsimano .Vel turim gryba.Kai paemiau Mere is Leses ,Nika grybeliu susirgo .Ir dabar pabandziau globot namie kaciukus ,ir vel Nikai grybas ,net neisivaizduoju is kur .Ji su jais juokiu kontaktu neturejo ,nes jie buvo kitam kambary,Mere tai turejo ,uzeidavo pas juos pabendrauti ,ir jai nieko ,O Nika net neuzeidavo ,nes baisiai ji piksta del ju.Ir prasom ,ar tai nuo streso ,ar koks kitas velnias,bet labai imli ji tiems grybams.O jus tiek ju turite ir nieko?
Vyta (2009-12-17) (foto)
Retta ir Polio mamyte ir as skaiciau kaip graziausia pasaka Rettos pasakojimus ....
Polio-mama (2009-12-17)
Rettaa, aš tokių "išsiplėtimų" galėčiau klausytis/skaityti ištisai :))) Labai gerai suprantu Jūsų džiaugsmą, kai pavyksta kažkokį bėdulį išgydyti, prijaukinti. Juolab, jie, vargšiukai gyvūnėliai, taip nuoširdžiai rodo savo dėkingumą, prisirišimą ir meilę... Joks žmogus turbūt taip nesugebėtų. Mūsų šeimynėlė iš tikrųjų šauni :) Jau nebeįsivaizduoju, kad turiu tik vieną katiną. Katinai turi būti du :D Nors lyginant su Jūsiškiu pulku, mūsų namuose kačių, galima sakyti, beveik nėra :D Aš negebėčiau taip, kaip Jūs, globoti, o paskui atiduoti. Tebūnie, ir į geras, patikimas rankas. O dėl tos priežasties turbūt rezultatas būtų pikantiškas: namie būrys kačių ;)
Rettaa (2009-12-17)
Administratoriai pašalino komentarą
Polio-mama (2009-12-17)
Jūsų pasakojimas labai gražus ir linksmas, Rettaa :) Jei taip visi žmonės reaguotų ir vertintų, būtų daug laimingų gyvūnų. Įsivaizduoju tuos siautėjimus :D Mūsiškių tėra du, bet jau kai ima vienas kitą vaikytis... Tik laikykis :D Beje, irgi laiką pasirenka tokį "itin palankų" - arba anksti rytą, arba vėlų vakarą, kai būnam tik tik nutarę miegoti ;) Įdomiausia tai, kad darbo dienomis rytais nesiautėja. Turbūt todėl, kad efekto nebūtų - šeimininkai juk į darbą ankstokai keliasi :)))
Rettaa (2009-12-17)
Administratoriai pašalino komentarą
Polio-mama (2009-12-17)
Oho :))) Ir kaip Jūs su jais apsitvarkot, Rettaa? Juk čia jau tikras praidas :D
Rettaa (2009-12-17)
Administratoriai pašalino komentarą
Rettaa (2009-12-17)
Administratoriai pašalino komentarą
Polio-mama (2009-12-17)
Ačiū, Rettaa:) Už sveikinimus ir linkėjimus. Ir už pritarimą nuomonei, jog suaugę gyvūnai gali teikti ne ką mažiau džiaugsmo, nei mažiukai :) Ir Jums visiems sekmės. Jei gerai suprantu, greta savo katytės dar ir būrį globotinukų turite. Tad sveikinu visus Jus - didelę draugišką kompaniją - su artėjančiom šventėm :)))
Rettaa (2009-12-17)
Administratoriai pašalino komentarą
Asta136 (2009-12-16)
Jūs nuostabūs:))
Vyta (2009-12-16) (foto)
na petnesu tai ir mano draugelis nemegsta .O ant kaklo dirzelio praktiskai nebejaucia kai lauke vaikstom. Nes palieku ilga tiesiog eina kur nori .aisku as is paskos:) bet faina vasara , oi smagiai po pievas braidem
Polio-mama (2009-12-16)
Vyta, prie diržiuko reikia nuo mažumės pratinti. O mano jau dičkiai :))) Bandžiau savo katiną Mikį, Polio pirmtaką, kažkada prie petnešų pratinti. Katinas spyrėsi visom keturiom, ėjo atbulas... Nieko neišėjo. Jei būčiau tokį išvedusi į lauką, iš katino turbūt būtų tik ausys likusios. Kitkas susitrintų į grindinį, veikiant trinčiai ir pasipreišinimui iš katino pusės :D
Vyta (2009-12-16) (foto)
Polio mamyte taigi galima Poliuka su mergyte uz dirziuko i lauka isvesti. O as tai balkone vienam lange idejau groteles tai kysius vasara visa laika buna balkone ir ziuri pro langa i gamta :))
Polio-mama (2009-12-16)
Ačiū, Airine1111 :) Linkiu Jums neprarasti vilties, nors tai turbūt nelengva... Galiu tik mėginti įsivaizduoti, ką jaučiat. Todėl savo augintinių neišleidžiam į lauką, vasarą nepraveriam langų taip, kad jie galėtų išlipti/iššokti. Baisi net mintis, kad nežinotumėm, kas jiems nutiko, jų neberastumėm... Stiprybės Jums :)
AIRINE1 (2009-12-16)
Laimės Jums, Polio-mama, ir Jūsų Poliukui ir Ronjytei :( Tas mano spėjimas (datos nesutampa) būtų mano šiuo metu didžiausia laimė. Aš dabar vis dar ieškau katytės Tinos. Paskambino kelios moterys iš Architektų gatvės. Šeštadienį važiuosiu žiūrėti.
