Loading
LT / EN

Comments

Dzy (19:50) >>
Labai džiaugiasi Margutis ir dėkoja Jums :)
Polio-mama (9:43) >>
jei jau "užsirašiau" Margučiui į draugus... Margutis nebeskolingas klinikai ir gali įsigyti...
Vudu (12:15) >>
Šiuo metu perkame specialų maistą SPECIFIC iš http://www.dimela.lt, nes jis nesukelia...
Vudu (12:14) >>
O koks maistas tinkamiausias?
   

KAUNAS: Iš paskos atvilnijusios Vilnelės sveikatos bėdos

Prieš savaitę mūsų keturkojų pensionato gretas papildė nauja gyventoja – kalytė Vilnelė (apie ją daugiau pasiskaityti galite susijusioje naujienoje). Kadangi be sunkaus gyvenimo negandų kalytei kaktą slėgė ir kiaušinio dydžio gumbas, skubėjome senolę užrašyti į veterinarinės gydyklos stacionarą ir, išsiaiškinus konkrečias sveikatos bėdas, pradėti gydymą.

O bėdų pasirodė esant tikrai nemažų. Operacijos metu paaiškėjo, kad ant kaktelės yra ne vienas, o trys į vienas kitą įaugę augliai. Negana to, gydytojai surado ir pašalino keturis ant pienų liaukų esančius auglius. Tiksliai šiuo metu pasakyti, ar augliai piktybiniai, ar gėrybiniai, negalima, tačiau geras naujienas žada tai, kad dariniai buvo lengvai pašalinami, ne itin aprūpinti kraujagyslėmis ir dideli – tai labiau būdinga gėrybinėms auglių formoms.

Operacija buvo sunki, ilga ir pareikalavusi daug gydytojų pastangų, tačiau pooperaciniu laikotarpiu Vilnelė jaučiasi gerai. Prieš operaciją, siekiant išsiaiškinti jos bendrą sveikatos būklę, buvo atlikta ir eilė tyrimų: bendras kraujo, inkstų, kepenų, morfologinis. Džiugu, kad jų rezultatai buvo kaip tokio amžiaus šuniui labai net neblogi ir leido atlikti intervenciją į organizmą.

Vilnės kailis buvo labai purvinas, pilnas didelių „kaltūnų“, po kuriais nuo iššutimų formavosi žaizdos. Kalytė buvo tiesiog aplipusi blusomis. Todėl senus skarmalus nusimetėme nusiskusdami ir dabar auginsimės naują, gražų, švarų kailiuką. Kirpimo metu pagaliau atradus abi kalytės akeles (pro plaukus jų beveik nesimatė), paaiškėjo, kad Vilnelė žvaira. Šis regos sutrikimas, matomai, atsirado dėl nuolatinių bandymų kažką įžvelgti pro ant akių krentančius plaukus. Ir paskutinė procedūra – veterinarė nuvalė dantukus, kurie buvo pilni akmenų – vėl gi, galime spėti, atsiradusių dėl labai prastos kokybės maisto.

Šunytės būklė stabili, ji jau valgo ir atsigaudinėja pakankamai sparčiai. Greitą gijimą pasufleravo ir jos elgesys tik atsigavus po narkozės – senučiukė bandė apkandžioti veterinarę ir apurzgė jos pasiimti atvažiavusią mūsų koordinatorę Eglutę, už visus šituos „kankinimus“, matomai, šunų kalba siųsdama ją toli toli... :) Atrodo, kad Vilnelei pagaliau prasidės naujas gyvenimo etapas, kuriame ji džiaugsis ramybe, gera sveikata, skaniu maistu ir kita tinkama visapuse priežiūra.

Kaip matote, nuveikėme tikrai nemažai, tačiau dėl to ir skola veterinarinei klinikai – ne iš mažųjų. Prašome Jūsų pagal galimybes paaukoti ir prisidėti prie mūsų naujosios senučiukės naujojo gyvenimo. Praeity pasiliko badas, šaltis ir skausmas, į ramų rytojų tapenam naujų šuniškų vilčių kupini :)

Dėkui Jums už Jūsų gerumą.  

Kata
Organisation: Lesė, Kaunas city

Posted: 2012-04-01
News ID: 6921
Announcement views: 42701
User: Kata

« back Susijusios naujienos:

Kauno „Lesė“ steigia pirmąjį keturkojų senjorų pensionatą (papildyta 2015 07 14 nauja senjoriukė Pupsytė)Comments can be left by signed-in users only.
Non-profit animal care organisation LESĖ.  Address in Vilnius: Savanorių ave. 33-91 (for correspondence), 
Phone: +370 671 88271 (Galina). E-mail: info@lese.lt. Bank account: LT647044060005976183.
Statistika Online: 79