Sigutė (2009-12-16)
Nepamirškim, jog vien noro ne visada užtenka :), bet nuo gerų norų, nuo gerų ketinimų viskas ir prasideda :)
Polio-mama (2009-12-16)
Ačiū, Sigute :) Manau, tokios harmonijos gali pasiekti daugelis, jei tik turi noro :))
Sigutė (2009-12-16)
Džiaugiuosiu Jurgos šeimos harmonija ir kad yra tokių protingų ir jautrių žmonių, kurie taip gražiai bendrauja su gyvūnais :)
Vyta (2009-12-16) (foto)
Na matyt kysiukai-vaikinai plepesni , nei mergytes :)) Jei susestu kartu oi nžbutu apie ka pasneketi:) Idomu ar nagusciu i darba nepaleistu. vakar mano angliukstis uzpuole antklode, jam pasirode matyt kad ji gyva ir kelia jam pavoju.tai labai jau inirtingai su naguciais ja muse :))) O kaip juokiausi tai ne tas zodis
Polio-mama (2009-12-16)
Tie berniukai gana plepūs, ar ne, Vyta? :D Mano Poliukas irgi daug šnekesnis nei Ronja. Su visais pliurpia - ir su žmonėm, ir su savo pūkuotąja drauge ;) Ačiū, merginoms už gražius žodžius - Editai, Žydrūnei :))) Ilona, Jūs paskui Poliuką nespėtumėt. O jei ir spėtumėt, nuvargtumėt greitai. Kaip jau jam užeina noras palaigyti...:D Be to, jis įdomiai uodegėlę laiko - galiuką užrietęs į priekį. Primena lėktuvą. Ta proga net pravardę gavo - Liuftvafijus. Mokantys bent kiek vokiškai supras, kodėl :D
Vyta (2009-12-16) (foto)
Na taip jis pas mane labai kalbus ir gali padekoti kokiu 20 intonaciju per kelias minutes:))
Polio-mama (2009-12-16)
Ačiū avansu, Vyta, už tokius išraiškingus Angliuko sveikinimus :)))
Vyta (2009-12-16) (foto)
Aciu Polio mamytes brigadai :)) Angliukas bus labai sujaudintas sveikinimu ir daugybe kartu lieps perduoti Miauuu - kurMiau - Mrrrr .... :)))
Irmulia („Lesė“, Vilnius) (2009-12-16)
As emociskai pazeidziama pastaruoju metu :) ir dar Kaledos taip netiketai jau ant nosies..
Polio-mama (2009-12-16)
Irmulia, nesigraudink. Tiems dviems pūkuočiams viskas gerai :))) Vyta, Tavo Angliukas irgi baisiai gražus katukas ;) Pasveikink jį su artėjančiom šventėm nuo manęs ir mano "brigados" :))) Airine1111, abejoju, ar mano Ronja yra Jūsų Tina. Aš skaičiau Jūsų laišką apie jos dingimo aplinkybes. Be to, ir pati turiu duomenų, kad ji rasta Naujininkuose. O Jūsų Tina lyg ir Lazdynuose gyveno iki dingdama. Kita vertus, net jei per stebuklą Ronjytė yra Tina, neatiduosiu jos niekam :D
Irmulia („Lesė“, Vilnius) (2009-12-16)
Oi kaip graziai parasei :}.. susigraudenau truputuka...
Vyta (2009-12-16) (foto)
Polio mamyte baisiai grazus tie du pukuotukai ir kaledine pasaka apie juos :))
Vesta („Lesė“, Vilnius) (2009-12-16)
Ronja rasta kieme, atrodo naujininkuose (jei klystu, savanores kurios ja atveze pataisys). Katyte pas mus nuo kovo menesio.
Airine1111 (2009-12-16)
Būkit malonūs, parašykit, kada ir kaip atsirado Ronja, kas su ja buvo? Ji labai panaši į mano dingusią Tiną (nesenas skelbimas) ar jos dukrą Izabelę - likimuose skelbimas 10019, įdėtas 2009-02-07.
EditaM („Lesė“, Vilnius) (2009-12-15)
labai labai gražus laiškelis :) Smagu skaityti ir žinoti, kad yra tokių gerų žmonių kaip jūs, Jurga ir Sauliau :)
IlonaKolit (2009-12-15)
Skaitydavau Jurgos žinutes apie Poliuką ir vis pagalvodavau: "Nu kaip jiems nebaisu, kai trikojis padauža laksto?" Aš, ko gero, kaip perekšlė lakstyčiau paskui bijodama, kad jis neparvirstų ar neatsitrenktų į ką nors :D
Koala („Lesė“, Vilnius) (2009-12-15)
Labai gražus laiškas :) Ačiū!


Komentarus gali palikti tik prisijungę lankytojai.
Viešoji įstaiga „Lesė“. Įm. kodas: 300709225. Adresas: Savanorių pr. 33-91, 03128 Vilnius (laiškams).
Tel. 8-605-33452 (Vesta). El. paštas: info@lese.lt. Bendra a/s: LT647044060005976183 (SWIFT: CBVILT2X) 
Statistika Prisijungę: 63